Zbiórka Walka o lepsze jutro dla Marcina - miniaturka zdjęcia

Walka o lepsze jutro dla Marcina Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Walka o lepsze jutro dla Marcina - zdjęcie główne

Walka o lepsze jutro dla Marcina

2 106 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Historia Marcina to opowieść o mężczyźnie pełnym pasji, odwagi i ogromnej empatii, to też historia o cierpieniu oraz walce z przeciwnościami losu, którym z pokorą stawia czoła od pierwszych dni życia. 

Marcin urodził się w latach 90. Przyszedł na świat w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie jako wcześniak z diagnozą dziecięcego porażenia mózgowego , wskutek którego Marcin zmaga się z niedowładem ręki, problemami ze wzrokiem oraz szeregiem innych dolegliwości umysłowo-ruchowych. Marcinowi od trzeciego miesiąca życia towarzyszą kosztowne rehabilitacje i wspierający go w leczeniu personel medyczny, który Marcin nazywa swoją drugą rodziną.

W ostatnich dniach sierpnia bieżącego roku Marcinowi w wyniku choroby nowotworowej zmarła ukochana Mama. Mężczyzna wraz ze swoim schorowanym Tatą stara się uporać z żałobą i uporządkować niełatwą dla nich rzeczywistość. Choroba, z którą zmaga się Marcin uniemożliwia mężczyźnie samodzielne i niezależne życie. Niepełnosprawność między innymi utrudnia mu znalezienie pracy, dzięki której mógłby wesprzeć domowy budżet, opłacić drogie leki i rehabilitację, a także pomóc swojemu Tacie w utrzymaniu domu wymagającego natychmiastowego remontu. Dom ten w znaczący sposób zagraża zdrowiu i codziennemu funkcjonowaniu obu mężczyznom.

Pomimo tych trudności Marcin nie rezygnuje ze swoich pasji i marzeń, jak twierdzi, to właśnie one pozwalają mu oderwać się od bolesnych życiowych doświadczeń. Największą pasją Marcina jest motoryzacja. Jest fanem samochodów dostawczych, przede wszystkim TIR-ów. Posiada prawo jazdy kategorii B i świetnie radzi sobie za kółkiem. W Specjalistycznym SzpitaluOrtopedyczno– Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku-Zdroju, szpitalu który Marcin odwiedza przynajmniej dwa razy
 w ciągu roku i gdzie poddawany jest  zabiegom, Marcin zamierza zorganizować dla najmłodszych pacjentów szpitala pokaz swoich rajdowych umiejętności, do których przygotowuje się pod okiem specjalistów.Dzięki ich uprzejmości Marcin ma szansę przygotowywać się do pokazu bezpłatnie.

Życie Marcina to bolesny scenariusz, w którym przeplatają się wątki ogromnej nadziei i marzeń. Chcemy wnieść w jego życie więcej jasności i wesprzeć w praktyczny sposób, aby nie musiał obawiać się o swoją dalszą przyszłość. Dlatego ruszamy ze zbiórką, która pomoże Marcinowi opłacić leki, rehabilitację, wyremontować rodzinny dom,  a także dzięki której Marcin będzie mógł zakupić samochód na tyle bezpieczny i komfortowy, który umożliwiłby, zarówno Marcinowi jak i jego Tacie codzienne funkcjonowanie związane między innymi z koniecznością dotarcia do lekarzy specjalistów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anna M. - awatar

    Anna M.

    05.12.2021
    05.12.2021

    Marcinie powodzenia 😀😃😀

2 106 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 40

Marcin - awatar
Marcin
50
D.B. - awatar
D.B.
100
WojciechK - awatar
WojciechK
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
D&DS - awatar
D&DS
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Darek - awatar
Darek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Robert - awatar
Robert
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij