Zbiórka Pomoc dla Wiktorii - zdjęcie główne

Pomoc dla Wiktorii

650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Wiktoria urodziła się z wadą serca

Wiktoria urodziła się z wadą serca w postaci Przełożenia Wielkich Pni Tętniczych (TGA). Zoperowana została w 6 dobie życia. Operacja odbyła się z komplikacjami i trwała ponad 20 godzin. Podczas zabiegu załamane zostały tętnice wieńcowe i córka cudem przeżyła. Na oddziale intensywnej terapii w bardzo ciężkim stanie, podłączona pod respirator, walczyła o życie 5 miesięcy. Po siedmiu miesiącach w szpitalu wyszła w stanie ogólnym dość dobrym  do domu. Córka przeżyła, ale najprawdopodobniej w wyników komplikacji wśród operacyjnych jej stan neurologiczny jest znacząco odbiegające od wszelkich norm. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Wiktoria ma dziś 7 lat

Wiktoria ma dziś siedem lat, cierpi na uszkodzenie centralnego układu nerwowego w postaci: Mózgowego Porażenia Dziecięcego, padaczki lekoopornej, małogłowia oraz upośledzenia umysłowego w stopniu znacznym.

Wiktoria samodzielnie nie chodzi oraz nie mówi. Sama siada, próbuje nawiązywać niewerbalną komunikację, jest bardzo uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem, choć nie rzadko zdarzają się niekontrolowane ataki histerii z autoagresją. Uwielbia podróżować, zmieniać klimat, uwielbia wodę, zarówno kąpiele, jak i widok morza. Zauważyć można u niej również zachwyt podczas spacerów po lesie. Uczęszcza do przedszkola specjalnego, jest pod opieką wielu terapeutów i specjalistów, jest ciągle rehabilitowana, jeździ na turnusy rehabilitacyjne, uczęszcza na zajęcia z hipoterapii. Jej stan bardzo pomału, ale ciągle się poprawia. Terapeuci, jak również rehabilitanci widzą duży potencjał u naszej córki. Według niektórych ma szanse chodzić.

Córka do normalnego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów, w ostatnim czasie musieliśmy zapewnić jej wózek specjalny, urządzenie multifunkcyjne oraz specjalistyczny fotelik samochodowy dla dzieci niepełnosprawnych. Poszły na to ogromne środki finansowe, a do tego dochodzą bieżące koszty rehabilitacji, turnusów  i codziennej pielęgnacji. 

Na tę chwilę zbieramy na turnus delfinoterapii. Jest to innowacyjna, ale potwierdzona sukcesami z dziećmi z MPDz forma rehabilitacji, która może zaowocować dużą poprawą stanu zdrowia Wiktorii. Dzięki delfinoterapii jest szansa na wyciszenie emocjonalne, obniżenie się stopnia spastyczności, zwiększenie się napięcia mięśni wiotkich, ulegnie poprawi obraz fal mózgowych. Najpewniejszym rezultatem delfinoterapii jest znaczny progres jaki następuje w rehabilitacji pacjenta, nazywany przez terapeutów i rehabilitantów skokiem rozwojowym.

Koszt turnusu to kwota 2850 Euro w przeliczeniu wychodzi ok. 12000 złotych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Sytuacja naszej rodziny jest skomplikowana

Sytuacja naszej rodziny jest o tyle skomplikowana, że ja sam (ojciec Wiktorii) jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym - choruje na stwardnienie rozsiane, rozpoznane 4 lata temu oraz dyskopatię kręgosłupa. Obecnie przebywam na rencie, pracuje tylko żona - mama Wiktorii i to tylko na 3/4 etatu, ze względu na pogodzenie obowiązków przy córce. Nasze dochody nie są wystarczające do zabezpieczenia wszelkich naszych potrzeb. Dodam tutaj, że sam potrzebuję leków, sprzętu czy rehabilitacji.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej jedynej i najukochańszej córeczki Wiktorii, której staramy zapewnić jakąkolwiek samodzielność w przyszłości.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Dziekujemy!

Każda wpłacona "złotówka" to szansa na lepsze "jutro" i samodzielność Wiktorii!

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

Wiktoria wraz z rodzicami

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Artur Szklarczyk - awatar

  Artur Szklarczyk

  22.07.2019
  22.07.2019

  powodzenia

 • Artur Szklarczyk - awatar

  Artur Szklarczyk

  25.04.2017
  25.04.2017

  Powodzenia! Artur, Ania, Ala, Matylda

  • Karol Anaszkiewicz - awatar

   Karol Anaszkiewicz - Organizator zbiórki

   25.04.2017
   25.04.2017

   Dzięki Artur za pomoc, wpłatę i pamięć. Pozdrowienia dla coraz większej rodzinki!

650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Artur Szklarczyk - awatar
Artur Szklarczyk
105
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafal Burski - awatar
Rafal Burski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafal Burski - awatar
Rafal Burski
100
Artur Szklarczyk - awatar
Artur Szklarczyk
100
alicja - awatar
alicja
100
Karol - awatar
Karol
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij