Zbiórka Ratujmy rodzinną firmę Drewland - miniaturka zdjęcia

Ratujmy rodzinną firmę Drewland Jak założyć taką zbiórkę?

Ratujmy rodzinną firmę Drewland

86 919 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 558 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

6 kwietnia dla firmy Drewland - małej, rodzinnej firmy z województwa łódzkiego, zajmującej się produkcją palet, stał się tragiczny w skutkach. 

Tego dnia spaleniu uległa hala produkcyjna o powierzchni blisko 1000 metrów kwadratowych z magazynami do produkcji palet, hala-wiata o powierzchni 300mkw, dwie kotłownie. Zniszczeniu uległy samochod dostawczy, cała infrastruktura firmy, a także dom właścicieli. Są to niewyobrażalne straty, które w obecnej sytuacji stawiają firmę, jak i jej właścicieli przed widmem bankructwa. 

Jako rodzina, znajomi i sąsiedzi firmy Drewland, mieszczącej się we wsi Pokrzywniaki, w powiecie sieradzkim, podejmujemy się próby pomocy właścicielom firmy, którzy do niedawna sami wspierali lokalne inicjatywy, szkoły i najbardziej potrzebujących.

Dla takich małych, lokalnych firm liczy się każda pomoc, każdy gest. 

Firma Drewland zajmuje się produkcją i sprzedażą palet, którą założył Bogdan Paś w latach 80'. Zaangażowana w prowadzenie biznesu była cała rodzina, na czele z dziećmi: Beatą, Darkiem i Romanem. Po śmierci właściciela firmy w 2002 roku, odpowiedzialność za prowadzenie i rozwój Drewlandu na swoje barki wzięła córka Beata z braćmi. Nagła, tragiczna śmierć jednego z braci w 2012 roku, kolejny raz postawiła pod znakiem zapytania funkcjonowanie rodzinnego biznesu. Pomimo utraty jednej z najważniejszych osób w życiu firmy, Drewland funkcjonował dalej i z uporem oraz siłą charakteru starał się pozostać na rynku. 

Do pomocy została włączona cała rodzina, rozpoczęte zostały nowe inwestycje- kosztowna suszarnia, nowa linia produkcyjna, magazyny, a także samochody do transportu drewna i palet. Kosztowało to wiele sił, wyrzeczeń i zwyczajnie ciężkiej pracy. Jednak rodzinna firma zawsze walczyła o swoje. Drewland zatrudnia około 30 pracowników, z czego duża część to sąsiedzi, znajomi i lokalni mieszkańcy. 

Wszystko to, na co pracowali przez ponad 30 lat, zniknęło w ciągu kilku godzin...


Dziś to my, jako ich przyjaciele i najbliżsi, zwracamy sie do Państwa o pomoc, nawet tą najmniejszą. 

Pomóżmy rodzinnej firmie stanąć na nogi. Odbudować to, o co z uporem walczyli przez ostatnie 30 lat. 

Wesprzyjmy najmniejszych, polskich przedsiębiorców, w tym dla nich najtrudniejszym okresie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Alicja Paś - awatar

  Alicja Paś

  06.05.2020
  06.05.2020

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. W związku z licznymi pytaniami od ludzi dobrych serc o możliwość przekazania 1% w rocznym zeznaniu podatkowym, by wesprzeć firmę Drewland, stworzyliśmy odpowiedni numer KRS. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim tym, którzy wybiorą taką formę pomocy! Numer KRS i tytuł celu umieszczamy w zdjęciu poniżej. Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 48 970

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Artur Forest-26 - awatar

  Artur Forest-26

  19.04.2020
  19.04.2020

  MAM NADZIEJĘ ŻE WKRÓTCE LUDZIE WRÓCĄ DO SWOJEJ PRACY.JESTEM Z WAMI.

 • SEART.pl - awatar

  SEART.pl

  17.04.2020
  17.04.2020

  Wiemy co to pożar gdyż sami przeżyliśmy go na własnej skórze. Spaliła nam się hala produkcyjna pozostawiając nas w bardzo ciężkiej sytuacji. Wiemy z doświadczenia jak ważna jest pomoc z zewnątrz, dobre sowo i wsparcie. Trzymamy kciuki i wierzymy że i w tym zakładzie "zaświeci jeszcze słońce". Zostańcie z Bogiem

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.2020
  11.04.2020

  Trzymać

 • Leśnik - awatar

  Leśnik

  08.04.2020
  08.04.2020

  wierzę iż życzliwość ludzka i solidaryzowanie się z Wami, pomoże przetrwać ten trudny okres.

 • Ewa F - awatar

  Ewa F

  07.04.2020
  07.04.2020

  Trzymam kciuki pozdrawiam

86 919 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 558 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Alicja Paś - awatar

Alicja Paś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 558

abcd - awatar
abcd
50
Piotr Leszczyński - awatar
Piotr Leszczyński
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
A. K. - awatar
A. K.
20
Mirosław Przybyłek - awatar
Mirosław Przybyłek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Teresa - awatar
Teresa
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij