Zbiórka Nowy wózek i leczenie dla Karoli - miniaturka zdjęcia

Nowy wózek i leczenie dla Karoli Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nowy wózek i leczenie dla Karoli - zdjęcie główne

Nowy wózek i leczenie dla Karoli

9 384 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kuba Podgórski - awatar

Kuba Podgórski

Organizator zbiórki

Witajcie!

Osobą, dla której to chciałbym zebrać wyżej wymienioną kwotę, jest moja młodsza siostra Karolina. Niestety została ona dotknięta neurologicznym zaburzeniem rozwoju, zwanym zespołem Retta. Jest on uwarunkowany genetycznie i na ten moment nie ma żadnej skutecznej metody, na odwrócenie skutków tegoż zaburzenia. Co prawda, w ostatnim czasie posatwiono milowy krok w próbie "uleczenia" dzieci dotkniętych tymże schorzeniem (opisane to zostało w tym artykule: http://rettsyndrome.pl/?p=1605), jednak na ten moment to melodia przyszłości. Zaburzenie rozwoju postępuje zupełnie inaczej, u każdej osoby nim dotkniętym. Karolina co prawda może chodzić, jednak ma znaczne kłopoty z równowagą, przez co trzeba ją asekurować. Poza tym, Karolina nie potrafi mówić. Wydaje tylko krótkie, nieskomplikowane dźwięki, albo, jak nazywa to moja mama "śpiewa", ale to wszystko. Możemy tylko na podstawie jej emocji, tonu i wyrazu twarzy stwierdzić, czy jest szczęśliwa, czy może zdenerwowana. U Karoliny problemy neurologiczne są poważne, gdyż poza tym wszystkim, co opisałem, ma także stwierdzoną padaczkę, która nie objawia się prawie w ogóle, ale tylko i wyłącznie dzięki specjalnym lekom. 

Mimo wszystkich tych problemów, Karolina jest na codzień bardzo uśmiechnięta, uwielbia słuchać muzyki, oglądać bajki i spoglądać na świat zza okna. Można powiedzieć, że w ciele 21-letniej dziewczyny, zamknięte jest bardzo małe dziecko.

Nie chcemy by Karolina była cały czas zamknięta, czy to w domu, czy też w ośrodku rehabilitacyjnym, do którego uczęszcza, jednak dłuższe spacery piesze nie są już możliwe. Dlatego potrzebujemy wózka. Siostra posiada go, ale po prostu jest on już zbyt mały dla niej, a kupno nowego to koszt kilku tysięcy. Dodatkowymi wydatkami jest duża ilość leków, a także pampersy, które mimo refundacji swoje kosztują. Poza tym, siostra wraz z mamą wyjeżdżają co roku na turnus rehabilitacyjny, a to także wiąże się z kosztem kilku tysięcy.  Z tego powodu zdecydowaliśmy się prosić o pomoc. 

Liczę na Waszą pomoc moi drodzy i już teraz z całego serca chciałbym ogromnie podziękować wszystkim, którzy dokonają wpłaty lub choćby udostępnią link do tej zbiórki. Tą akcją chciałbym bardzo pomóc mojej siostrze, ale też mamie, która od czasu ujawnienia się objawów schorzenia, jest przy siostrze dzień i noc, poświęcając się jej w stu procentach.Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.04.2017
  05.04.2017

  Niech Pan BÓG błogosławi nam wszystkim.Jemu Chwała i Cześć przez wszystkie wieki wieków.Amen

 • Kasia NL - awatar

  Kasia NL

  29.03.2017
  29.03.2017

  Trzymaj się Kochanie. Masz w oczach blask. Wierzę, że wszystko się ułoży. Wierzę, że każdy ma swoją misję do spełnienia na Ziemi. Może twoją jest nauczenie innych MIŁOŚCI.

 • Kamil Gurazdowski - awatar

  Kamil Gurazdowski

  27.03.2017
  27.03.2017

  leci seta ode mnie, 5!

 • Mauro - awatar

  Mauro

  26.03.2017
  26.03.2017

  Powodzenia ;]

 • Monika - awatar

  Monika

  03.02.2017
  03.02.2017

  powodzenia!!!

  • Kuba Podgórski - awatar

   Kuba Podgórski - Organizator zbiórki

   03.02.2017
   03.02.2017

   Dziękuje bardzo za wsparcie! :)

9 384 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 90 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kuba Podgórski - awatar

Kuba Podgórski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 90

Ania - awatar
Ania
104
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewa w - awatar
Ewa w
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
405
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
grzegorz - awatar
grzegorz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia NL - awatar
Kasia NL
53

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij