Ja i Magda jesteśmy przyjaciółkami od lat. Jedna z nas miesiąc temu pojechała na szlak bałkański, by pisać reportaż i dołączyła wtedy do grupy wolontariuszy pomagających uchodźcom.
Zainspirowane działaniami wolontariuszy, postanowiłyśmy spędzić najbliższe święta nieco inaczej i pojechać w grudniu jako wolontariuszki na wyspę Lesbos, czyli tam, gdzie na pontonach - po niezwykle niebezpiecznej przeprawie przez morze - dopływają uchodźcy.
Cieszy nas, że też chcesz pomagać! Wiedz, że naprawdę masz realny wpływ na to, co dzieje się wokół ciebie. Możesz pomóc na kilka sposobów:
1. Pomóż nam zdobyć środki do udzielania pierwszej pomocy!
Za 15 000 zł możemy zaopatrzyć uchodźców w 1000 koców ratunkowych, 2000 płaszczy termoizolacyjnych i 100 śpiworów. W ten sposób możemy uratować przed hipotermią wiele ludzkich żyć!
2. Zaangażuj swoje otoczenie!
Chcesz zorganizować zbiórkę dla uchodźców w swojej firmie, ulubionym barze, w szkole albo na uczelni? A być może masz inne pomysły na wspieranie naszej kampanii?
Jeśli tak – napisz do nas koniecznie!
3. Zostań wolontariuszem!
Potrzebujemy cię! Ty też możesz dołączyć do grupy wolontariuszy i udzielać pomocy na szlaku bałkańskim. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji, jak to zrobić. Napisz do nas!
Lesbos to swego rodzaju epicentrum kryzysu migracyjnego - każdego dnia dociera tam prawie 6000 uchodźców. Przypływają z Turcji, w której nie ma już po prostu dla nich miejsca. W głowach mają obrazy wojny, wybuchających bomb, krwi - masę traumatycznych wspomnień. Podróż przez morze Egejskie to kilka godzin spędzonych na otwartym morzu, w małym pontonie, którym płynie kilkadziesiąt osób na raz. Pontony często są przeciążone i dziurawe, a przy wzburzonym morzu łatwo jest z nich wypaść. Wiele osób tonie, ich ciała często wyrzucane są przez fale na brzeg.
Ci, którzy przeżyją, przybywają na wyspę bez niczego – wszystkie bagaże wyrzucają do morza, bo boją się, że ich ponton zatonie w wyniku przeciążenia. Są poważnie wyziębieni i kompletnie przemoknięci. Teraz, gdy nadchodzi zima, z powodu niskich temperatur i złych warunków pogodowych, zagrożenie hipotermią (skrajnym wyziębieniem organizmu) jest jeszcze większe.
Na brzegu z reguły czekają na nich ratownicy – wolontariusze, którzy udzielają pierwszej pomocy. Ratują tonących. Tych, którzy wydostali się na brzeg, starają się chronić przed skutkami hipotermii, która może zakończyć się nawet śmiercią.
Chcą pomagać i dają z siebie wszystko. Ale brakuje im środków. Dlatego nasze działanie jest niezbędne. Razem możemy zaopatrzyć potrzebujących w środki do ratowania życia.
Koniec gadania – czas na działania!
Pozdrawiamy!
Paola i Magda
Dziękujemy Frédéric Séguin Photo za udostępnienie nam głównego zdjęcia tej kampanii.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
AE
Powodzenia!
Magda
niewielka kwota, ale z serca.
J.J.
100 zl
Paola Menin - Organizator zbiórki
Dziękujemy za pomoc!:)
Janusz
Dzielne Dziewczyny - tak trzymać! Luuudzieee! Wesprzyjcie tę piękną akcję! Lub inną - równie piękną. Tak budujemy lepszy świat.
Paola Menin - Organizator zbiórki
Dzięki! Robimy co w naszej mocy:))
Rafał
Jesteście świetne. Powodzenia!
Paola Menin - Organizator zbiórki
Dziękujemy za ogromne serce!