Zbiórka Pomoc dla Wiktorii - zdjęcie główne

Pomoc dla Wiktorii

650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Wiktoria urodziła się z wadą serca

Wiktoria urodziła się z wadą serca w postaci Przełożenia Wielkich Pni Tętniczych (TGA). Zoperowana została w 6 dobie życia. Operacja odbyła się z komplikacjami i trwała ponad 20 godzin. Podczas zabiegu załamane zostały tętnice wieńcowe i córka cudem przeżyła. Na oddziale intensywnej terapii w bardzo ciężkim stanie, podłączona pod respirator, walczyła o życie 5 miesięcy. Po siedmiu miesiącach w szpitalu wyszła w stanie ogólnym dość dobrym  do domu. Córka przeżyła, ale najprawdopodobniej w wyników komplikacji wśród operacyjnych jej stan neurologiczny jest znacząco odbiegające od wszelkich norm. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Wiktoria ma dziś 7 lat

Wiktoria ma dziś siedem lat, cierpi na uszkodzenie centralnego układu nerwowego w postaci: Mózgowego Porażenia Dziecięcego, padaczki lekoopornej, małogłowia oraz upośledzenia umysłowego w stopniu znacznym.

Wiktoria samodzielnie nie chodzi oraz nie mówi. Sama siada, próbuje nawiązywać niewerbalną komunikację, jest bardzo uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem, choć nie rzadko zdarzają się niekontrolowane ataki histerii z autoagresją. Uwielbia podróżować, zmieniać klimat, uwielbia wodę, zarówno kąpiele, jak i widok morza. Zauważyć można u niej również zachwyt podczas spacerów po lesie. Uczęszcza do przedszkola specjalnego, jest pod opieką wielu terapeutów i specjalistów, jest ciągle rehabilitowana, jeździ na turnusy rehabilitacyjne, uczęszcza na zajęcia z hipoterapii. Jej stan bardzo pomału, ale ciągle się poprawia. Terapeuci, jak również rehabilitanci widzą duży potencjał u naszej córki. Według niektórych ma szanse chodzić.

Córka do normalnego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów, w ostatnim czasie musieliśmy zapewnić jej wózek specjalny, urządzenie multifunkcyjne oraz specjalistyczny fotelik samochodowy dla dzieci niepełnosprawnych. Poszły na to ogromne środki finansowe, a do tego dochodzą bieżące koszty rehabilitacji, turnusów  i codziennej pielęgnacji. 

Na tę chwilę zbieramy na turnus delfinoterapii. Jest to innowacyjna, ale potwierdzona sukcesami z dziećmi z MPDz forma rehabilitacji, która może zaowocować dużą poprawą stanu zdrowia Wiktorii. Dzięki delfinoterapii jest szansa na wyciszenie emocjonalne, obniżenie się stopnia spastyczności, zwiększenie się napięcia mięśni wiotkich, ulegnie poprawi obraz fal mózgowych. Najpewniejszym rezultatem delfinoterapii jest znaczny progres jaki następuje w rehabilitacji pacjenta, nazywany przez terapeutów i rehabilitantów skokiem rozwojowym.

Koszt turnusu to kwota 2850 Euro w przeliczeniu wychodzi ok. 12000 złotych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Sytuacja naszej rodziny jest skomplikowana

Sytuacja naszej rodziny jest o tyle skomplikowana, że ja sam (ojciec Wiktorii) jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym - choruje na stwardnienie rozsiane, rozpoznane 4 lata temu oraz dyskopatię kręgosłupa. Obecnie przebywam na rencie, pracuje tylko żona - mama Wiktorii i to tylko na 3/4 etatu, ze względu na pogodzenie obowiązków przy córce. Nasze dochody nie są wystarczające do zabezpieczenia wszelkich naszych potrzeb. Dodam tutaj, że sam potrzebuję leków, sprzętu czy rehabilitacji.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej jedynej i najukochańszej córeczki Wiktorii, której staramy zapewnić jakąkolwiek samodzielność w przyszłości.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Dziekujemy!

Każda wpłacona "złotówka" to szansa na lepsze "jutro" i samodzielność Wiktorii!

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

Wiktoria wraz z rodzicami

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Artur Szklarczyk - awatar

  Artur Szklarczyk

  22.07.2019
  22.07.2019

  powodzenia

 • Artur Szklarczyk - awatar

  Artur Szklarczyk

  25.04.2017
  25.04.2017

  Powodzenia! Artur, Ania, Ala, Matylda

  • Karol Anaszkiewicz - awatar

   Karol Anaszkiewicz - Organizator zbiórki

   25.04.2017
   25.04.2017

   Dzięki Artur za pomoc, wpłatę i pamięć. Pozdrowienia dla coraz większej rodzinki!

650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Artur Szklarczyk - awatar
Artur Szklarczyk
105
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafal Burski - awatar
Rafal Burski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafal Burski - awatar
Rafal Burski
100
Artur Szklarczyk - awatar
Artur Szklarczyk
100
alicja - awatar
alicja
100
Karol - awatar
Karol
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij