Zbiórka Pomoc dla rodziny po tragediach - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla rodziny po tragediach Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc dla rodziny po tragediach - zdjęcie główne

Pomoc dla rodziny po tragediach

20 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Grochowalski - awatar

Kamil Grochowalski

Organizator zbiórki

"Na nowy start po pożarze"


10 lat temu doszło do ogromnego pożaru na poddaszu tj. w naszym mieszkaniu. Pożar wybuchł 3 listopada 2009 roku około godziny 3.30 nad ranem. Spowodowane było dziurawymi kominami, a niestety całe poddasze jest z drewna.

Spalił się dach, łazienka oraz kuchnia. Pokoje zostały zalane przez strażaków podczas gaszenia. Większość rzeczy nie nadawała się do użytku. Około pół roku mieszkaliśmy nad jeziorem w MOS - Miejski ośrodek sportu.

Ojciec starał się remontować mieszkanie. Trzeba było pokupywać materiały budowlane jak i rzeczy codziennego użytku.

4 lata po tej tragedii znowu zapaliła się sadza w kominie. Naszczęście obyło się bez większegopożaru.

W 2017 roku przez nasz region przeszły nawałnice. Zerwało nam dach. Pozalewało całe mieszkanie. Pokój, łazienka, kuchnia. Wszędzie dziury w sufitach i woda ciekła "ciurkiem".

Otrzymaliśmy część pomocy finansowej do remontu.

Niestety moi rodzice nie zdążyli skończyć remontu i zebrać potrzebnych faktur do rozliczenia w Mops-ie (miejski iśrodek pomocy społecznej). Całąkwotę teraz trzeba oddać.

Mój Ojciec lat 47 przez te lata,przez te klęski popadł w długi.

Wcześniej był alkoholikiem lecz przeszdł odwyk i do dnia dzisiejszego nie pije - ani kropli.

Przeszedł walkę z depresją.

Moja siostra Anna lat 13 jest chora na astmę oskrzelową.

Mój brat Jakub lat 18 urodził się z podejrzeniem porażenia mózgowego. Lekarze nie dawali wiele szans, że uda się go wyprowadzić z tego, jednakże po wielu latach rechabilitacji jest w pełni sprawny.

Bratu pozostał niedosłuch na jedno ucho do 90%, na drugie 45%. Nosi aparaty słuchowe. Ma również Astmę oskrzelową oraz niedoczynność tarczycy.

Ja lat 22 - założyciel zbiórki - mam astmę oskrzelową, jestem przed przeszczepem zastawki aortalnej w sercu. Mam niedoczynność tarczycy. Biorę leki na stałe. Mam również problemy z kośćmi. Jednakże staram się rodzinie pomagać tyle na ile jestem w stanie

Moja mama jest na rencie chorobowej - dostaje około 400 zł miesięcznie ( jak za to przeżyć?) Leczy się na depresję, ma stany lękowe. Częstoprzebywa w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie na terapii.


Przez te wszystkie "klęski żywiołowe", "remonty" itd. moja rodzina popadła w długi. Długi wynoszą około 70 tyś zł. Przy takim stanie naszej rodziny - nawet jak się "zepniemy" ciężko będzie całość spłacić.

Ojciec stara się pracować. Na leki i na jedzenie stara się zarabiać. Niestety na długi już nie wystarcza.


Chcę pomóc mojej rodzinie wyjść w końcu na prostą by mogli normalnie żyć, niż żyć z myślą, że do drzwi w każdej chwili może zapukać komornik.


Większość zebranej kwoty pójdzie w remont mieszkania. 


Trzeba było pościągać sufity, wszystkie regipsy i podłogi. 


Przy ściąganiu sufitu część stropu się zawaliła ze względu iż belki dachowe itp są ponadpalane i do dzisiaj nie powymieniane ze względu na brak środków finansowych. 


Do wyremontowania zostały:


Łazienka - ściany i sufit, 


Kuchnia - podłoga i ściany, 


Pokoje - sufity i ściany. 

Za każdą złotówkę przekazaną na zbiórkę z góry i z całego serca dziękuję. Po zakończeniu zbiórki będzie podziękowanie w mediach dla wszystkich którzy nas wesprą.


http://www.palukitv.pl/teksty/przestrzen-lokalna/inne/20316-mogla-sie-spalic-kamienica.html


https://pomorska.pl/pozar-kamienicy-w-zninie/ar/7397304


http://palukitv.pl/teksty/przestrzen-lokalna/inne/8941-spalil-sie-strych-willi.html

https://www.youtube.com/watch?v=j1BKAPK0rFQ

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Grochowalski - awatar

Kamil Grochowalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij