Zbiórka SMA uwięziona we własnym ciele - miniaturka zdjęcia

SMA uwięziona we własnym ciele Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka SMA uwięziona we własnym ciele - zdjęcie główne

SMA uwięziona we własnym ciele

545 007 zł  z 790 000 zł (Cel)
Wpłaciły 15 334 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sylwia Paweł - awatar

Sylwia Paweł

Organizator zbiórki


 Nasza córka Emilia urodziła się z wyrokiem, chorobą która jest w jej ciele i zabiera siłę w mięśniach przez co nie jest samodzielna porusza się na wózku choć często sprawia jej to trudność z dnia na dzień robi się coraz słabsza, przeszła już ciezką operacje kręgosłupa ma wstawione pręty które trzeba kilka razy w roku rozciągać co sprawia ból.Koszty codziennej rehabilitacji i sprzętów potrzebnych do codziennego funkcjonowania są ogromne bez wsparcia dobrych ludzi sami nie damy rady. W skrócie przedstawię wam na czym polega ta choroba: rdzeniowy zanik mięśni, to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.

A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie że leżysz i nie możesz wstać, nie możesz usiąść w nocy prosisz bliskich o przewrócenie na drugi bok,
gdy chce ci się pić prosisz by ktoś to picie ci podał, nie potrafisz podnieść szklanki z herbata bo jest za ciężka-tak, tak właśnie ma Emilka i musi liczyć tylko na bliskich sama jedynie porusza się na wózku na który oczywiście bez naszej pomocy sama nie usiądzie. Również często sprawia jej to trudność, opadająca głowa gdy opadnie sama nie podniesie. Bardzo jej smutno gdy widzi dzieci biegające które bawią się a ona jedyne co może to jeszcze poruszać się na wózku. Ciągle powtarza mi że  jak będzie chodzić będzie mi pomagać. Emilka odczymuje lekarstwo dzięki któremu mamy nadzieję na lepszą przyszłość. 

 Jesteśmy rodzicami ciężko chorej Emilki na rdzeniowy zanik mięśni. W skrócie przedstawimy wam nasza historie która rozpoczęła się 5 w 2013 r. Jesteśmy młodymi rodzicami, ciąża przebiegała prawidłowo i pomimo młodego wieku cieszyliśmy się na przyjście na świat naszej córeczki, w ostatnich miesiącach ciąży, ja mama Emilii miałam wielkie zmartwienia złym samopoczuciem swojej cudownej mamy, ale nie dopuszczałam myśli że jej stan zdrowia to coś bardzo poważnego. Gdy urodziłam w styczniu Emilkę, dzień po jeszcze w szpitalu, dowiedziałam się że mama ma nowotwór szpiczak mnogi, wierzyłam że jakoś z tego wyjdzie, niestety w lutym już odeszła na zawsze, Emilkę widziała tylko na zdjęciach które jej pokazywałam, każdego dnia fotografowałam córkę by babcia choć tak mogła nacieszyć się wnusia. Zostawiła mnie wtedy kiedy tak bardzo jej potrzebowałam pytałam samej siebie gdzie sprawiedliwość. Ale musiałam się pozbierać wiedziałam że mam dla kogo żyć i się uśmiechać. Emilka rozwijała się prawidłowo, gdy miała pięć miesięcy coś było nie tak ale lekarz twierdził że wszystko jest dobrze tylko jest leniwa, więc odpuściliśmy i żyliśmy naszym małym szczęściem dalej, lecz gdy miała 9 miesięcy nie potrafiła robić pewnych rzeczy które inne dzieci wykonywały je bez problemu. Jeszcze raz poszliśmy do doktor która stwierdziła że faktycznie musimy iść z dzieckiem do specjalisty od razu na drugi dzień mieliśmy wizytę gdzie doktor powiedziała słowa które do tej pory zwalają nas z nóg : córka albo będzie chodziła do 4 lat, a jeżeli jest to choroba genetyczna to nigdy. Wysłała nas do Prokocimia do neurologa który zlecił nam wykonanie badań podstawowych, EMG oraz badań genetycznych które potwierdziły ta okropna chorobę jaka jest SMA Rdzeniowy Zanik Mięśni. Było bardzo ciężko milion pytań na minutę dlaczego? Dlaczego nasze dziecko? Do tej pory nie znamy odpowiedzi, ale uśmiech córki wynagradza nam cały ból który czujemy w sercu. Codziennie walczymy o córcie, Emilka nie chodzi, nie siedzi, porusza się na wózku co nieraz sprawia jej to trudność. Potrzebna jest codzienna rehabilitacja, sprzęty rehabilitacyjne, medyczne, wyjazdy do specjalistów,nutridrinki, suplementy diety. Również dzięki Państwa pomocy mamy szansę spełniać marzenia Emilki, bez was nie mielibyśmy takiej możliwości. Bardzo nas cieszy to jak Emilka jest szczęśliwa. 

Ratowanie życia naszej córeczki przelicza się miesięcznie na kilka tys.zł. Emilka jest uśmiechnięta dziewczynka, smuci się tylko wtedy gdy zadaje pytania: czy ja na pewno będę kiedyś  chodzić? Mamo jak będę chodzić będę  Ci pomagać, będę skakać biegać.... Te słowa z jej ust sprawiają że nasze serce rozrywa się na kawałki....

 Czasami mamy chwilę zwątpienia, ale nie poddamy się. Sami nie damy rady to dzięki wam możemy wygrać walkę z SMA kosztowna rehabilitacja powstrzymuje postęp choroby. Bardzo proszę o wsparcie finansowe.  Chcemy dać jej wszystko czego potrzebuje, pragniemy zapewnić jej wszystko by miała wspaniałe dzieciństwo i mimo przeciwności losu była szczęśliwa a wszystko możemy jej zapewnić dzięki waszej pomocy. Dziękujęmy.


Zbiórka CEL : 

  ❤

* Zbiórka na kosztowna codzienną rehabilitację do końca życia. 

* Specjalistyczne sprzęty rehabilitacyjne, ortopedyczne i medyczne. Sprzęty są co jakiś czas wymieniane na nowe jak wiadomo Emilka rośnie 

* Nowy wózek aktywny - zakupiony już drugi za kilka miesięcy czeka nas kolejna wymiana na większy 

 gorset Zakupiony

łuski i ortezy wymieniane co jakiś czas 

* Wózek elektryczny -zakupiony 

* Remont mieszkania- wykonany 

* Koncentrator tlenu - jest

* Asystor kaszlu 

* na codzienne potrzeby i marzenia. 

*przystosowanie mieszkania, by Emilka mogła spokojnie po płaskich powierzchniach poruszać się na wózku ZROBIONE 

KWOTA ZE ZBIÓRKI JEST KWOTĄ KTÓRA JEST ZBIERANA OD 7 LAT I NA BIEŻĄCO WYDAWANE SĄ PIENIĄŻKI ZE ZBIÓRKI !!!


DZIĘKI PAŃSTWA Pomocy Juz KILKA LAT MAMY MOŻLIWOŚĆ ZAPEWNIENIA CÓRCE CODZIENNĄ REHABILITACJE, SPRZĘTY ORTOPEDYCZNE , SPECJALISTYCZNE ORAZ MEDYCZNE, WYJAZDY DO SPECJALISTÓW, DIETE MIĘDZY INNYMI NUTRIDRINKI ORAZ POTRZEBY, SPEŁNIAMY JEJ MARZENIA I ROZPIESZCZAMY JAK TYLKO MOZEMY DZIĘKUJEMY WAM ZA TO.

NIESTETY PIENIĄZKI SIĘ NIE ZBIERAJĄ I NIE ODKŁADAJĄ  SĄ WYPŁACANE SYSTEMATYCZNIE ZE ZBIÓRKI,  KWOTA KTÓRA WIDNIEJE NIE ZMNIEJSZA SIĘ, MIMO WYPŁAT ŚRODKÓW NA BIEŻĄCE WYDATKI, POKAZANA KWOTA TO KWOTA ŁĄCZNA KTÓRA OD KILKU LAT SIE UZBIERAŁA. LECZ DZIĘKI WASZYM BIEŻĄCYM WPŁATOM W DALSZYM CIĄGU MAMY NA CODZIENNĄ WALKĘ Z CHOROBĄ ORAZ ZAPEWNIENIE EMILCE ŻYCIA W ODPOWIEDNICH WARUNKACH.

DLATEGO SERDECZNIE PROSIMY O DALSZE WSPARCIE BYŚMY NIE MUSIELI BAĆ SIĘ JUTRA.... 


Stronka Emilki na FB : https://www.facebook.com/Emilka-Woropaj-Walka-z-SMA-z-dobrymi-sercami-Emilka-rade-da-1125105120857221/

Telefon kontaktowy : 512166247 

Dziekujemy za pomoc która daje nam nadzieję.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Paweł - awatar

  Sylwia Paweł

  28.05.2023
  28.05.2023

  POMÓŻ PROSZĘ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ 😥🙏 BŁAGAMY was wsparcie zbiórki
  Link do wpłat: pomagam.pl/pomocdlaemilki
  dla Emilki która walczy z SMA ❗
  Emilka uwięziona jest we własnym ciele, zanikające mięśnie nigdy nie pozwoliły jej chodzić, jest przykuta do wózka, każdy dzień to ogromne wydatki by Emilka nie zanikła na zawsze dlatego prosimy was o nadzieję.

Komentarze


 • Ewa Ł - awatar

  Ewa Ł

  26.05.2023
  26.05.2023

  Na komunię 🙏 dzień dziecka 🍫🍦wszystkiego najlepszego zdrowia ♥️

 • Ewa Ł - awatar

  Ewa Ł

  25.05.2023
  25.05.2023

  Dzień mamy, dzień dziecka 💞

 • Ewa Ł - awatar

  Ewa Ł

  13.05.2023
  13.05.2023

  Pięknego dnia ☀️☀️

 • Artur - awatar

  Artur

  10.05.2023
  10.05.2023

  Dużo zdrówka . Jeszcze będzie pięknie.

 • Marta - awatar

  Marta

  19.04.2023
  19.04.2023

  Zdrowiej nam Emilko!

545 007 zł  z 790 000 zł (Cel)
Wpłaciły 15 334 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sylwia Paweł - awatar

Sylwia Paweł

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15 334

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Tomasz - awatar
Tomasz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Robert Wilczyńśki - awatar
Robert Wilczyńśki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Mariusz - awatar
Mariusz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij