Pomagamy uchodźcom w Grecji

11 885 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Paola Menin - awatar

Paola Menin

Organizator zbiórki

O co chodzi? Kim jesteśmy?

Ja i Magda jesteśmy przyjaciółkami od lat. Jedna z nas miesiąc temu pojechała na szlak bałkański, by pisać reportaż i dołączyła wtedy do grupy wolontariuszy pomagających uchodźcom.

Zainspirowane działaniami wolontariuszy, postanowiłyśmy spędzić najbliższe święta nieco inaczej i pojechać w grudniu jako wolontariuszki na wyspę Lesbos, czyli tam, gdzie na pontonach - po niezwykle niebezpiecznej przeprawie przez morze - dopływają uchodźcy.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy uchodźcom w Grecji

Też chcę pomóc! Jak mogę to zrobić?

Cieszy nas, że też chcesz pomagać! Wiedz, że naprawdę masz realny wpływ na to, co dzieje się wokół ciebie. Możesz pomóc na kilka sposobów:

1. Pomóż nam zdobyć środki do udzielania pierwszej pomocy!

 • Kliknij POMAGAM,
 • Wybierz cegiełkę, którą chcesz wpłacić na pomoc uchodźcom i postępuj według dalszych instrukcji podanych na stronie.
 • Każda złotówka wpłacona na kampanię „Pomagamy uchodźcom w Grecji” zostanie przeznaczona na realizację naszego celu: akcja ratunkowa na wyspie Lesbos i zakup środków do udzielania pierwszej pomocy uchodźcom.
 • Podziel się informacją o naszej kampanii z rodziną i znajomymi! Niech każdy wie, że może coś zmienić!

Za 15 000 zł możemy zaopatrzyć uchodźców w 1000 koców ratunkowych, 2000 płaszczy termoizolacyjnych i 100 śpiworów. W ten sposób możemy uratować przed hipotermią wiele ludzkich żyć!

2. Zaangażuj swoje otoczenie!

Chcesz zorganizować zbiórkę dla uchodźców w swojej firmie, ulubionym barze, w szkole albo na uczelni? A być może masz inne pomysły na wspieranie naszej kampanii? 
Jeśli tak – napisz do nas koniecznie!

3. Zostań wolontariuszem!

Potrzebujemy cię! Ty też możesz dołączyć do grupy wolontariuszy i udzielać pomocy na szlaku bałkańskim. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji, jak to zrobić. Napisz do nas!

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy uchodźcom w Grecji

Dlaczego pomagamy właśnie na Lesbos?

Lesbos to swego rodzaju epicentrum kryzysu migracyjnego - każdego dnia dociera tam prawie 6000 uchodźców. Przypływają z Turcji, w której nie ma już po prostu dla nich miejsca. W głowach mają obrazy wojny, wybuchających bomb, krwi - masę traumatycznych wspomnień. Podróż przez morze Egejskie to kilka godzin spędzonych na otwartym morzu, w małym pontonie, którym płynie kilkadziesiąt osób na raz. Pontony często są przeciążone i dziurawe, a przy wzburzonym morzu łatwo jest z nich wypaść. Wiele osób tonie, ich ciała często wyrzucane są przez fale na brzeg.

Ci, którzy przeżyją, przybywają na wyspę bez niczego – wszystkie bagaże wyrzucają do morza, bo boją się, że ich ponton zatonie w wyniku przeciążenia. Są poważnie wyziębieni i kompletnie przemoknięci. Teraz, gdy nadchodzi zima, z powodu niskich temperatur i złych warunków pogodowych, zagrożenie hipotermią (skrajnym wyziębieniem organizmu) jest jeszcze większe. 

Na brzegu z reguły czekają na nich ratownicy – wolontariusze, którzy udzielają pierwszej pomocy. Ratują tonących. Tych, którzy wydostali się na brzeg, starają się chronić przed skutkami hipotermii, która może zakończyć się nawet śmiercią.

Chcą pomagać i dają z siebie wszystko. Ale brakuje im środków. Dlatego nasze działanie jest niezbędne. Razem możemy zaopatrzyć potrzebujących w środki do ratowania życia.

Koniec gadania – czas na działania!

Pozdrawiamy!

Paola i Magda

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy uchodźcom w Grecji

Dziękujemy Frédéric Séguin Photo za udostępnienie nam głównego zdjęcia tej kampanii.

Komentarze


 • AE - awatar

  AE

  14.12.15
  14.12.15

  Powodzenia!

 • Magda - awatar

  Magda

  01.12.15
  01.12.15

  niewielka kwota, ale z serca.

 • J.J. - awatar

  J.J.

  24.11.15
  24.11.15

  100 zl

  • Paola Menin - awatar

   Paola Menin - Organizator zbiórki

   27.11.15
   27.11.15

   Dziękujemy za pomoc!:)

 • Janusz - awatar

  Janusz

  20.11.15
  20.11.15

  Dzielne Dziewczyny - tak trzymać! Luuudzieee! Wesprzyjcie tę piękną akcję! Lub inną - równie piękną. Tak budujemy lepszy świat.

  • Paola Menin - awatar

   Paola Menin - Organizator zbiórki

   27.11.15
   27.11.15

   Dzięki! Robimy co w naszej mocy:))

 • Rafał - awatar

  Rafał

  09.11.15
  09.11.15

  Jesteście świetne. Powodzenia!

  • Paola Menin - awatar

   Paola Menin - Organizator zbiórki

   09.11.15
   09.11.15

   Dziękujemy za ogromne serce!

11 885 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Paola Menin - awatar

Paola Menin

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 76

Maciej - awatar
Maciej
300
Paola - awatar
Paola
200
klementyna - awatar
klementyna
50
Mateusz - awatar
Mateusz
10
Paola - awatar
Paola
5 000
Julia - awatar
Julia
105
marcin - awatar
marcin
50
Elżbieta - awatar
Elżbieta
300
AE - awatar
AE
500
Anna - awatar
Anna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij