Zbiórka Rehabilitacja - żyć samodzielnie - zdjęcie główne

Rehabilitacja - żyć samodzielnie

5 638 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Wpłać teraz
 
Alicja Słonina - awatar

Alicja Słonina

Organizator zbiórki

Cześć, jestem kuzynką Alberta i w tym miejscu chciałabym wam przybliżyć jego historię. Albert ma 28 lat, lecz od maja 2016 roku, czas spędza w różnych szpitalach bądź domach opieki. Przeżył bardzo poważny wypadek komunikacyjny i przez pierwsze miesiące walczył o życie, a jego rokowania nierzadko bywały niezbyt pozytywne. Udało mu się przebrnąć przez najgorsze, lecz nadal przed nim oraz nami, jego bliskimi, ciężka droga. Albert nadal nie funkcjonuje w pełni samodzielnie - nie chodzi, nie wstaje, nie mówi. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile pamięta. Potrzebuje ciągłego leczenia i rehabilitacji, które jednak są bardzo kosztowne, a tak bardzo istotne by udało mu się w jak największym stopniu wrócić do zdrowia. 

Albert nie może też liczyć na wsparcie od osób od których w pierwszej kolejności powinien je dostać - jego kobieta go zostawiła, matka za granicą i nie interesuje się jego losami. Opiekę oraz wsparcie finansowe otrzymuje od wujostwa, jednak nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. W domu na Alberta czeka również dwoje małych dzieci, które może spotkać dzieciństwo bez swojego taty.

Pieniądze ze zbiórki chcielibyśmy przeznaczyć na jego leczenie w odpowiednim dla niego ośrodku, wszelakie leki, sprzęty oraz wizyty rehabilitantów, fizjoterapeutów, masażystów, a także na podstawowe jego potrzeby - odpowiednią dietę dla osoby w jego stanie. Za każdą złotówkę będziemy dozgonnie wdzięczni, bo każda kwota trochę nas odciąża i pomaga temu młodemu chłopakowi, który jeszcze niedawno mógł cieszyć się życiem. 

Co nowego pod koniec roku 2019? 

Albert niezdarnie porusza się na wózku, jednak nie jest wstanie sam na niego usiąść. Podnosi jedynie głowę, często zdarza mu się coś upuścić, nogi ma nienaturalnie wygięte. Mówienie sprawia mu dużą trudność, nie mówi zdaniami, a jedynie z wysiłkiem wydobywa z siebie pojedyncze charczące słowa. W przyszłości na pewno potrzebny będzie mu również logopeda. 

Wydaje się dobrze pamiętać wydarzenia przed wypadkiem, jednak prawdopodobnie ma problem z pamięcią krótkotrwałą. Czasami zapomina o rzeczach, które wydarzyły się tego samego dnia. Nie jest również świadomy dlaczego znajduje się w takim stanie. 

Rehabilitacja na pewno mu nie wystarczy i mamy nadzieję, że operacja mogłaby mu choć trochę pomóc. Dlatego nadal aktualny jest nasz apel o pomoc, bo pomoc osobie niepełnosprawnej jest kosztowna, pełna wyrzeczeń i wymagająca mnóstwa czasu i cierpliwości. Jednocześnie cała rodzina dziękuję za dotychczasowe wsparcie i obiecuje spożytkować każdą ofiarowaną złotówkę. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Alicja Słonina - awatar

  Alicja Słonina

  05.06.19
  05.06.19

  AKTUALIZACJA NA CZERWIEC 2019 Albert radzi sobie już trochę lepiej, mamy z nim lepszy kontakt, choć nadal z trudem wydobywa z siebie jakieś dźwięki. Nadal nie jest w stanie samodzielnie się podnieść i jest zdany całkowicie na pomoc innych ludzi. Nadal ma przed sobą długą drogę, więc w dalszym ciągu wdzięczni jesteśmy za każdą złotówkę ofiarowaną na jego rehabilitację.

Komentarze


 • Kuba Wójcik - awatar

  Kuba Wójcik

  10.06.19
  10.06.19

  Trzymaj się stary, walcz dla dzieciaków !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.18
  27.10.18

  Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!

5 638 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Wpłać teraz
 
Alicja Słonina - awatar

Alicja Słonina

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 80

Aleksandra Mr - awatar
Aleksandra Mr
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij