Gołąb w promieniach światła symbolizujący pokój.

POMOC PTAKOM MIEJSKIM Cz-wa

151 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie - awatar

Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie

Organizator zbiórki

Jestem osobą prywatną, która widząc cierpienie ptaków miejskich w Częstochowie, głównie gołębi żyjących w centrum miasta i masowo przejeżdżanych przez samochody i tramwaje oraz nienawidzonych przez ludzi, postanowiła zareagować.

Gołębie miejskie mają w miastach ciężki żywot, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko. Z moich obserwacji wynika, że praktycznie przez cały rok żywią się głównie resztkami od ludzi, co komu upadnie na ulicy albo co im ktoś łaskawie rzuci, najczęściej jakieś odpadki, gdyż w zabetonowanym mieście nie mają co jeść.

Niektórzy ludzie są tak bezmyślni, że rzucają im biały chleb i bułki na jezdnię czy tory tramwajowe, co skutkuje tym, że wygłodniałe ptaki w pogoni za jedzeniem rzucają się na te ochłapy nie zważając na niebezpieczeństwo, co powoduje, że często nie zdążą uciec przed nadjeżdżającym samochodem czy tramwajem, a efekty tego - martwe ptaki rozjechane na jezdni czy torach tramwajowych lub leżące na trawniku wzdłuż torów - widują regularnie mieszkańcy Śródmieścia Częstochowy, co dla osób wrażliwych jest bardzo przykrym widokiem!

W mojej ocenie jedynym sposobem, by uniknąć tragicznej śmierci tych ptaków jest dokarmianie ich odpowiednim pokarmem w bezpiecznym miejscu, gdzie pojazdy i źli ludzie nie mogą im zagrozić. Dlatego postanowiłam, że będę kupować im mieszankę ziaren dedykowanych specjalnie dla ptaków lub samo proso czy słonecznik i karmić je przynajmniej raz czy dwa w tygodniu, bo na razie na tyle mnie stać, bo póki co kupuję ziarno z własnych środków. Jak będą wpłaty na zbiórce to będę je karmić regularnie, a jeśli spotkam na swojej drodze ptaka potrzebującego pomocy weterynarza, co w przeszłości kilka razy już miało miejsce, to również chciałabym móc zapewnić mu tę pomoc lekarską i transport do weterynarza z zebranych tu pieniędzy.

Szukam też innych osób z Częstochowy, które zechciałyby się włączyć do tej akcji osobiście na miejscu, nie tylko w centrum miasta, ale też w dzielnicach swojego zamieszkania, na swoich osiedlach. Jeśli kwota ze zbiórki będzie na tyle wystarczająca, to zakupię z niej karmę również dla innych osób chcących się włączyć do akcji.

W celu kontaktu ze mną założyłam stronę na Facebooku pt. Patrol Pomocy Ptakom Miejskim Częstochowa:  

https://www.facebook.com/share/19if3jLNZD/

ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA W CELU OCHRONY I WSPARCIA PTAKÓW MIEJSKICH W CZĘSTOCHOWIE!

Na chwilę obecną są to głównie gołębie i kawki, gdyż ich jest najwięcej w centrum miasta i najbardziej cierpią ze strony ludzi, którzy oprócz tego, że je masowo przejeżdżają w centrum miasta oraz na osiedlach i widząc je niejednokrotnie nawet nie zwolnią, tylko celowo przyśpieszają, żeby zabić, to również piesi często tupią na nie lub próbują kopać! Widziałam takie sytuacje nawet ze strony dzieci, a rodzice idą obok i nie reagują.

Gołębie są w Polsce gatunkiem częściowo chronionym i absolutnie nie wolno ich zabijać czy w żaden sposób krzywdzić, jest to przestępstwo ścigane z urzędu!

Chciałabym też poszerzać świadomość ludzi na temat ptaków, bo istnieje na ten temat duże niezrozumienie wśród wielu ludzi, co budzi niezrozumiałą agresję i nienawiść wobec osób dokarmiających ptaki, które są często zaczepiane przez agresywnych przechodniów i pouczane, że nie wolno karmić ptaków, co jest nieprawdą, bo nie można tylko zaśmiecać miejsc publicznych, prawo nic nie mówi o zakazie karmienia ptaków, a ziarno to nie śmieć, ziarno występuje naturalnie w przyrodzie i rzucone na ziemię znika w ciągu kilku sekund jak stado głodnych gołębi się zleci. Warto ludzi uświadamiać w tym temacie.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH PTAKI DO WSPARCIA MOJEJ ZBIÓRKI ORAZ PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI DLA DOBRA PTAKÓW CZĘSTOCHOWSKICH.

Aktualizacje


  • Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie - awatar

    Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie

    04.03.2025
    04.03.2025

    Regularnie kupuję ziarno dla ptaków miejskich w Częstochowie z własnych pieniędzy. Tygodniowo schodzi ok. 3 kg ziarna (najczęściej są to: słonecznik łuskany, proso, płatki owsiane). Dorzuć swoje parę groszy, jeśli możesz, zawsze będzie to dla mnie jakaś ulga finansowa. Dzięki.

    PS: Paragonów nie będę publikować, bo to nie ma sensu, są to za małe kwoty i za dużo paragonów, po kilka tygodniowo, a ziarno kupuję najczęściej przy okazji innych moich zakupów, więc tym bardziej nie będę publikować paragonów za prywatne zakupy.
    Kwestia zaufania.

    Jeśli jesteś z Częstochowy to odezwij się na Facebooku, a możemy iść razem nakarmić ptaki.

151 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie - awatar

Patrol Pomocy Ptakom Miejskim w Częstochowie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Tomasz Plasa - awatar
Tomasz Plasa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Grzegorz Komenda - awatar
Grzegorz Komenda
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij