Zbiórka Pomoc dla samotnych osadzonych - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla samotnych osadzonych Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc dla samotnych osadzonych - zdjęcie główne

Pomoc dla samotnych osadzonych

0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy fundacją działającą od 1995 roku. W swoim statucie mamy ochronę dóbr kultury, szeroko rozumianą ekologię oraz pomoc socjalną. Od dwóch lat pomagamy osobom osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych w całym kraju. Głównie są to osoby, od których odwrócili się rodzina i najbliżsi. Najczęściej zupełnie samotni, bez żadnego kontaktu za murami. Zdani na łaskę i niełaskę wychowawcy i całego systemu.

Podczas tych dwóch lat udało się nam wyprowadzić dwóch podopiecznych na prostą. Jeden z nich założył rodzinę, pracuje i pomaga innym, a drugi cały czas kształci się oraz pracuje. Te dwa autentyczne przypadki pokazały nam, że warto pomagać ludziom na których inni dawno postawili krzyżyk.

Obecnie zgłosiło się do nas dwóch nowych podopiecznych. Obaj panowie mają na imię Marek :).

Pierwszy z nich ma 35 lat i został skazany prawomocnym wyrokiem na 8 lat pozbawienia wolności. Odsiedział już 3,5 roku w jednym z większych zakładów karnych w Wielkopolsce.

Drugi z nich ma 26 lat i został mu odwieszony wyrok za kradzież. Na razie do odsiadki ma niecały rok. Jego historia jest jednak bardziej skomplikowana. Już od młodzieńczych lat zaczął brać narkotyki i dopalacze oraz nadużywać alkoholu. Od kiedy nawiązał współpracę z naszą fundacją podjął się legalnej pracy oraz wynajmował pokój. Niestety nie dopilnował własnych spraw czego konsekwencją było odwieszenie mu wyroku przez kuratora.

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na paczki higieniczno - odzieżowe, listy ze znaczkami oraz paczki spożywcze (świąteczne). Paczki realizowane są za pośrednictwem kantyny, a osadzony nie będzie mógł kupić za nie wyrobów tytoniowych. W ramach programu wsparcia dla osadzonych w szczególnie trudnej sytuacji materialnej i życiowej przewidujemy także 2-3 wizyty w roku, pomoc w prowadzaniu ich spraw prawnych, znalezienie osoby do prowadzenia stałej korespondencji z osadzonym. Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także zaplanowanie życia po wyjściu podopiecznego (praca, kwatera, pakiet na start).

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij