Zbiórka Pomoc Dla Stasia - zdjęcie główne

Pomoc Dla Stasia

9 250 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 197 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiola Grzelik - awatar

Wiola Grzelik

Organizator zbiórki


POMOC DLA STASIA 

[English version below]

Cześć ! Jestem Staś, urodziłem się 05.09.2018 w Pabianickim Centrum Medycznym. W skali Apgar otrzymałem 10/10, nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak. W szpitalu mój stan pogarszał się z godziny na godzinę, bardzo bolał mnie brzuszek, praktycznie nie widziałem mamy i taty, cały czas miałem robione badania. Zostałem przewieziony karetką pogotowia do Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi do Oddziału Intensywnej Terapii z powodu wrodzonej niedrożności jelit. Dnia 07.09 odbyła się operacja podczas której stwierdzono niedrożność smółkową. Po operacji spędziłem 5 dni na OIOMie pod aparaturą, podejrzewano niedrożność jelit, kolejne badania niestety potwierdziły to. W trybie pilnym trafiłem na blok operacyjny gdzie znów otwierano mój brzuszek,gdzie w miejscu nacięcia wyłoniono przetokę jelitowo-skórną jednolufową.

Podczas pobytu na oddziale OIOMu rozpoznano u mnie wiele innych dolegliwości m.in. niewydolność nerek, zaburzenie trawienia, zakrzepicę vena saphena magna, nadciśnienie płucne. Najgorsza diagnoza po badaniach genetycznych potwierdziła się 04.10.2018 jaką jest choroba na całe życie... MUKOWISCYDOZA. Jest nieuleczalną, ogólnoustrojową chorobą genetyczną. Najmocniej atakuje układ oddechowy i pokarmowy. W oskrzelach i płucach gromadzi się gęsty, lepki śluz, bardzo utrudniający oddychanie. Jest on podłożem do rozwoju schorzeń układu oddechowego i stopniowego zmniejszania ich wydolności. Choroba ta zaburza wydzielanie enzymów trzustkowych, a następstwem tego jest nieprzyswajanie składników odżywczych z jedzenia. 

27.11.2018 zostałem przewieziony do Warszawy, do Instytutu Matki i Dziecka, Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Tam zostałem otoczony fachową opieką. Miałem najlepszy prezent na święta- spędziłem czas z najbliższymi, nareszcie w domku z całą rodzinką, jednak moje leczenie wciąż trwa.

Jako osoba z otoczenia, chcąc nieść pomoc postanowiłam utworzyć zbiórkę dla Stasia. Nazywam się Wiola Grzelik.

Zacznijmy od tak małego gestu jak utworzenie tej zbiórki. Razem z Mamą i Tatą Stasia liczymy na Wasze małe gesty dla tego silnego chłopca. Leczenie mukowiscydozy to koszty niewyobrażalne, ponoszone przez rodziców Stasia każdego dnia, miesiąca...

Aby Stasiu mógł żyć jak jego rówieśnicy, potrzeba codziennych inhalacji, rehabilitacji oddechowej. W niedalekiej przyszłości Stasiowi będzie potrzebna kamizelka oscylacyjna. Koszt SAMEJ TYLKO KAMIZELKI TO OKOŁO 35 TYSIĘCY ZŁOTYCH... ten sprzęt pomaga ewakuować wydzielinę. Koszt sprzętu oraz codziennego leczenia przerasta finansowe możliwości rodziców chłopca. 

Wraz z rodzicami Stasia w jego imieniu prosimy Was o pomoc! Dajmy Stasiowi żyć normalnie, jak najdłużej. Liczymy na Twój mały gest.

English:

Help little Staś!

Hi! I`m Staś. Iwas born on 05.09.2018 in Medical Centre in Pabianice, Poland. I got an Apgar score of 10 and nothing seemed to be wrong. However, my condition was getting worse an hour after hour. I suffered from a severe stomach ache so I needed to be thoroughly examined and initially could hardly see my parents. Due to intestinal obstruction I was transported to a critical care medicine department in University Hospital in Lodz.

On 07.09.18 I was operated on, as a result of which, I was diagnosed with meconium ileus. After the operation I spent another 5 days using a life support equipment in a critical care medical department. Further examinations confirmed the initial diagnosis so I was again operated on. Then, at the place of cicatricotomy a cutaneous intestal fistula was discovered. Soon I was diagnosed with additional ailments such as renal insufficiency, digestion disfunction, vena saphena magna, thrombosisand pulmonary hypertension.

The worst diagnosis appeared on 04.10.18, genetical examinations of which confirmed cystic fibrosis. It`s an incurable systemic genetic disease. It affects both respiratory and digestive systems to the greatest extent. A sticky mucus gathers in lungs and bronchus, which makes breathing really difficult. It is a basis of development of respiratory system ailments and a gradual decrease of their efficiency. The disease disturbs releasing of pancreas enzymes, as a result of which nutritious ingredients are not absorbed.

On 27.11.18 I was transported to Clinic of Pediatrics -Nutrition and Metabolic Diseases department in Institute of Mother and Child in Warsaw. There I got the best present for Christmas. I finally spent time with my nearest and dearest at home. However, the treatment has been going on.

Being a family friend and willing to help Staś I`ve decided to hold money collection. My name is Wiola Grzelik. Staś needs everyday inhalations and respiratory rehabilitation in order to live like his peers. In the forthcoming days Staś will be obliged to purchase an oscillatory waist. Its cost is zl 35.000 and together with everyday treatment it is above the financial resources of the family.

Let`s start from a symbolic gesture of good will. Together with Staś`parents we count on your understanding and support to the strong boy. The costs of the treatment of cyclic fibrosis, which are covered by the parents, are unbelievably high. We rely on your little gesture and on behalf of us all we ask you for help. Let us give Staś an opportunity to live normally as long as it is possible.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wiola Grzelik - awatar

  Wiola Grzelik

  30.12.2018
  30.12.2018

  Kochani! Jesteście niesamowici! W ciągu dwóch dni zgromadziliśmy 3900 zł dla naszego małego wojownika 😍 to super wynik. cudownie, że nie jesteście obojętni, że chcecie pomóc ❤️ jednak to nie koniec, walczymy dla Stasia dalej, aż do skutku. Proszę Was o udostępnienia, jedno udostępnienie w ciągu dnia zobaczy zaledwie kilka procent z grona waszych znajomych, a codzienne udostępnianie zwiększa szansę na wpłatę nawet pięciokrotnie, tak więc kochani, klikamy aby każdy zobaczył, być może wpłacił.
  Jesteście cudowni ❤️❤️ Najserdeczniej dziękujemy 😍

Komentarze


 • Kasia Kuliberda i Szkoła Podstawowa w Mogilnie Duzym - awatar

  Kasia Kuliberda i Szkoła Podstawowa w Mogilnie Duzym

  23.10.2019
  23.10.2019

  Zbiórka zorganizowana w Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym przeze mnie.. Życzymy zdrowka

 • Jola - awatar

  Jola

  27.04.2019
  27.04.2019

  Wszystkiego dovremo Stasiu!

  • Wiola Grzelik - awatar

   Wiola Grzelik - Organizator zbiórki

   06.05.2019
   06.05.2019

   Dziękujemy ❤️❤️

 • Jasio - awatar

  Jasio

  13.01.2019
  13.01.2019

  Zdrówka😀

  • Wiola Grzelik - awatar

   Wiola Grzelik - Organizator zbiórki

   13.01.2019
   13.01.2019

   Dziękujemy ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.01.2019
  09.01.2019

  Kochany słodziak, serce się kroi :( życzę zdrowia i wytrwałości w walce z chorobą.

  • Wiola Grzelik - awatar

   Wiola Grzelik - Organizator zbiórki

   13.01.2019
   13.01.2019

   Dziękujemy bardzo za pomoc ❤️

 • Rafal Niewinny - awatar

  Rafal Niewinny

  09.01.2019
  09.01.2019

  trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego

  • Wiola Grzelik - awatar

   Wiola Grzelik - Organizator zbiórki

   14.01.2019
   14.01.2019

   dziękujemy bardzo <3

9 250 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 197 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wiola Grzelik - awatar

Wiola Grzelik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 197

Marcin Suwała - awatar
Marcin Suwała
100
M. K. - awatar
M. K.
50
Ross Cornwel - awatar
Ross Cornwel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Mariana Behela - awatar
Mariana Behela
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Mariusz Kmiecik - awatar
Mariusz Kmiecik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij