Zbiórka Wspieramy wyselekcjonowaną SSR - miniaturka zdjęcia

Wspieramy wyselekcjonowaną SSR Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wspieramy wyselekcjonowaną SSR - zdjęcie główne

Wspieramy wyselekcjonowaną SSR

3 820 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zgodnie ze statutowymi celami naszej fundacji rozpoczynamy współpracę z wyselekcjonowanymi strażnikami SSR z całej Polski, którzy staną się osobami współpracującymi z SWP „NASZE WODY”.


Dziś otrzymaliśmy pismo od komendanta Społecznej Straży Rybackiej powiatu żywieckiego Łukasza Koniecznego. Doskonale zdajemy sobie sprawę z aktualnych potrzeb SSR w całym kraju – tak aby mogły one sprawnie działać i się rozwijać. SSR powiatu żywieckiego wyróżnia się olbrzymią aktywnością w ochronie ryb i nieuległością wobec powoływania się przez wędkarzy na swoje „wpływy” w różnych instytucjach – zarówno tych związanych bezpośrednio z wędkarstwem, jak i tych niezwiązanych z nim.  Chyba wszyscy z nas słyszeli o wszechobecnej patologii niszczącej zasoby polskich wód, a polegającej na istnieniu „kasty” wędkarzy, która za nic ma obowiązujące w tym kraju przepisy związane z ochroną ryb, w tym regulaminy związane z połowem ryb, bowiem albo są działaczami wędkarskimi albo też powołują się na swoje wpływy w różnego rodzaju instytucjach.


Chcielibyśmy zauważyć, że nasz post na Facebooku z informacją o jednej z „akcji” SSR podległej komendantowi Ł. Koniecznemu, a dotyczącej ujęcia działacza lokalnego koła PZW, dotarł według statystyk, aż do 200 tysięcy internautów. Dlatego też staramy się zrobić wszystko, aby wesprzeć właśnie takie osoby, które społecznie poświęcają swój cenny czas, pieniądze, jak i swoją pasję którą jest wędkarstwo, po to aby chronić nasze wody.


Przed nami ogrom pracy, aby systematycznie wspierać SSR w skali całego kraju. Wiemy, że podobnie działających SSR do tej z powiatu żywieckiego, jest w całym kraju znacznie więcej. Mamy świadomość, że jedynie poprzez współpracę w zakresie ochrony ryb  wspólnie jesteśmy w stanie odmienić losy naszych polskich wód. Wsparcie finansowe, techniczne, jak i merytoryczne wyselekcjonowanej, a tym samym godnej zaufania SSR jest niezmiernie istotne.


Pamiętajmy o tym, że SSR nie jest własnością PZW, ani żadnego innego użytkownika polskich wód. Użytkownicy polskich wód, tacy jak PZW, czy też gospodarstwa rybackie wnioskują jedynie o powołanie SSR. Natomiast samo powołanie SSR należy do wyłącznej kompetencji właściwej rady powiatu. Dokumentami upoważniającymi PZW do utworzenia SSR jest uchwała rady powiatu oraz regulamin uchwalony przez radę powiatu. W myśl aktualnie obowiązujących regulacji SSR jest strażą powiatu, która niestety jest również utrzymywana finansowo przez tego kto wnioskuje o jej powołanie.


Wysokie kary za kłusownictwo, jak i za inne naruszenia przepisów dotyczących ochrony ryb, nie spowodują same w sobie zmian nad naszymi wodami, o ile przepisy te nie będą egzekwowane. Wspierając wyselekcjonowaną przez nas SSR, nie ulegającą różnego rodzaju „wpływom”, możemy zmienić oblicze naszych wód w całym kraju.


Czy aktualne finansowanie SSR przez użytkowników polskich wód pomaga w rozwoju SSR w całym kraju, a tym samym czy jest ono dostateczne? Mamy na ten temat swoją teorię 😉 Jednocześnie mamy mnóstwo głosów z całej Polski o wielu niezrealizowanych potrzebach SSR, w tym m.in. co do braku umundurowania dla zarówno już działających, jak i nowo powstałych jednostek. Strażnicy z całej Polski podkreślają również wysokie koszty funkcjonowania SSR, które często są ponoszone wyłącznie z prywatnych środków strażników.  W tym miejscu raz jeszcze zachęcamy Was do przeczytania pisma Komendanta SSR Powiatu Żywieckiego Łukasza Koniecznego.


Zbiórki w formie pomocy dla wyselekcjonowanej i współpracującej z nami SSR w całym kraju będą cykliczne, co umożliwi wszystkim zainteresowanym wpłatę, o ile tylko w danym momencie finanse danej osoby będą mu na to pozwalały. Pieniądze trafiają na nasze fundacyjne konto. Mamy obowiązek przeznaczania takich środków wyłącznie na cele statutowe fundacji, co podlega kontroli przez właściwego ministra oraz sąd rejestrowy. O każdym takim wsparciu SSR będziemy Was na bieżąco informować. Takie przedmioty jak np. cyfrowy noktowizor zdecydowanie mogą usprawnić pracę SSR, gdyż kłusownicy właśnie nocą czują się bezpiecznie. Cyfrowe noktowizory nie dość, że przetwarzają obraz na czarno biały w sposób szczegółowy, to jeszcze nagrywają film, co jest niezmiernie istotne, bowiem jest to niepodważalny dowód w procesie karnym przeciwko takiemu kłusownikowi.


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Wędkarstwo Podbeskidzie - awatar

    Wędkarstwo Podbeskidzie

    24.07.2019
    24.07.2019

    Wspomagamy naszych lokalnych SSR! Działaj Mateusz

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    23.07.2019
    23.07.2019

    Chrońcie nasze wody mam nadzieję że moja skromna wpłata w tym pomoże

    • SWP "NASZE WODY" - awatar

      SWP "NASZE WODY" - Organizator zbiórki

      23.07.2019
      23.07.2019

      Dziękujemy za wsparcie! Już niedługo w Państwa imieniu będziemy przekazywali noktowizor dla SSR powiatu żywieckiego :)

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    14.07.2019
    14.07.2019

    Tak trzymać

    • SWP "NASZE WODY" - awatar

      SWP "NASZE WODY" - Organizator zbiórki

      23.07.2019
      23.07.2019

      Dziękujemy :)

  • Kordian - awatar

    Kordian

    14.07.2019
    14.07.2019

    Powodzenia

    • SWP "NASZE WODY" - awatar

      SWP "NASZE WODY" - Organizator zbiórki

      23.07.2019
      23.07.2019

      Dziękujemy bardzo :)

  • Bartek - awatar

    Bartek

    13.07.2019
    13.07.2019

    Powodzenia

    • SWP "NASZE WODY" - awatar

      SWP "NASZE WODY" - Organizator zbiórki

      24.02.2020
      24.02.2020

      Serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie.

3 820 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kłusownik - awatar
Kłusownik
100
Marcin Pogorzałek - awatar
Marcin Pogorzałek
200
Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego 🐟🐠🐡🦈 - awatar
Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego 🐟🐠🐡🦈
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Sklep Wędkarski Anna Herman🐟 - awatar
Sklep Wędkarski Anna Herman🐟
50
Piotr Kupczak - awatar
Piotr Kupczak
50
Kamil Bojba - awatar
Kamil Bojba
20
Drost - awatar
Drost
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij