Zbiórka Emilka kontra SMA z nadzieją - zdjęcie główne

Emilka kontra SMA z nadzieją

370 682 zł  z 550 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 808 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sylwia Paweł - awatar

Sylwia Paweł

Organizator zbiórki


 Nasza córka Emilia urodziła się z wyrokiem, chorobą która jest w jej ciele i zabiera siłę w mięśniach przez co nie jest samodzielna porusza się na wózku choć często sprawia jej to trudność z dnia na dzień robi się coraz słabsza w maju przeszła poważną operacje kręgosłupa. SMA to śmiertelna choroba każdy dzień to walka o życie. Koszty codziennej rehabilitacji i sprzętów potrzebnych do codziennego funkcjonowania są ogromne bez wsparcia dobrych ludzi sami nie damy rady. W skrócie przedstawię wam na czym polega ta choroba: rdzeniowy zanik mięśni, to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.

A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie że leżysz i nie możesz wstać, nie możesz usiąść w nocy prosisz bliskich o przewrócenie na drugi bok,
gdy chce ci się pić prosisz by ktoś to picie ci podał, nie potrafisz podnieść szklanki z herbata bo jest za ciężka-tak, tak właśnie ma Emilka i musi liczyć tylko na bliskich sama jedynie porusza się na wózku na który oczywiście bez naszej pomocy sama nie usiądzie. Również często sprawia jej to trudność, opadająca głowa gdy opadnie sama nie podniesie. Bardzo jej smutno gdy widzi dzieci biegające które bawią się a ona jedyne co może to jeszcze poruszać się na wózku. Ciągle powtarza mi że  jak będzie chodzić będzie mi pomagać. Emilka odczymuje lekarstwo dzięki któremu mamy nadzieję na lepszą przyszłość. 

 Jesteśmy rodzicami ciężko chorej Emilki na rdzeniowy zanik mięśni. W skrócie przedstawimy wam nasza historie która rozpoczęła się 5 lat temu. Jesteśmy młodymi rodzicami, ciąża przebiegała prawidłowo i pomimo młodego wieku cieszyliśmy się na przyjście na świat naszej córeczki, w ostatnich miesiącach ciąży, ja mama Emilii miałam wielkie zmartwienia złym samopoczuciem swojej cudownej mamy, ale nie dopuszczałam myśli że jej stan zdrowia to coś bardzo poważnego. Gdy urodziłam w styczniu Emilkę, dzień po jeszcze w szpitalu, dowiedziałam się że mama ma nowotwór szpiczak mnogi, wierzyłam że jakoś z tego wyjdzie, niestety w lutym już odeszła na zawsze, Emilkę widziała tylko na zdjęciach które jej pokazywałam, każdego dnia fotografowałam córkę by babcia choć tak mogła nacieszyć się wnusia. Zostawiła mnie wtedy kiedy tak bardzo jej potrzebowałam pytałam samej siebie gdzie sprawiedliwość. Ale musiałam się pozbierać wiedziałam że mam dla kogo żyć i się uśmiechać. Emilka rozwijała się prawidłowo, gdy miała pięć miesięcy coś było nie tak ale lekarz twierdził że wszystko jest dobrze tylko jest leniwa, więc odpuściliśmy i żyliśmy naszym małym szczęściem dalej, lecz gdy miała 9 miesięcy nie potrafiła robić pewnych rzeczy które inne dzieci wykonywały je bez problemu. Jeszcze raz poszliśmy do doktor która stwierdziła że faktycznie musimy iść z dzieckiem do specjalisty od razu na drugi dzień mieliśmy wizytę gdzie doktor powiedziała słowa które do tej pory zwalają nas z nóg : córka albo będzie chodziła do 4 lat, a jeżeli jest to choroba genetyczna to nigdy. Wysłała nas do Prokocimia do neurologa który zlecił nam wykonanie badań podstawowych, EMG oraz badań genetycznych które potwierdziły ta okropna chorobę jaka jest SMA Rdzeniowy Zanik Mięśni. Było bardzo ciężko milion pytań na minutę dlaczego? Dlaczego nasze dziecko? Do tej pory nie znamy odpowiedzi, ale uśmiech córki wynagradza nam cały ból który czujemy w sercu. Codziennie walczymy o córcie, Emilka nie chodzi, nie siedzi, porusza się na wózku co nieraz sprawia jej to trudność. Potrzebna jest codzienna rehabilitacja, sprzęty rehabilitacyjne, medyczne, wyjazdy do specjalistów,nutridrinki, suplementy diety. Również dzięki Państwa pomocy mamy szansę spełniać małe marzenia Emilki, bez was nie mielibyśmy takiej możliwości. Bardzo nas cieszy to jak Emilka jest szczęśliwa. 

Ratowanie życia naszej córeczki przelicza się miesięcznie na kilka tys.zł. Emilka jest uśmiechnięta dziewczynka, smuci się tylko wtedy gdy zadaje pytania: czy ja na pewno będę kiedyś  chodzić? Dlaczego nie dostaje leku? Mamo jak będę chodzić będę  Ci pomagać, będę skakać biegać.... Te słowa z jej ust sprawiają że nasze serce rozrywa się na kawałki....

 Czasami mamy chwilę zwątpienia, ale nie poddamy się. Sami nie damy rady to dzięki wam możemy wygrać walkę z SMA w tej chwili tylko kosztowna rehabilitacja powstrzymuje postęp choroby. Bardzo proszę o wsparcie finansowe.  Chcemy dać jej wszystko czego potrzebuje, pragniemy zapewnić jej wszystko by miała wspaniałe dzieciństwo i mimo przeciwności losu była szczęśliwa a wszystko możemy jej zapewnić dzięki waszej pomocy. Dziękujęmy.


Zbiórka CEL:

  ❤

* Zbiórka na kosztowna codzienną rehabilitację.

* Specjalistyczne sprzęty rehabilitacyjne, ortopedyczne i medyczne.

* Nowy wózek aktywny, gorset, łuski i ortezy.

* Wózek elektryczny

* Koncentrator tlenu 

* Asystor kaszlu 

* oraz na codzienne potrzeby Emilki i jej marzenia. 

*przystosowanie mieszkania, by Emilka mogła spokojnie po płaskich powierzchniach poruszać się na wózku. 


DZIĘKI PAŃSTWA Pomocy DWA Lata MAMY MOŻLIWOŚĆ ZAPEWNIENIA CÓRCE CODZIENNĄ REHABILITACJE, SPRZĘTY ORTOPEDYCZNE , SPECJALISTYCZNE ORAZ MEDYCZNE, WYJAZDY DO SPECJALISTÓW, DIETE MIĘDZY INNYMI NUTRIDRINKI ORAZ POTRZEBY Codzienne Emilki oraz dzięki wam spełniamy jej marzenia chcemy zapewnić jej wszystko. Dzięki Państwa pomocy Emilka ma wszystko czego potrzebuje. 

NIESTETY PIENIĄZKI SIĘ NIE ZBIERAJĄ I NIE ODKŁADAJĄ ALE DZIĘKI WASZYM WPŁATOM MAMY NA CODZIENNĄ WALKĘ Z CHOROBĄ- DLATEGO SERDECZNIE PROSIMY O DALSZE WSPARCIE BYŚMY NIE MUSIELI BAĆ SIĘ JUTRA.... 


Stronka Emilki na FB : https://www.facebook.com/Emilka-Woropaj-Walka-z-SMA-z-dobrymi-sercami-Emilka-rade-da-1125105120857221/

Telefon kontaktowy : 512166247 

Dziekujemy za pomoc każda przekazana kwota przybliża nas do ratowania życia Emilki. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Paweł - awatar

  Sylwia Paweł

  23.01.2022
  23.01.2022

  Właśnie wczoraj skończyłam 9 lat miałam moje Święto urodzinki ❤🎂 Dziękuję wszystkim za życzenia. Dziękujemy za każde wsparcie bo dzięki wam mamy większe możliwości 😘😘

  Zdjęcie aktualizacji 86 436

Komentarze


 • Patryk - awatar

  Patryk

  23.01.2022
  23.01.2022

  Wszystkiego najlepszego

 • H3ntre - awatar

  H3ntre

  17.01.2022
  17.01.2022

  :)

 • H3ntre - awatar

  H3ntre

  17.01.2022
  17.01.2022

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.2022
  17.01.2022

  Jezu Ufam Tobie.

 • Anna - awatar

  Anna

  15.01.2022
  15.01.2022

  Będzie dobrze ! Dużo zdrowia dla Waszej Trójki!

370 682 zł  z 550 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 808 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sylwia Paweł - awatar

Sylwia Paweł

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9 808

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patryk - awatar
Patryk
20
Zdrowka - awatar
Zdrowka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Alanik - awatar
Alanik
1
Pan Bookmaker - awatar
Pan Bookmaker
50
Adrian Nowak - awatar
Adrian Nowak
20
Mikołaj Prazuch - awatar
Mikołaj Prazuch
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij