Zbiórka Pomoc dla samotnych osadzonych - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla samotnych osadzonych

Jesteśmy fundacją działającą od 1995 roku. W swoim statucie mamy ochronę dóbr kultury, szeroko rozumianą ekologię oraz pomoc socjalną. Od dwóch lat pomagamy osobom osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych w całym kraju. Głównie są to osoby, od których odwrócili się rodzina i najbliżsi. Najczęściej zupełnie samotni, bez żadnego kontaktu za murami. Zdani na łaskę i niełaskę wychowawcy i całego systemu.

Podczas tych dwóch lat udało się nam wyprowadzić dwóch podopiecznych na prostą. Jeden z nich założył rodzinę, pracuje i pomaga innym, a drugi cały czas kształci się oraz pracuje. Te dwa autentyczne przypadki pokazały nam, że warto pomagać ludziom na których inni dawno postawili krzyżyk.

Obecnie zgłosiło się do nas dwóch nowych podopiecznych. Obaj panowie mają na imię Marek :).

Pierwszy z nich ma 35 lat i został skazany prawomocnym wyrokiem na 8 lat pozbawienia wolności. Odsiedział już 3,5 roku w jednym z większych zakładów karnych w Wielkopolsce.

Drugi z nich ma 26 lat i został mu odwieszony wyrok za kradzież. Na razie do odsiadki ma niecały rok. Jego historia jest jednak bardziej skomplikowana. Już od młodzieńczych lat zaczął brać narkotyki i dopalacze oraz nadużywać alkoholu. Od kiedy nawiązał współpracę z naszą fundacją podjął się legalnej pracy oraz wynajmował pokój. Niestety nie dopilnował własnych spraw czego konsekwencją było odwieszenie mu wyroku przez kuratora.

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na paczki higieniczno - odzieżowe, listy ze znaczkami oraz paczki spożywcze (świąteczne). Paczki realizowane są za pośrednictwem kantyny, a osadzony nie będzie mógł kupić za nie wyrobów tytoniowych. W ramach programu wsparcia dla osadzonych w szczególnie trudnej sytuacji materialnej i życiowej przewidujemy także 2-3 wizyty w roku, pomoc w prowadzaniu ich spraw prawnych, znalezienie osoby do prowadzenia stałej korespondencji z osadzonym. Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także zaplanowanie życia po wyjściu podopiecznego (praca, kwatera, pakiet na start).

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij