Zbiórka Mowa jest skarbem-pomóżmy! - miniaturka zdjęcia

Mowa jest skarbem-pomóżmy!

Zbiórka Mowa jest skarbem-pomóżmy! - zdjęcie główne

Mowa jest skarbem-pomóżmy!

6 321 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 
Malwina Sawicka-Szyszło - awatar

Malwina Sawicka-Szyszło

Organizator zbiórki

"Mowa dana jest nam po to, by wyrażać myśli" - powiedziała niegdyś Lucy Maud Montgomery. Jednak jak je wyrazić, gdy nagle mowę nam odebrało? 

Zwracam się do Państwa w imieniu mojej kuzynki, dla której komunikacja ze światem i ludźmi przybrała zupełnie inny wymiar... 

Luiza ma 38 lat. Jest matką dwójki dzieci. Bardzo wcześnie zaczęła pracować, by jej rodzinie niczego nie brakowało. Samodzielnie zmagała się z wychowywaniem dzieci, gdyż jej mąż pracował w większości za granicą. Pomimo takiego natłoku obowiązków udało się jej otworzyć własną działalność i pracować na własny rozrachunek. 

Lecz pewnego dnia los zawiódł i nie szczędził dziewczynie kolejnych trosk. Gdy dzień pracy zbliżał się ku końcowi, Luiza jak co dzień chciała zamknąć swój sklep. Nie zdołała już tego zrobić. Niczego się nie spodziewając upadła na ziemię tracąc przytomność.  Szczęśliwym zbiegiem okoliczności chwilę wcześniej zadzwoniła do męża, by odebrał ją z pracy, bo bardzo bolała ją głowa. Gdy mąż dotarł ma miejsce, Luiza leżała nadal nieprzytomna. 

Kuzynka trafiła do szpitala w Poznaniu, gdzie rozpoznano u niej krwotok podpajęczynówkowy i mózgowy do lewego płata skroniowego oraz tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej. Krwawienie śródmózgowe w lewej półkuli mózgu i obrzęk odcisnęły piętno na codziennym funkcjonowaniu Luizy. Niczym dziecko nie potrafiła mówić ani nic odczytać. Nie potrafiła nazwać przedmiotów i czynności. Zapominała nawet, jak zwracać się po imieniu do własnych dzieci. Lekarze stwierdzili afazję. A zawsze była taką gadułą... 

Ten jeden dzień, pełen niespodziewanych przez nikogo zdarzeń sprawił, że jej życie wywróciło się do góry nogami.  

Wsparcie rodziny i znajomych okazało się nieocenione w powrocie do codziennych obowiązków. Są one jednak bardzo ograniczone z powodu dysfunkcji po przebytym urazie. Terapia neurologopedyczna jest w tej chwili niezbędna i stanowi podstawę do odzyskania przez Luizę umiejętności mowy i czytania. Rodziny nie stać jednak na prywatne leczenie. Mimo pomocy najbliższej rodziny, bez wsparcia finansowego, kontynuowanie terapii nie jest możliwe. Ciężko im wiązać koniec z końcem, gdyż funduszy brakuje nawet na życie. 

Luiza nigdy o nic nie prosiła. Nawet ja dowiedziałam się o ich trudnej sytuacji finansowej zupełnie przypadkiem. Dlatego, za zgodą Luizy i jej rodziny, proszę Państwa o pomoc i wsparcie choćby symboliczną złotówką, by marzenia Luizy o powrocie do pełni sił stały się realne. 

Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy Luiza będzie mogła już niedługo sama podziękować Państwu za wszelkie dobro i pomoc. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Malwina Sawicka-Szyszło - awatar

  Malwina Sawicka-Szyszło

  07.03.18
  07.03.18

  Drodzy Darczyńcy!!! Wielki ukłon i podziękowania w Waszą stronę! Nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji! Jesteście Wielcy!

Komentarze


 • Beata Walaszek - awatar

  Beata Walaszek

  25.04.19
  25.04.19

  szybkiego powrotu do zdrowia kochana

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.08.18
  01.08.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia :)

 • Joanna Mariusz - awatar

  Joanna Mariusz

  07.05.18
  07.05.18

  Trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.03.18
  31.03.18

  Elizówka szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzę 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.03.18
  27.03.18

  Życzę dużo zdrówka

6 321 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 
Malwina Sawicka-Szyszło - awatar

Malwina Sawicka-Szyszło

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 89

Martyna - awatar
Martyna
20
Artur Rychter - awatar
Artur Rychter
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Didi - awatar
Didi
50
Biela - awatar
Biela
100
Beata Walaszek - awatar
Beata Walaszek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
KRZYSZTOF DOMIN - awatar
KRZYSZTOF DOMIN
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij