Zbiórka Pomoc dla Wędrownego Pisarza - zdjęcie główne

Pomoc dla Wędrownego Pisarza

3 490 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sebastian Czeremcha - awatar

Sebastian Czeremcha

Organizator zbiórki

Witaj,

Mam na imię Sebastian i jestem wędrownym pisarzem, narratorem - odkrywcą przyrody, oraz czatownikiem. Dzięki poprzednim zbiórkom na  ‘’Pomagam’’ wydałem już dwie własne książki, a w swą twórczą pracę autora poświęciłem poetyckim, wrażliwym, dojrzałym w kunszt słów opisom ojczystej przyrody. Bywa, że wędruję pod jej opieką całe dnie i noce – tak powstają moje opowieści. Częsty i długi kontakt z naturą pozwolił mi zebrać wiedzę i doświadczenia oraz otworzyć się na bogactwo leśnych energii jakie daje nam Matka Ziemia. Wiedziałem, że kocham ją już w dzieciństwie, a po leśnych ścieżkach wiodła będzie moja droga. Z tej miłości narodził się literacki projekt o nazwie ‘’Szepty Kniei’. Jest to blog, którego zapisuję już od trzech lat, dzieląc się przeżyciami i historiami jakie przydarzają mi się podczas wypraw. Zajrzyj, poczytaj, zerknij czy Ci się podoba. Razem z opowieściami znajdziesz go tutaj:
https://szeptykniei.wordpress.com/szepty/

Celem i misją Szeptów Kniei jest przypomnienie i budzenie. Przypomnienie magii i piękna codzienności istnienia, oraz spojenie w głębokiej więzi z naturą, jakiej doświadczał człowiek zanim pochłonęły go światła cywilizacji. Budzenie naturalnych zdolności kontemplacji duchowej strony przyrody, poprzez rozwój intuicji i zmysłowego, świadomego odczuwania. Dostrzeganie subtelnych powiązań. Docieranie do sekretów pradawnej wiedzy przodków, poprzez zgłębianie świadomego kontaktu z naszymi zwierzęcymi i zielonymi braćmi – ‘’Drzewami Mocy’’.  Wzrastanie we wrażliwości wobec leśnego świata, z uważnym spoglądaniem na wszelkie przejawy życia w nim, jako wyraz szacunku za bogactwo kojących doznań. Uhonorowanie dzikości i świętości życia i jego ochrona, w dziele spisywanych słów. I te pozostawiam światu w postaci swoich książek. Chcę jednak przekazywać te wartości nie tylko w formie druku, ale także poprzez wspólne spotkania, wyjazdy w Polskę, odwiedziny w szkołach i świetlicach, pogadanki, gawędy – słowem, ofiarować swoje wspomnienia osobiście, także na szlaku wspólnych wędrówek w głuszę.  

Praca czatownika – wędrowca i pisarza jednocześnie, pochłania ogrom czasu. Spisywane na moim blogu opowieści zwykle nie powstają z fantazji – aby zostały przekazane, musiały się wydarzyć. A to oznacza kolejną noc spędzoną w lesie, czy długi dzień wędrowny. Za każdą historią z którą zapoznanie się zajmuje czytelnikowi 5 -7 minut, stoi noc miniona na czuwaniu pod lasem lub kolejna wielokilometrowa wyprawa. Po powrocie – także kilkugodzinna praca za biurkiem, aby opowieść spisać. Za każdą podróżą w odległe lasy Polski, kryją się koszta. Wsparcie zbiórki, będzie tym co umożliwi mi dalszy rozwój oraz prowadzenie tego bloga, działanie w materii, a także pozwoli w pełni poświęcić się pisarskiej działalności. A ja będę miał możliwość wszystkim z Tobą swobodnie się dzielić. Zebrane środki przeznaczane będą na pokrycie kosztów związanych z działalnością autorską, promocję w sieci, wydatki związane z podróżami, a także potrzebne ‘’rekwizyty’’ dla usprawnienia naszych wypraw: dodatkowe ubrania, komplety przeciwdeszczowe, latarki czołowe, buty treking i wodoszczelne zimowe, rowery dla gości wędrówek, karimaty, przyrodnicze książki i przewodniki, lornetki dla grup obserwatorów, itd. Koszt przyzwoitej optycznie lornetki to od kilkuset, do paru tysięcy zł, (zużywają się w zależności od użytkowania), a potrzeba ich kilka. Wielozadaniowego roweru który posłuży nam lata, będzie prosty w obsłudze, mało awaryjny i co najważniejsze składany, aby zmieścić się do auta czy w pociąg, to ponad 3 tys zł. Chcę też zakupić kamery i fotopułapki, które pomogą mi monitorować zwierzęce życie w okolicy, pokazywać jego bogactwo, i lepiej je chronić (wykryć sprawców niszczenia siedlisk bobrowych).

UWAGA! W sprawie kamer zdecydowałem się założyć osobną zbiórkę, aby nie pomieszać Waszych wpłat, i wiedzieć co przeznaczone jest na co. Nie mam bowiem wglądu, kto z jaką intencją i na co przekazał dar, tak więc uczciwiej i prościej będzie, jeśli zbiórki na ten cel rozdzielimy. Darowizny odnośnie fotopułapek można przekazać tutaj:

https://pomagam.pl/kamerydofilmowania

Wydatków jest więc sporo, i równie wiele drobnych z nich pokrywam z własnej kieszeni, lecz aby móc w pełni zaangażować się w tą działalność i wzmocnić jej przekaz, potrzebuję bieżącego wsparcia. ''Własna kieszeń'' to jedynie otrzymane darowizny na prowadzenie bloga i finansowe podziękowania gości za wyprawę, które wydarzają się raz na jakiś czas. Wszystko to kropelka, w oceanie potrzeb rozwoju. Efekty dotychczasowej mojej działalności możesz zobaczyć na blogu – są tam relacje ze zdjęciami z wystąpień w szkołach, na festiwalach, czy po prostu z wędrówek. Tutaj znajdziesz przykłady:

1. https://szeptykniei.wordpress.com/szepty-dzieciom/ 

2. https://szeptykniei.wordpress.com/2019/06/07/owocowy-festiwal-gawedy-o-drzewach-mocy/ 

3. https://szeptykniei.wordpress.com/dendroterapia-przytulanie-drzew/

Z moimi książkami możesz zapoznać się tutaj:
https://ridero.eu/pl/books/szepty_kniei/

BONUSY

Dobrze jest kiedy możemy się wspierać i dziękuję Wam ogromnie za wsparcie poprzednich zbiórek, dzięki którym udało się wydać moje książki i zakupić dla Was dodatkowy rower. Ale jeszcze lepiej czuję się, kiedy mogę podziękować darczyńcom za ich pomoc, dlatego ofiaruję się Wam z tym co potrafię najlepiej – pisaniem, grą, odkrywaniem leśnych skarbów i edukacyjną gawędą podczas wyprawy. A zatem każdy kto zasili zbiórkę kwotą od:

* 50 - 100 zł lub więcej - przekażę wieści o towarzyszących Ci Drzewach Mocy oraz wspierających i opiekuńczych (nie jest to kompleksowe przesłanie), z krótkim wierszem, bez interpretacji. 

* Od 100 zł w górę – zagram dla Ciebie ponad godzinny relaksujący koncert na tank drumie i kalimbach, oraz dla osoby towarzyszącej. Dojazd do krainy Szeptów - wielkopolskie.

* Od 350 zł – rezerwuję dla Ciebie Dzień Wędrowny na kompleksową dziką wyprawę, połączoną z dendroterapią, graniem, lornetowymi zachwytami i paletą leśnych ciekawostek.

* Od 450 zł - Dzień Wędrowny i warsztat z leśną edukacją, dla całej rodziny.

* 700 zł - 3 dniowy Turnus Wędrowny z odwiedzinami wszystkich miejsc opisanych w mojej książce ''Szepty Kniei''.

WAŻNE! Jeśli chcesz skorzystać z któregoś bonusa, napisz do mnie wiadomość na FB lub maila, po dokonaniu wpłaty. 

Zapraszam również na swój profil PATRONITE, gdzie możesz wspierać moją działalność, regularnie, co miesiąc, w prosty intuicyjny sposób. Jednorazowa, aktywacja, o resztę troszczy się automat. Link: 

https://patronite.pl/szeptykniei

Limit kwoty podany jest takim, aby zbiórka mogła jak najdłużej funkcjonować bezterminowo. Za każdy dar ogromnie dziękuję z głębi leśnej Duszy! To z Wami, Czytelnikami, wszystkimi którzy kibicują i wspierają przez cały ten czas, udało się dotrzeć aż dotąd, z przesłaniem leśnego słowa. Pragnę obdarować nim kolejne osoby, aby ciepło szeptanych opowieści ogrzało wszystkie wrażliwe serca.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 490 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Sebastian Czeremcha - awatar

Sebastian Czeremcha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 67

Gosia - awatar
Gosia
50
Monika Księżak - awatar
Monika Księżak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alicja - awatar
Alicja
20
Henryka - awatar
Henryka
20
Monika Krasoń - awatar
Monika Krasoń
50
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij