Zbiórka Nieśmy pomoc w Święta ! - miniaturka zdjęcia

Nieśmy pomoc w Święta !

Nieśmy pomoc w Święta ! 


Aktualizacja 28 grudzień 2018

Okażmy serce także po świętach i przez cały rok. Pomóżcie Fundacji Nieskończone Możliwości w okresie poświątecznym wysłać upominki do kilku jeszcze czekających na uśmiech dzieci chorych i niepełnosprawnych. W okresie przedświątecznym udało się nam wysłać i przekazać ponad 60 paczek świątecznych, pomóż nam dalej pomagać i wysłać upominki w styczniu i na początku lutego do 10 dzieci chorych i niepełnosprawnych. :) 

Darowizny przekazane na konto zbiórki w okresie późniejszym pomogą nam zrealizować akcję świąteczną w 2019 roku. Dziękujemy :)

Akcja świąteczna na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci Fundacji Nieskończone Możliwości

Grudzień i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla nas wszystkich. W tym okresie Fundacja Nieskończone Możliwości, przy aktywnej pomocy wolontariatu szkolnego, przedszkoli i lokalnych wolontariuszy z powiatu wadowickiego i Krakowa tworzy i wysyła paczki świąteczne oraz upominki dla około setki dzieci w całej Polsce. 

Grupa otrzymująca te wyjątkowe upominki pakowania są osobiście przez naszych Św. Mikołajów w tym roku ze Szkoły Podstawowej w Zakrzowie z wydatną pomocą Elfów z Fundacji i lokalnych wolontariuszy. 

Podczas akcji pomagamy osobom chorym na choroby rzadkie i przewlekłe np. mukowiscydozę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, mózgowe porażenie dziecięce; Pomagamy dzieciom niepełnosprawnym i chorym,np. na autyzm i choroby onkologiczne, jak i wielodzietnym rodzinom z osobą niepełnosprawnymi i chorymi w rodzinie oraz w trudnej sytuacji życiowej. 

W wielu wypadkach długa, przewlekła choroba dziecka rozbija rodziny. Znoszenie bólu i cierpienia dziecka, pokrywanie wysokich kosztów leczenia lub rehabilitacji jest często ponad siły rodziców. Każdy gest pomocy, każdy gest wsparcia jak i po prostu dobre słowo jest tu szczególnie ważne. 

Nasza akcja świąteczna ma na celu uzyskanie uśmiechu na twarzach dzieci zmagających się z leczeniem lub rehabilitacją oraz ich rodzin, w tym rodzeństwu osób chorych. Zwykle ze względu na ilość i zgłaszanie się chętnych nasza akcja i wysyłka do niektórych dzieci trwa do początku stycznia. Z Fundacji bezpośrednio wychodzą paczki dla kilku nastolatków, dla których znalezienie odpowiedniego upominku wymaga więcej czasu oraz kilku rodzin zgłoszonych do udziału w akcji w okresie przedświątecznym.

Koszty akcji staramy się pokryć z darowizn oraz darowizn rzeczowych,jednak ze względów na rozmiar akcji nasze fundusze są niewystarczające. W tym roku ze względu na liczbę zgłoszonych dzieci do akcji jest dla nas niemożliwe sfinansowanie wszystkich kosztów naszej akcji charytatywnej, czyli kosztów wysyłek upominków i kosztów paczek głównie tych dla starszych dzieci i którym wybranie upominku wymaga większego zakupu oraz upominki dla dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce wymagających zakupu upominków, które będą odpowiednie dla dzieci. 

Dlatego kierujemy do Państwa prośbę o wszelką pomoc w sfinansowaniu naszej akcji świątecznej i około 30 paczek. Naszym celem jest wywołanie uśmiechów na dziesiątkach twarzach dzieci i rodzin w trudnej sytuacji życiowej.  Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup słodyczy, gier edukacyjnych i familijnych, kilku zestawów klocków, kilku lalek, domku dla lalek, książek dla młodzieży, kilku zestawów puzzle, słuchawek przenośnych dużych, kocyka :), automatycznego odkurzacza :), dwóch tabletów, audio bajek, kart do stymulacji wzroku, kilku gadżetów dla młodzieży (power banki, CD z muzyką, gry komputerowe, tamagotchi, lol suprise :) ), odzieży ( bluz młodzieżowych) oraz opłat pocztowych związanych z wysyłką paczek.

Często schorzenia i niepełnosprawności nie są powszechnie znane, dzieci spotykają się ze społecznym odrzuceniem. Dlatego szczególnie dziękujemy za okazaną przychylność, pomoc i serce dla tych wszystkich potrzebujących osób, które często wstydzą przyznać się że nie mają butów na zimę, albo ostatnio słodycze jedli w zeszłe święta. Bezinteresowna pomoc osobom potrzebującym, bez oczekiwania wdzięczności jest szczególnie cenna właśnie tam, gdzie bieda kryje się za barierą wstydu, łez lub ograniczeń.


Bardzo serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy! Zdjęcia pochodzą z akcji świątecznych z ubiegłego roku, zdjęcia listów przedstawiają listy z tegorocznej akcji  :)

Zapraszamy na nasz Faceebook https://www.facebook.com/fundacjanmozliwosci/


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  07.01.19
  07.01.19

  Okażmy serce także po świętach i przez cały rok. Pomóżcie Fundacji Nieskończone Możliwości w okresie poświątecznym wysłać upominki do kilku jeszcze czekających na uśmiech dzieci chorych i niepełnosprawnych. W okresie przedświątecznym udało się nam wysłać i przekazać ponad 60 paczek świątecznych, pomóż nam dalej pomagać i wysłać upominki w styczniu i na początku lutego do 10 dzieci chorych i niepełnosprawnych. :) Darowizny przekazane na konto zbiórki w okresie późniejszym pomogą nam zrealizować akcję świąteczną w 2019 roku. Dziękujemy :)

  Zdjęcie aktualności 23 996

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.18
  17.12.18

  powodzenia !!!

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna Bąk - awatar
50
Anna Bąk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij