Zbiórka Pomoc dla zwierząt w Ukrainie - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla zwierząt w Ukrainie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc dla zwierząt w Ukrainie - zdjęcie główne

Pomoc dla zwierząt w Ukrainie

99 143 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 612 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

English below ⬇️⬇️⬇️

Schroniska dla zwierząt w ogarniętej wojną Ukrainie potrzebują pilnej pomocy! Kończy im się pokarm dla zwierząt i leki! Konie, psy i koty utknęły w Ukrainie.

Dla bezpieczeństwa zwierząt i ludzi opiekujących się nimi nie możemy podać dokładnej lokalizacji, w jakiej obecnie przebywają zwierzęta, którym pomagamy. Na tę chwilę jest to kilka schronisk, głównie w centralnej części Ukrainy. Pierwszy transport z karmą dotarł już do Kijowa! 

Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie jedno ze schronisk dla zwierząt w okolicach Lwowa zostało zaatakowane przez nieznanych sprawców i podpalone. Dla bezpieczeństwa część zwierząt została przeniesiona w głąb Ukrainy, do nowego miejsca w okolicach Dnietropietrowska. Dziś nie ma już możliwości ich ewakuacji, ponieważ w okolicach toczą się walki, a priorytetem dla konwojów humanitarnych jest ewakuacja ludności cywilnej, głównie matek z dziećmi. Ale osoby opiekujące się zwierzętami mają możliwość dostarczenia do tego miejsca najpotrzebniejszych obecnie rzeczy. Zdecydowaliśmy się pomóc. Pomoc dla ludności Ukrainy płynie szerokim strumieniem, a my nie możemy pozostać obojętni na los zwierząt.

W schronisku znajdują się konie, osiołki, świnki, kury, krowy, owce, psy i koty. Na tę chwilę potrzeby są ogromne. 

Tylko dla koni i innych kopytnych musimy zakupić: wysłodki, siano granulowane, suplementy, środki do dezynfekcji ran, opatrunki oraz leki. Psy i koty potrzebują karmy, leków, transporterów, smyczy, szelek, suplementów, opatrunków i materiałów do odkażania ran. Dla ludzi opiekujących się zwierzętami musimy kupić jedzenie o długim terminie ważności. Dodatkowo - tabletki do odkażania wody, środki opatrunkowe, leki, materiały higieniczne. 

Wszystko to dostarczymy do umówionego miejsca w Ukrainie, skąd zostanie to przewiezione do miejsca, w którym przebywają zwierzęta.

Mamy bardzo mało czasu na wysłanie transportu. Boimy się, że linia frontu przesunie się tak, że żaden transport nie będzie mógł do nich dotrzeć...

 Uznaliśmy, że najszybciej będzie, jeśli zbierzemy środki i sami hurtowo zakupimy wszystko, co jest niezbędne w schronisku. Tak szybko, jak to tylko możliwe dostarczymy to do Ukrainy. Mamy nadzieję, że zdążymy zanim linia frontu się przesunie tak, że pomoc nie będzie mogła do zwierząt dotrzeć.

Pierwszy transport karmy dla ukraińskich schronisk od kampanii Ratuj Konie dotarł w weekend do Kijowa. Dzięki hojności naszych darczyńców i odwadze ukraińskich wolontariuszy 2 tony karmy dla psów i kotów właśnie jest transportowane do schronisk.

To było coś, co czuliśmy, że musimy zrobić. Ewakuacja schronisk w Ukrainie jest dziś praktycznie niemożliwa. Zwłaszcza z miejsc, w których toczą się walki lub zostały zajęte przez wojska rosyjskie. 

Problemy pojawiają się też na granicy - zwłaszcza w przypadku koni na te chwilę wydaje się to niemożliwe. Główny Inspektorat Weterynarii zwolnił z obowiązku posiadania dokumentów wjazdowych psy i koty podróżujące z uchodźcami, ale konie muszą mieć wszystkie dokumenty i testy wymagane przepisami. Koszty wykonania tych testów są ogromne i  można je zrobić tylko i wyłącznie we Lwowie. Problem stanowi też przemieszczanie się po kraju ogarniętym wojną. W przypadku psów i kotów jest to łatwiejsze, ale transport koni na tę chwilę, zwłaszcza ze wschodniej ii centralnej Ukrainy wydaje się być niemożliwy, a jego koszty – przerażająco wysokie. Prawdopodobnie dlatego od początku wojny do 9 marca Polską granicę przekroczyło tylko 27 koni z Ukrainy. 

Z tych wszystkich powodów podjęliśmy decyzję o wysyłaniu wsparcia rzeczowego do ukraińskich schronisk. Uruchomiliśmy zbiórkę i swoje kontakty. Znaleźliśmy polskiego przewoźnika, który zdecydował się dowozić karmę do Lwowa. 

Nawiązaliśmy kontakt z jedną z ukraińskich dziennikarek, która aktywnie działa na rzecz zwierząt w Ukrainie. To dzięki niej udało nam się połączyć łańcuch dostaw z Polski i we Lwowie przekazać go zaufanym osobom, które wiedzą jak i którędy dowieźć karmę do Kijowa. Tam karma jest przez wolontariuszy dzielona w zależności od potrzeb schronisk i z narażeniem życia dystrybuowana dalej. 

Nasz pierwszy transport z 2 tonami karmy dotarł do Kijowa w weekend, a podróż zajęła łącznie kilka dni. Teraz trafiają już do psów i kotów w ukraińskich schroniskach. W kolejnych transportach będzie nie tylko karma dla psów i kotów, ale także dla koni i innych kopytnych. Ten transport wyruszy już w tym tygodniu. 

Zadajecie nam masę pytań o zbiórkę, ewakuację, nazwy i lokalizację schronisk, a także o osoby, z którymi współpracujemy. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane nam pytania:

1. Całkowita ewakuacja schronisk w większości przypadków jest niemożliwa. Po pierwsze - wywóz z Ukrainy jedzenia jest zabroniony. Obejmuje on wszystkie zwierzęta gospodarskie poza końmi. Ukraińskie służby graniczne nie pozwolą na wywóz krów, nawet jeśli pochodzą one z azylu. Po drugie – Polska wpuszcza tylko konie z kompletem dokumentów i aktualnymi testami. Na ich wynik czeka się kilka tygodni i można je wykonać już tylko we Lwowie. Od początku wojny do 9 marca polską granice przekroczyło zaledwie 27 koni, które miały komplet dokumentów.

2. Nasze transport karmy są przeładowywane w okolicy Lwowa i jadą bocznymi drogami, czasem wręcz leśnymi. Psa czy kota można w drodze powrotnej przewieźć i tak się dzieje, ale z dużymi zwierzętami jest to niemożliwe. 

3. Nie możemy podawać szczegółów, miejsc, lokalizacji czy nazwisk. Nie możemy tego zrobić ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, informatorom i ludziom pomagającym zwierzętom na miejscu. Sytuacja w Ukrainie jest bardzo napięta, rosyjskie wojska ostrzeliwują prywatne samochody. Do niektórych schronisk nie można już dotrzeć bez narażania życia. Obiecujemy jednak, że po wojnie przedstawimy Wam wszystkie bohaterki ii wszystkich bohaterów, którzy we współpracy z nami pomagali w transporcie karmy do schronisk. 

4. Wymagacie od nas zdjęć transportu w schronisku. Też byśmy chcieli to zobaczyć. Ale wyobraźcie sobie schronisko otoczone wojskami rosyjskimi i ludzi, którym cudem udało się wejść nakarmić zwierzęta. Myślicie, że oni myślą o fotografowaniu tej sytuacji dla Was? Niestety - musza nakarmić zwierzęta i uciekać. Mamy nadzieję, że jakieś zdjęcia dostaniemy, ale jeśli nie - zrozumiemy. A po wojnie przedstawimy Wam wszystkich ukraińskich bohaterów i bohaterki, którzy ratowali zwierzęta we współpracy z nami podczas wojny w Ukrainie.

5. Rozumiemy, że w obecnej sytuacji powstało sporo fejkowych zbiórek, na facebooku jest mnóstwo nieprawdziwych informacji, a plotki i różne dziwne teorię rozchodzą się z prędkością światła. Jednak prosimy - zaufajcie nam. Jesteśmy dużą fundacją, rozliczająca się z każdej złotówki. Nigdy nie przypuszczaliśmy że będziemy pomagać zwierzakom w kraju ogarniętym wojną. Jest to dla nas nowa sytuacja. Ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc zwierzętom w Ukrainie.

An animal shelter in war-torn Ukraine needs urgent help! They are running out of animal food and medicines. The horses, dogs, cats, and other animals are stuck in the Dnietropetrovsk area, Ukraine.

For the safety of the animals and the people caring for them, we cannot provide the exact location where the animals are currently located.

Even before the outbreak of the war in Ukraine, one of the animal shelters near Lviv was set on fire by unknown perpetrators. For safety reasons, some of the animals were moved deep into Ukraine, to a new shelter near Dnietropetrovsk. Today, it is no longer possible to evacuate them, because military fighting is taking place in the area. The priority for humanitarian convoys is to evacuate civilians. Staff and volunteers have the opportunity to deliver the most necessary things to the shelter. We decided to help. Aid for the people of Ukraine flows generously in, and we cannot remain indifferent to the fate of animals.


There are horses, donkeys, pigs, chickens, cows, sheep, dogs and cats in the shelter. At the moment, the needs are enormous.

For horses and other ungulates we have to buy: pulp, granulated hay, supplements, wound disinfectants, dressings and medications. 

Dogs and cats need food, medications, transporters, leashes, harnesses, supplements, dressings, and wound decontamination materials. 

For the staff/caretakers in the shelter, we need to buy food with a long shelf life. Additionally, water disinfecting tablets, dressings, medications, and hygiene materials are needed.


All this will be delivered to the agreed location in Ukraine, from where it will be transported to the place where the animals are kept.

We have very little time to dispatch the transport. We are afraid that the front line will shift so that no transport will be able to reach them ...


We decided that it would be the fastest if we raise funds and buy everything that is necessary for the shelter in bulk. We will deliver it to Ukraine as soon as possible. We hope to be in time before the front line shifts so that aid cannot reach the animals.

About Us:

Ratuj Konie is one of the campaigns of the Viva! Foundation dedicated to rescuing horses and other farm animals.

We respond to reports of neglected, sick, battered animals, intervene when reports concern non-compliance and violation of the Animal Protection Act and when the health and life of animals is at risk.


Office:

Viva! Foundation

ul. Kawęczyńska 16/39

03-772 Warsaw

www.ratujkonie.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

    RatujKonie.pl Fundacja Viva!

    09.03.2022
    09.03.2022

    Cały czas jesteśmy w kontakcie z pracownikami schroniska w Ukrainie i reagujemy na ich najpilniejsze potrzeby. Dziś ruszył transport z karmą. Prawie 2 tony! Jedzie do Kijowa. Trzymajcie kciuki, żeby bezpiecznie i bez problemów dotarł na miejsce.
    Dziękujemy też za wszystkie dotychczasowe wpłaty, bo to dzięki Waszemu wsparciu możemy pomagać.

    Zdjęcie aktualizacji 89 868

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    08.01.2024
    08.01.2024

    Trzymam kciuki :)

  • Nela - awatar

    Nela

    31.12.2022
    31.12.2022

    Niech się stanie sylwestrowy cud i wszystkie zwierzątka niech znajdą bezpieczne domy

  • Filip and Angelika from Gmina Nowe Miasto nad Wartą - awatar

    Filip and Angelika from Gmina Nowe Miasto nad Wartą

    27.12.2022
    27.12.2022

    pozdrawiam

  • Natalia Gricmacher - awatar

    Natalia Gricmacher

    19.07.2022
    19.07.2022

    🐱❤️🐕

  • Carla - awatar

    Carla

    03.06.2022
    03.06.2022

    Wyjątkowe licytacje: Matka i córki

99 143 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 612 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 612

Emilia Ka - awatar
Emilia Ka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magdalena - awatar
Magdalena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
110
Olaa - awatar
Olaa
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij