Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Wiktoria urodziła się z wadą serca

Wiktoria urodziła się z wadą serca w postaci Przełożenia Wielkich Pni Tętniczych (TGA). Zoperowana została w 6 dobie życia. Operacja odbyła się z komplikacjami i trwała ponad 20 godzin. Podczas zabiegu załamane zostały tętnice wieńcowe i córka cudem przeżyła. Na oddziale intensywnej terapii w bardzo ciężkim stanie, podłączona pod respirator, walczyła o życie 5 miesięcy. Po siedmiu miesiącach w szpitalu wyszła w stanie ogólnym dość dobrym  do domu. Córka przeżyła, ale najprawdopodobniej w wyników komplikacji wśród operacyjnych jej stan neurologiczny jest znacząco odbiegające od wszelkich norm. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Wiktoria ma dziś 7 lat

Wiktoria ma dziś siedem lat, cierpi na uszkodzenie centralnego układu nerwowego w postaci: Mózgowego Porażenia Dziecięcego, padaczki lekoopornej, małogłowia oraz upośledzenia umysłowego w stopniu znacznym.

Wiktoria samodzielnie nie chodzi oraz nie mówi. Sama siada, próbuje nawiązywać niewerbalną komunikację, jest bardzo uśmiechniętym i pogodnym dzieckiem, choć nie rzadko zdarzają się niekontrolowane ataki histerii z autoagresją. Uwielbia podróżować, zmieniać klimat, uwielbia wodę, zarówno kąpiele, jak i widok morza. Zauważyć można u niej również zachwyt podczas spacerów po lesie. Uczęszcza do przedszkola specjalnego, jest pod opieką wielu terapeutów i specjalistów, jest ciągle rehabilitowana, jeździ na turnusy rehabilitacyjne, uczęszcza na zajęcia z hipoterapii. Jej stan bardzo pomału, ale ciągle się poprawia. Terapeuci, jak również rehabilitanci widzą duży potencjał u naszej córki. Według niektórych ma szanse chodzić.

Córka do normalnego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów, w ostatnim czasie musieliśmy zapewnić jej wózek specjalny, urządzenie multifunkcyjne oraz specjalistyczny fotelik samochodowy dla dzieci niepełnosprawnych. Poszły na to ogromne środki finansowe, a do tego dochodzą bieżące koszty rehabilitacji, turnusów  i codziennej pielęgnacji. 

Na tę chwilę zbieramy na turnus delfinoterapii. Jest to innowacyjna, ale potwierdzona sukcesami z dziećmi z MPDz forma rehabilitacji, która może zaowocować dużą poprawą stanu zdrowia Wiktorii. Dzięki delfinoterapii jest szansa na wyciszenie emocjonalne, obniżenie się stopnia spastyczności, zwiększenie się napięcia mięśni wiotkich, ulegnie poprawi obraz fal mózgowych. Najpewniejszym rezultatem delfinoterapii jest znaczny progres jaki następuje w rehabilitacji pacjenta, nazywany przez terapeutów i rehabilitantów skokiem rozwojowym.

Koszt turnusu to kwota 2850 Euro w przeliczeniu wychodzi ok. 12000 złotych.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Sytuacja naszej rodziny jest skomplikowana

Sytuacja naszej rodziny jest o tyle skomplikowana, że ja sam (ojciec Wiktorii) jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym - choruje na stwardnienie rozsiane, rozpoznane 4 lata temu oraz dyskopatię kręgosłupa. Obecnie przebywam na rencie, pracuje tylko żona - mama Wiktorii i to tylko na 3/4 etatu, ze względu na pogodzenie obowiązków przy córce. Nasze dochody nie są wystarczające do zabezpieczenia wszelkich naszych potrzeb. Dodam tutaj, że sam potrzebuję leków, sprzętu czy rehabilitacji.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej jedynej i najukochańszej córeczki Wiktorii, której staramy zapewnić jakąkolwiek samodzielność w przyszłości.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Wiktorii

Dziekujemy!

Każda wpłacona "złotówka" to szansa na lepsze "jutro" i samodzielność Wiktorii!

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

Wiktoria wraz z rodzicami

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Artur Szklarczyk - awatar

  Artur Szklarczyk

  25.04.17
  25.04.17

  Powodzenia! Artur, Ania, Ala, Matylda

  • Karol Anaszkiewicz - awatar

   Karol Anaszkiewicz - Organizator zbiórki

   25.04.17
   25.04.17

   Dzięki Artur za pomoc, wpłatę i pamięć. Pozdrowienia dla coraz większej rodzinki!

Karol Anaszkiewicz - awatar

Karol Anaszkiewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Rafal Burski - awatar
100
Rafal Burski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Rafal Burski - awatar
100
Rafal Burski
Artur Szklarczyk - awatar
100
Artur Szklarczyk
alicja - awatar
100
alicja
Karol - awatar
5
Karol

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij