Zbiórka Pomoc dla rodziny Górniaków - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla rodziny Górniaków

Pomoc dla rodziny Górniaków

10 168 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać teraz
 
Wojciech Tokarczyk - awatar

Wojciech Tokarczyk

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA 04.01.2019 r.

Z przykrością informujemy, że po długiej walce z ciężką chorobą Mama Szczepana odeszła do Domu Pana.

Każdego, kto zechciałby wspomóc Szczepana w jakże trudnej nowej sytuacji zachęcamy do wpłaty na konto zbiórki. Niestety wszystkie koszty związane z pogrzebem, konsultacjami prawnymi oraz od tej pory samoutrzymaniem spadają na Szczepana. W dalszym ciągu Szczepan potrzebuje wsparcia by móc się leczyć.

Wraz z Szczepanem składamy gorące podziękowania za dokonane przez Państwa dotychczas wpłaty, całość kwoty jest na bieżąco przelewana na konto Szczepana i przez niego gospodarowana na wymienione w opisie zbiórki potrzeby.

____________________________________________________________________________
Szczepan oraz jego mama znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Oboje są przewlekle, ciężko chorzy,

a po opłaceniu rachunków oraz czynszu za mieszkanie, posiadane przez nich renty nie wystarczają na pokrycie kosztów niezbędnego leczenia. Warunki, w jakich przyszło im bytować są w niskich standardach sanitarnych, a związane z chorobami uciążliwości uniemożliwiają im zadbanie o należyty ład i samych siebie.


Szczepan Górniak urodził się niepełnosprawny - posiada znaczny stopień niepełnosprawności orzeczony na podstawie posiadanego przez niego upośledzenia psychicznego znacznego stopnia, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i kolan, stanów lękowych oraz przewlekłego zakażenia górnych oraz dolnych dróg oddechowych, będącym powikłaniem po przebytym przez Szczepana zakażeniu prątkiem gruźlicy. W dzieciństwie został potrącony przez samochód, na skutek czego doznał licznych zniekształceń szczęki, żuchwy oraz nosogardła, przez co codziennie musi zmagać się również z niedosłuchem oraz wadą wzroku i wymowy.


Pani Maria Górniak - mama Szczepana cierpi na przewlekłe zakażenie gronkowcem złocistym, przez co każdy dzień jest dla niej walką z bólem spowodowanym owrzodzeniami żył oraz niegojącymi się ranami. Dodatkowy ból sprawia, jednocześnie uniemożliwiając Pani Marii poruszanie się nabyta przez nią choroba kręgosłupa cechująca się złamaniem krążków, licznymi przepuklinami i poważnymi zmianami deformacyjnymi. Mama Szczepana cierpi również na patologiczne zmiany w nerkach, schorzenia neurologiczne jak i gastrologiczne. W ostatnim tygodniu Pani Maria została hospitalizowana, a lekarze alarmują o konieczności umieszczenia jej choć na krótki czas w ośrodku, w którym będzie znajdowała się pod opieką pielęgniarek, którego miesięczny koszt wynosi ok.1700 zł.


Średni miesięczny koszt zakupu potrzebnych leków dla Szczepana wynosi ok.500 zł, a dla Pani Marii ok.1500 zł. Miesięczna wysokość opłacanego przez nich czynszu wraz z mediami wynosi blisko 800 zł. Posiadany przez Szczepana dochód z renty inwalidzkiej oraz renty po zmarłym ojcu to 1700 zł. Comiesięczna renta Pani Marii wynosi ok.1200 zł netto. Sumaryczne dochody rodziny Górniaków wynoszą zatem ok 2900 zł, przy czym koszt opłacenia potrzebnych leków wraz z mieszkaniem wynosi 2800 zł. Dochodzą do tego koszty związane z zakupem pożywienia, zakupem biletów autobusowych oraz prywatnymi wizytami u lekarzy, na które obecnie ani Szczepan, ani jego mama nie mogą sobie pozwolić z racji skromnych środków finansowych.


Wraz ze Szczepanem i Panią Marią proszę Państwa o każdy możliwy rodzaj pomocy dla rodziny Górniaków. Przydadzą się zarówno paczki żywnościowe, jak i ręce gotowe do pracy, by choć raz na jakiś czas pomóc Im w najbardziej podstawowych czynnościach domowych. Najbardziej gorąco prosimy o pomoc finansową, gdyż nade wszystko największym priorytetem jest leczenie.


Bóg zapłać za każdą szczodrość.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ewa i Angela - awatar

  Ewa i Angela

  03.12.19
  03.12.19

  Dużo zdrowia dla Mamusi i dla Ciebie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.19
  27.11.19

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.19
  26.11.19

  Trzymaj się chłopie

10 168 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać teraz
 
Wojciech Tokarczyk - awatar

Wojciech Tokarczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 138

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena - awatar
Marzena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Helena Smoter - awatar
Helena Smoter
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij