Zbiórka Wspieraj z nami osoby LGBTQ - zdjęcie główne

Wspieraj z nami osoby LGBTQ

920 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

EN BELOW

Tęczowe osoby w Polsce doświadczają opresji z każdej strony. Odrzucenie, nienawiść i agresja są naszą codziennością. Rodzina, szkoła, miejsce pracy, dzielnica to miejsca gdzie większość z nas ukrywa kim jest w obawie przed krzywdą, a tam gdzie się ujawnimy doświadczamy przemocy.

- Według badań przeprowadzonych w latach 2019-2020 przez Kampanię Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa oraz inne organizacje, znaczny odsetek młodych osób LGBTQ+ nie ujawnia swojej orientacji seksualnej ani tożsamości płciowej w rodzinie z obawy przed odrzuceniem. Około 17% młodych osób LGBTQ+ doświadczyło epizodów bezdomności, często w wyniku wyrzucenia z domu przez rodziców lub ucieczki.

- Młodzież LGBTQ+ jest szczególnie narażona na przemoc werbalną – według badań, aż 65% młodych ludzi zetknęło się z jej przejawami.

- Wyniki badań wskazują na silny wpływ homofobii i transfobii na stan zdrowia psychicznego osób LGBTQ+. W Polsce aż 79% osób LGBTQ+ myślało o samobójstwie, a 32% próbowało odebrać sobie życie przynajmniej raz. Przemoc, ostracyzm i dyskryminacja mają głęboki wpływ na zdrowie psychiczne młodzieży LGBTQ+, prowadząc do depresji, stanów lękowych i niskiego poczucia własnej wartości.

Odpowiadamy na potrzeby osób LGBTQ+ w całej Polsce, a przede wszystkim osób z małych miejscowości, które często mieszkają setki kilometrów czyli godziny jazdy od najbliższej grupy wsparcia czy organizacji działającej na rzecz społeczności LGBTQ+. Dzięki współpracy ze specjalistami_kami pracującymi online oraz pozyskiwaniu środków ze zróżnicowanych źródeł chcemy zapewnić pomoc także im.

Środki przeznaczymy na:

- bezpłatną pomoc psychologiczną, szczególnie w kryzysach suicydalnych,
- finansowanie początku procesu tranzycji (diagnoza, wizyty u specjalistów_ek, bindery, leki hormonalne, pomoc prawna)

Nawet 10 złotych może uratować komuś życie.
Razem budujemy świat w którym wszystkie osoby będą równx, bezpiecznx i akceptowanx 🏳️‍🌈 🏳️‍⚧️

________
LGBTQ+ people in Poland experience oppression from all sides. Rejection, hatred and aggression are our daily reality. Family, school, workplace, neighborhood are places where most of us hide who we are for fear of harm, and where we reveal ourselves we experience violence.

- According to a study conducted in 2019-2020 by the Campaign Against Homophobia, Lambda Warsaw and other organizations, a significant percentage of young LGBTQ+ people do not disclose their sexual orientation or gender identity to their family for fear of rejection. About 17% of LGBTQ+ youth have experienced episodes of homelessness, often as a result of being kicked out of their homes by their parents or running away.

- LGBTQ+ youth are particularly vulnerable to verbal abuse - according to the study, as many as 65% of young people have encountered verbal abuse.

- The findings show the strong impact of homophobia and transphobia on the mental health of LGBTQ+ people. In Poland, as many as 79% of LGBTQ+ people have thought about suicide, and 32% have attempted to take their own lives at least once. Violence, ostracism and discrimination have a profound impact on the mental health of LGBTQ+ youth, leading to depression, anxiety and low self-esteem.

We respond to the needs of LGBTQ+ people all over Poland, and especially those in small towns and cities, who often live hundreds of kilometers or hours of drive from the nearest support group or organization working for the LGBTQ+ community. By working with professionals working online and raising funds from diverse sources, we want to provide assistance to them as well.

 We will use the funds for:

 - free psychological help, especially in suicidal crises,
 - funding of the beginning of the transition process (diagnosis, visits to specialists, binders, hormonal medication, legal assistance)

 Even 5 EUR can save someone's life.
 Together we build a world in which everybody is equal, safe and accepted 🏳️‍🌈 🏳️‍⚧️

920 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 17

Karolina Raaen - awatar
Karolina Raaen
50
Monika Krawczyk - awatar
Monika Krawczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Monika Bocheńska - awatar
Monika Bocheńska
100
Julia - awatar
Julia
50
Dorota - awatar
Dorota
50
Łukasz Olejnik Antek Maciarenko - awatar
Łukasz Olejnik Antek Maciarenko
20
Czyż - awatar
Czyż
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij