Zbiórka Ratujmy rodzinną firmę Drewland - miniaturka zdjęcia

Ratujmy rodzinną firmę Drewland

Ratujmy rodzinną firmę Drewland

86 807 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 554 osoby
Wpłać teraz
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

6 kwietnia dla firmy Drewland - małej, rodzinnej firmy z województwa łódzkiego, zajmującej się produkcją palet, stał się tragiczny w skutkach. 

Tego dnia spaleniu uległa hala produkcyjna o powierzchni blisko 1000 metrów kwadratowych z magazynami do produkcji palet, hala-wiata o powierzchni 300mkw, dwie kotłownie. Zniszczeniu uległy samochod dostawczy, cała infrastruktura firmy, a także dom właścicieli. Są to niewyobrażalne straty, które w obecnej sytuacji stawiają firmę, jak i jej właścicieli przed widmem bankructwa. 

Jako rodzina, znajomi i sąsiedzi firmy Drewland, mieszczącej się we wsi Pokrzywniaki, w powiecie sieradzkim, podejmujemy się próby pomocy właścicielom firmy, którzy do niedawna sami wspierali lokalne inicjatywy, szkoły i najbardziej potrzebujących.

Dla takich małych, lokalnych firm liczy się każda pomoc, każdy gest. 

Firma Drewland zajmuje się produkcją i sprzedażą palet, którą założył Bogdan Paś w latach 80'. Zaangażowana w prowadzenie biznesu była cała rodzina, na czele z dziećmi: Beatą, Darkiem i Romanem. Po śmierci właściciela firmy w 2002 roku, odpowiedzialność za prowadzenie i rozwój Drewlandu na swoje barki wzięła córka Beata z braćmi. Nagła, tragiczna śmierć jednego z braci w 2012 roku, kolejny raz postawiła pod znakiem zapytania funkcjonowanie rodzinnego biznesu. Pomimo utraty jednej z najważniejszych osób w życiu firmy, Drewland funkcjonował dalej i z uporem oraz siłą charakteru starał się pozostać na rynku. 

Do pomocy została włączona cała rodzina, rozpoczęte zostały nowe inwestycje- kosztowna suszarnia, nowa linia produkcyjna, magazyny, a także samochody do transportu drewna i palet. Kosztowało to wiele sił, wyrzeczeń i zwyczajnie ciężkiej pracy. Jednak rodzinna firma zawsze walczyła o swoje. Drewland zatrudnia około 30 pracowników, z czego duża część to sąsiedzi, znajomi i lokalni mieszkańcy. 

Wszystko to, na co pracowali przez ponad 30 lat, zniknęło w ciągu kilku godzin...


Dziś to my, jako ich przyjaciele i najbliżsi, zwracamy sie do Państwa o pomoc, nawet tą najmniejszą. 

Pomóżmy rodzinnej firmie stanąć na nogi. Odbudować to, o co z uporem walczyli przez ostatnie 30 lat. 

Wesprzyjmy najmniejszych, polskich przedsiębiorców, w tym dla nich najtrudniejszym okresie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Alicja Paś - awatar

  Alicja Paś

  06.05.20
  06.05.20

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. W związku z licznymi pytaniami od ludzi dobrych serc o możliwość przekazania 1% w rocznym zeznaniu podatkowym, by wesprzeć firmę Drewland, stworzyliśmy odpowiedni numer KRS. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy wybiorą taką formę pomocy! Numer KRS i tytuł celu umieszczamy w zdjęciu poniżej. Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualności 48 970

Komentarze


 • Artur Forest-26 - awatar

  Artur Forest-26

  19.04.20
  19.04.20

  MAM NADZIEJĘ ŻE WKRÓTCE LUDZIE WRÓCĄ DO SWOJEJ PRACY.JESTEM Z WAMI.

 • SEART.pl - awatar

  SEART.pl

  17.04.20
  17.04.20

  Wiemy co to pożar gdyż sami przeżyliśmy go na własnej skórze. Spaliła nam się hala produkcyjna pozostawiając nas w bardzo ciężkiej sytuacji. Wiemy z doświadczenia jak ważna jest pomoc z zewnątrz, dobre sowo i wsparcie. Trzymamy kciuki i wierzymy że i w tym zakładzie "zaświeci jeszcze słońce". Zostańcie z Bogiem

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.20
  11.04.20

  Trzymać

 • Leśnik - awatar

  Leśnik

  08.04.20
  08.04.20

  wierzę iż życzliwość ludzka i solidaryzowanie się z Wami, pomoże przetrwać ten trudny okres.

 • Ewa F - awatar

  Ewa F

  07.04.20
  07.04.20

  Trzymam kciuki pozdrawiam

86 807 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 554 osoby
Wpłać teraz
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 554

Radosław Wasilewski - awatar
Radosław Wasilewski
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
A. K. - awatar
A. K.
20
Mirosław Przybyłek - awatar
Mirosław Przybyłek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Teresa - awatar
Teresa
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Luki - awatar
Luki
20
Ewa Konarzewska - awatar
Ewa Konarzewska
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij