Lenka przyszła na świat 07.03.2022 roku to był 29 tydzień ciąży z masą ciała 1050 g.
Po urodzeniu okazało się że choruje na atrezję przełyku dolną z przetoką tchawiczno-przełykową.
Już w drugim dniu po urodzeniu przeszła pierwszą operację ratującą życie. Ze względu na dużą odległość między fragmentami przełyku i niską masę ciała odstąpiono od próby zespolenia. Zespolić przełyk udało się dopiero przy trzeciej operacji. Bardzo byliśmy szczęśliwi gdy chirurg wyszedł z bloku operacyjnego i powiedział że udało się zespolić przełyk córki. Mieliśmy nadzieję że nasze problemy w pewnym stopniu już się skończą, ale to był dopiero początek. Żeby zespolić przełyk, żołądek został podciągnięty do góry co wywołało duży refluks.
Lenka wielokrotnie ma już rozszerzany przełyk. Po rozszerzaniu przełyku pojawiły się ulewania, wymioty również zachłyśnięcia z zapaleniem płuc. Mimo że jadła przez Gastrostomię odżywczą we wlewie ciągłym to i tak pokarm cofał się.
Obecnie, Lenka jest już po operacji antyrefluksowej. W dniu 07.10.2022 wykonano operację antyrefluksową sposobem Toupeta. Po operacji córka nadal ma odruchy wymiotne przy karmieniu, ulewa treść ślinową.
Chirurdzy zdecydowali się założyć Lence stenta do przełyku. Stent zatrzymał zwężenie, ale też spowodował powstanie nowego z którym Lena walczy do dzisiaj.
Początkowo musiała mieć rozszerzenia co tydzień obecnie ma co dwa, trzy tygodnie. W trakcie leczenia okazało się również, że córka ma problem z układem krzepnięcia krwi co powoduje zakrzepy.
Córka głównie je przez gastrostomię.
Lenka zmaga się z wieloma problemami wcześniactwa. Jest pod stałą kontrolą różnych specjalistów okulisty, kardiologa, neurologa, audiologa, neurologopedy oraz zespołu żywienia. Lenka potrzebuje stałej rehabilitacji.
Naszą córkę sporo jeszcze czeka. Sami nadal nie wiemy czy uda się zatrzymać to zwężenie czy Lenkę czeka rekonstrukcja przełyku.
Rodzice Lenki
Lena potrzebuje naszej pomocy. Rodzice dziecka sami nie dadzą rady sfinansować częstych wyjazdów do szpitala, prywatnych wizyt u specjalistów i dodatkowej rehabilitacji. Dlatego musimy pomóc rodzicom Leny w zapewnieniu córeczce dalszych etapów leczenia.
Fundacja „Bo w nas jest moc” prowadzi zbiórkę funduszy na pokrycie bieżących kosztów związanych z leczeniem Lenki.
Czy przyłączysz się do walki o zdrowie i życie dziecka ???
Zbiórka zweryfikowana i potwierdzona przez Fundację „Bo w nas jest moc”
Za każdą pomoc bardzo DZIĘKUJEMY !!!!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: