Zbiórka Postawmy Marka na nogi - zdjęcie główne

Postawmy Marka na nogi

33 567 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciły 544 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Cześć, jestem Marek - mam 49 lat i mieszkam w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pozwólcie, że krótko opowiem Wam o sobie i swojej sytuacji.

Do dnia, który zmienił wszystko żyłem  spokojnie robiąc to, co większość ludzi: pracowałem, spędzałem czas z bliskimi, znajomymi. Jestem domatorem, spełniałem się wykonując prace ogrodnicze i modernizacyjne przy naszym domu. Wiele potrafiłem zrobić sam. Chętnie pomagałem rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom. Bardzo lubiłem tańczyć, spędzać czas ze znajomymi.

Niestety, 19 marca 2022 roku w jednej sekundzie wszystko się zmieniło. Pomagając rodzicom w gospodarstwie spadłem z wysokości. Nie spodziewałem się, jakie mogą być konsekwencje upadku, poczułem ogromny ból w plecach i miałem wrażenie, że nie czuję nóg. Trafiłem do szpitala w Radomiu. W trybie pilnym zostałem skierowany na rezonans i tomografię. Trafiłem na stół operacyjny. Jak się okazało doznałem złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym (Th 12) ze stłuczeniem rdzenia kręgowego. Podczas operacji zostały usunięte odłamki kości i założone dwa pręty stabilizujące, belka poprzeczna i śruby obustronne. W wyniku urazu nastąpił niedowład spastyczny kończyn dolnych. Pęcherz neurogenny wymaga stałego cewnikowania. 

Po operacji zostałem przeniesiony na oddział rehabilitacyjny w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu gdzie przebywałem 3,5 miesiąca. 

Mimo ogromnego wysiłku z mojej strony oraz zaangażowania personelu medycznego i rehabilitacyjnego nie nastąpiła znacząca poprawa mojego stanu zdrowia.

Powiem Wam jak teraz funkcjonuję:

 • nadal prawie nie czuję prawej nogi,
 • czucie nogi lewej wróciło w minimalnym zakresie,
 • nie poruszam się samodzielnie,
 • mogę samodzielnie przesiąść się z łóżka na wózek,
 • muszę korzystać z pampersów i jestem cewnikowany.

Jak wygląda moje życie:

 • czas spędzam w łóżku lub na wózku,
 • jestem poddawany rehabilitacji – pionizator, próby przemieszczania o balkoniku, retorek, masaż.

Teraz po powrocie ze szpitala rozpoczynam kolejny etap walki o powrót do zdrowia. Czeka mnie seria specjalistycznych badań i konsultacji medycznych w różnych częściach Polski (Poznań, Wrocław), długotrwała, kosztowna i ciągła rehabilitacja. Zakup specjalistycznego sprzętu – wózka, balkonika (ambony), parapodium dynamicznego (częściowo refundowanego).

Koszty leczenia i rehabilitacji (w większości prywatnej) przekraczają możliwości finansowe mojej rodziny. Marzę aby wrócić do stanu i kondycji, jakimi cieszyłem się przed wypadkiem. Chciałbym wrócić do pracy zawodowej, przespacerować się na własnych nogach, zatańczyć. Niestety, wewnętrzna siła, jaką dysponuję oraz opieka i wsparcie moich najbliższych nie wystarczą. Wiem, że potrzebuję ciągłej i długotrwałej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach. Przy odpowiednio realizowanym programie rehabilitacji, nowoczesnym sprzętom i metodom leczenia mam szansę poprawić jakość życia dla siebie i mojej rodziny. Mam wspaniałą żonę, dwóch synów,- gdzie starszemu przybyło właśnie obowiązków, młodszemu jestem jeszcze bardzo potrzebny. Chciałbym dla nich stanąć na nogi, pokazać, że warto walczyć.

Proszę Was o udzielenie mi wsparcia finansowego. Środki, które w ten sposób uda się zgromadzić umożliwią mi skorzystanie ze specjalistycznego ośrodka realizującego tam Program Neurorehabilitacji w zakresie technik i metodyki usprawniania osób po urazie rdzenia kręgowego, żeby wkrótce ponownie funkcjonować wśród Was.

Mam nadzieję, że niebawem będę mógł pokazać wszystkim, jakie zrobię postępy. 

                                                                                                                          Marek

Fundacja „Bo w nas jest moc” prowadzi zbiórkę funduszy na pokrycie bieżących kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją Marka.

Czy pomożesz Markowi stanąć na nogi ??? 

Zbiórka zweryfikowana i potwierdzona przez Fundację „Bo w nas jest moc”  

Za każdą pomoc bardzo DZIĘKUJEMY !!!!    

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Monika Cegłowska - awatar

  Monika Cegłowska

  19.11.2022
  19.11.2022

  Zdrówka

 • Monika Cegłowska - awatar

  Monika Cegłowska

  20.10.2022
  20.10.2022

  Zdrówka

 • Sałata Monika - awatar

  Sałata Monika

  27.09.2022
  27.09.2022

  Zdrówka życzę.

 • Monika Cegłowska - awatar

  Monika Cegłowska

  25.09.2022
  25.09.2022

  Szybkiego powrotu do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.2022
  18.09.2022

  Paine Marku, życzę powrotu do zdrowia ❤️‍🩹

33 567 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciły 544 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 544

Iwona Kosiorowska - awatar
Iwona Kosiorowska
30
Artur B. - awatar
Artur B.
30
Andrzej Chuchała - awatar
Andrzej Chuchała
10
Joanna Kolasa kwietnik - awatar
Joanna Kolasa kwietnik
20
Karolina Kaczyńska - awatar
Karolina Kaczyńska
10
Marta Wójcik - awatar
Marta Wójcik
20
Marta Wójcik - awatar
Marta Wójcik
30
Justyna Bednarczyk - awatar
Justyna Bednarczyk
15
Justyna Bednarczyk - awatar
Justyna Bednarczyk
10
Magdalena Staniek - awatar
Magdalena Staniek
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij