Zbiórka pomóż im - zdjęcie główne

pomóż im

5 070 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób

Ile nieszczęścia jest w stanie pomieścić kocie serce? Ile wycierpi pies na krótkim łańcuchu, nim pobiegnie za Tęczowy Most?

Jesteśmy kilkuosobowym oddziałem Towarzystwa Opieki na Zwierzętami w Policach. Działamy wyłącznie na zasadach wolontariatu, któremu oddajemy całe swoje serce i wolny czas. Kosztem naszych rodzin i pracy. Ale to nasza pasja i powołanie, bo jak nie my to kto?

Nasza roczna działalność pochłania znacznie więcej środków, niż zapewnia nam Gmina. Teoretycznie mogłybyśmy działać tylko w tych „ramach finansowych”, ale jak oddzielić te zwierzęta, którym możemy pomóc, od tych, na pomoc którym nas nie stać? Taka selekcja jest niemożliwa.

Z powodu ograniczeń lokalowych oraz braku domów tymczasowych, działamy gównie na rzecz kotów wolno żyjących z całej Gminy, jeśli sytuacja tego wymaga- również spoza. Jednak podczas interwencji staramy się poprawiać także losy psów łańcuchowych. Dopóki prawo będzie zezwalało na trzymanie tych zwierząt na uwięzi, możemy tylko polepszyć ich byt- sterylizując suczki, zmieniając łańcuchy na linki, kupując budy.

Ograniczenia lokalowe to, prócz braku rąk do pracy czy samochodu interwencyjnego na co dzień, nie jedyny nasz problem. Brakuje nam pieniędzy. Po prostu. I wbrew temu co mówią- za pieniądze da się kupić szczęście, bo pieniądze to droga do wyzdrowienia, lepszego bytu i w końcu- własnego domu.

Co roku sterylizujemy ponad 200 kotów wolno żyjących oraz kilkanaście suczek z gospodarstw wiejskich. Wydajemy do adopcji około 100 zwierząt rocznie, odbywamy przeszło 100 interwencji, przez nasze małe biuro przewijają się setki zwierząt. To wszystko kosztuje dużo więcej niż mamy przewidziane w budżecie. A my nie chcemy wybierać, komu pomóc. Nie możemy tego zrobić, zwyczajnie, tak po ludzku, bo wierzymy, że każde zwierzę zasługuje na szansę na szczęście.

W ostatnich latach miałyśmy wiele wstrząsających przypadków- niektóre zakończyły się tragicznie, inne dobrze, jeszcze inne- znalazły finał w sądzie. Skopany kot Mietek, konający przez dwa tygodnie, pies, który padł z głodu, przykuty na łańcuchu do budy, kolejne- pozostawione w pustym mieszkaniu same, pies i kot, osierocone po śmierci opiekunki, martwe kocięta w piwnicy, młoda kotka, wyrzucona z balkonu podczas pijackiej burdy, sparaliżowana… To tylko niektóre przypadki, jedne z tych, które ze względu na brutalność działania ludzi zapadają w pamięć, ale także dlatego, że wszystkim tym zwierzętom udało się pomóc!

Chcemy zmieniać świat. Chcemy, żeby każde zwierzę miało odpowiednie warunki, jeśli jest możliwość- chcemy leczyć, jeśli nie- chcemy pozwolić odejść bez bólu. Żeby tego nieszczęścia było mniej, potrzebujemy środków finansowych.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc. To, że jesteśmy małym oddziałem, nie znaczy, że działamy na małą skalę. Przeciwnie- im większy będzie zakres naszego działania, tym więcej zwierząt uratujemy!

Krzyczymy głośno w imieniu najsłabszych- POMÓŻCIE!

Bez WASZEJ POMOCY nie damy rade dalej pomagać... 

Komentarze


 • Kasia G - awatar

  Kasia G

  21.12.18
  21.12.18

  <3

  • Toz Oddział W Policach - awatar

   Toz Oddział W Policach - Organizator zbiórki

   03.03.19
   03.03.19

   <3

5 070 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób

Wpłaty: 98

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
20
Zosia - awatar
Zosia
20
Ela S. - awatar
Ela S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Sylwia Andrzejewska - awatar
Sylwia Andrzejewska
20
Wysocka - awatar
Wysocka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij