Społeczna zbiórka na upamiętnienie: KOTWICA MAZOWIECKIEJ TRADYCJI na bulwarach w Łomży.
I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do dzieła upamiętnienia wspaniałej historii mazowieckiej Łomży oraz pozostawić w niej swoją drobną cząstkę. Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszej historii.
Już 7 lat nadnarwiańskie bulwary i Port Łomża przyciągają nad Narew mieszkańców miasta, regionu i turystów. Teren nadrzecznych bulwarów stał się uczęszczanym miejscem rekreacji i zabaw z dziećmi, miejscem gdzie możemy zacumować naszą łódź, wypożyczyć kajak lub rower wodny. Bulwary i przynależna do nich infrastruktura portowa jest jednocześnie zupełnie wyjątkowym miejscem dla upamiętnienia związanych z Łomżą tradycji portowych, wodniackich, żeglarskich i morskich.
Budowa bulwarów których trwałym elementem jest Port Łomża, była ucieleśnieniem ponad 100-letnich marzeń mieszkańców naszej Łomży. Zamierzenie to podkreśliło też 600-letni i nierozerwalny związek Łomży jako stolicy największej na Mazowszu historycznej ziemi łomżyńskiej z Narwią. Działalność łomżyńskiego portu rzecznego od czasów książąt mazowieckich była fundamentem dobrobytu Łomży z której do Warszawy, Torunia, czy też Gdańska przewożono na szkutach, komięgach, galarach i tratwach niezliczone ilości towarów rolnych i leśnych, a flisacy spławiali wielką ilość drewna.
Łomżyńska portowa przystań była też miejscem, skąd wywodzili się pływający od lat dwudziestolecia międzywojennego w barwach Łomżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego liczni medaliści mistrzostw Polski i Europy w kajakarstwie i wioślarstwie, a wodniackie i morskie tradycje Łomży rozsławiał na ocenach, morzach i portach całego świata, wodowany równo 40. lat temu masowiec żeglugi morskiej MS ŁOMŻA.
Dla godnego upamiętnienia tych wielkich tradycji, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska w porozumieniu z zarządcą terenu bulwarów MOSIR Łomża, wystąpiła z inicjatywą społecznej zbiórki dla ustawienia na terenie bulwarów upamiętnienia KOTWICA MAZOWIECKIEJ TRADYCJI. Honorowego Patronatu dla całości przedsięwzięcia udzielił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a samo upamiętnienie będzie widoczną dla wszystkich "kotwicą pamięci" - symbolem tożsamości kulturowej naszej dumnej Łomży i szczególnym wspomnieniem ludzi zasłużonych dla jej wspaniałej historii oraz szkutniczej, żeglugowej i morskiej tradycji.
Upamiętnienie w formie obiektu małej architektury, którym będzie Kotwica Mazowieckiej Tradycji zainstalowana w trwały sposób na stosownym postumencie, jest oryginalną 4-łapową kotwicą ze statku śródlądowego o wysokości 130 cm i rozstawie łap 160 cm. Zebrane w drodze zbiórki środki posłużą stowarzyszeniu LOT Ziemia Łomżyńska do pokrycia kosztów zakupu i transportu kotwicy oraz do jej należytego posadowienia i konserwacji, jak upamiętnienia całości przedsięwzięcia.
LOT Ziemia Łomżyńska w związku ze szczytnym celem zbiórki, serdecznie apeluje do wszystkich którzy uważają za ważne kultywowanie dziedzictwa i tożsamości kulturowej swojego miasta, w tym zwłaszcza do środowiska wodniaków oraz licznych instytucji i stowarzyszeń, a także do wszystkich którzy noszą w swoim sercu dobre wspomnienia związane z Łomżą, o wsparcie dzieła upamiętnienia.
Każdy darczyńca poza honorem wsparcia szczytnego celu, będzie mógł zostać właścicielem pamiątkowego CERTYFIKATU Fundatora upamiętnienia, jak również złożyć swój wpis do pamiątkowej Księgi Łomżyńskiej Tradycji.
Uwaga
Środki ze zbiórki za pośrednictwem portalu pomagam.pl związane są wyłącznie z kontem organizatora zbiórki tj. stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska.
W przypadku chęci zachowania anonimowości, darczyńcy mogą składać darowizny w trybie Anonimowy Darczyńca.
Zarząd LOT Ziemia Łomżyńska
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: