Zbiórka Zabrali Pani Ewie wszystko! - miniaturka zdjęcia

Zabrali Pani Ewie wszystko!

Zbiórka Zabrali Pani Ewie wszystko! - zdjęcie główne

Zabrali Pani Ewie wszystko!

114 620 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 795 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Drodzy

znacie mnie już. Nie zostawiam takich tematów. Zrobię wszystko, aby Pani Ewa jeszcze podziękowała tym co zrobili jej takie świństwo. Jakim trzeba być człowiekiem, aby okradać drugiego człowieka?!?! Jakim trzeba być człowiekiem, aby okraść 99 letnią kobietę?! 

Kochani, potrzebuję Waszego wsparcia. Ustawiamy cel jako 4000 pln, ale czuję, że będzie pięknie jak Pani Ewa będzie mogła wyjechać, odpocząć, zrobić to o czym w życiu marzyła.

Dziękuję portalowi tvn24.pl za opisanie tej historii <3:

"30 lat pracowałam, 30 lat oszczędzałam. Zabrali wszystko"

- Przyszli i powiedzieli, że spółdzielnia będzie robić remont. Chciałam zapukać do sąsiadów, żeby mi powiedzieli, kto to może być. Ale nie wypuścili mnie z łazienki. Mężczyzna stanął w drzwiach, dziewczyna usiadła na brzegu wanny, a ja siedziałam na muszli klozetowej. Gęba im się nie zamykała, nawet nie zdążyłam nic powiedzieć - opowiada 99-letnia pani Ewa. Gdy 40 minut później wyszli, zobaczyła splądrowane mieszkanie. Ukradli jej całe oszczędności. W piątek około 14.30 nieustaleni sprawcy okradli Panią Ewę. Ilona Michalczyk, rzeczniczka policji mówi, że pani Ewa wpuściła złodziei do mieszkania "dobrowolnie", ale niezupełnie tak to wyglądało. Z opisu mieszkanki wynika, że oni byli młodzi i natarczywi. A ona ma 99 lat i mieszka sama. Próbowała zapukać do sąsiadów, ale złodzieje jej to uniemożliwili. Ustalono, że zabrali pani Ewie około czterech tysięcy złotych. Całe jej oszczędności.

Zdziwiła się i upadła - Przyszli i powiedzieli, że spółdzielnia będzie robić remont. Rury z góry na dół dawać. Chciałam zapukać do sąsiadów, żeby mi powiedzieli, kto to może być, ale nie wypuścili mnie z łazienki - opowiada nam pani Ewa. Nawet się nie zorientowała, kiedy do niej weszli, nie zdążyła nic powiedzieć. - Mężczyzna stanął tam, w tych drzwiach pierwszych, co się do mnie wchodzi, dziewczyna usiadła na brzegu wanny, a ja siedziałam na muszli klozetowej. Gęba im się nie zamykała - opowiada dalej. - Ileż tu oni mogli być? Pół godziny? - zastanawia się. Tyle mogło im zabrać opróżnianie szafy. Była "pełniusieńka". - Tak ubita z góry na dół, że palca nie szło wetknąć - mówi pani Ewa. Gdy rzekomi pracownicy spółdzielni wyszli, zdziwiła się, że szafa jest otwarta, a rzeczy leżą na podłodze. - I upadłam - mówi. - Za późno się skapowałam.  

O tej kryjówce nikt nie wiedział Staruszka jest pewna, że złodziei było więcej. Gdy mężczyzna i kobieta opowiadali jej w łazience o remoncie, pozostali plądrowali mieszkanie. Musieli być cicho, bo nie zbudzili sąsiadki pani Ewy. Nikt nie słyszał żadnego stuknięcia, skrzypienia drzwi. - Szukali pieniędzy, bo z tych szmat - z moich rzeczy - nic nie wzięli - mówi 99-latka. - Tu je trzymałam. I tam, i w górnej szufladzie. Stąd najwięcej mi zabrali. Byłam pewna, że tam ich nie znajdą - pani Ewa pokazuje miejsce przy tapczanie. O tej kryjówce nikt nie wiedział, nawet najbliższa sąsiadka pani Ewy. Wstydziła jej się powiedzieć, że śpi z pieniędzmi. - Zabrali wszystko - mówi 99-latka. - 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam.  

"Wiedzieli, że mieszkam samotnie" Sąsiadka pani Ewy wezwała policję. - Z informacji, które przekazała nam poszkodowana, osoby, które zapukały do jej drzwi, to była kobieta w wieku około 20-30 lat, wzrostu około 165 centymetrów, włosy miała ciemne, natomiast mężczyzna, który jej towarzyszył - około 30-letni, wzrostu około 175 centymetrów, również ciemne włosy - mówi Ilona Michalczyk. Trzeciego z poszukiwanych pani Ewa nie widziała. - Nie wyglądali na złodziei - mówi. - Dziewczyna taka szczuplutka, myślałam sobie, jaka biedna. Jakby mnie uderzyli, ale nic podobnego. Po koleżeńsku wzięli mi wszystko. Twierdzi, że by ich nie rozpoznała. Ma zaniki pamięci po tym, gdy w obozie koncentracyjnym przeszła tyfus.  

Policja sprawdza, czy w okolicy są kamery monitoringu. Podający się za pracowników spółdzielni złodzieje mogli grasować po mieście wcześniej. Pod koniec kwietnia w podobny sposób została okradziona 92-letnia bielszczanka. Pani Ewa: - Wiedzieli, że nie mam dzieci, że mieszkam samotnie, że można mnie lekko okłamać. Czuje się zmęczona. Chciałaby o tym zapomnieć, żeby mieć siłę posprzątać po złodziejach. Nie wierzy, że uda się ich zatrzymać. Czeka na listonosza z emeryturą, żeby mieć za co żyć.

Poniżej tekst co się stało, link do video: https://www.tvn24.pl/katowice,51/bielsko-biala-99-letnia-ewa-bebek-okradziona-z-oszczednosci-zycia,968274.html

Źródło: https://www.tvn24.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Łukasz Jakóbiak - awatar

  Łukasz Jakóbiak

  11.09.19
  11.09.19

  W związku z szybkim postępem zbiórki, zwiększamy jej cel do 100 000PLN. Sądzę, że nasze wsparcie, urodzi wsparcie jeszcze dla innych potrzebujących❤️

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  24.03.20
  24.03.20

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.19
  18.11.19

  Zdrowka zycze i samych dobrych ludzi wokol

 • Iwona - awatar

  Iwona

  06.11.19
  06.11.19

  Duzo zdrowia dla Babci Ewy!

 • Agata - awatar

  Agata

  17.10.19
  17.10.19

  Zdrowia dla Pani

 • Iza K - awatar

  Iza K

  05.10.19
  05.10.19

  Trzymam kciuki aby tych pieniążków było jeszcze więcej ❤ czy wiadomo coś na temat tych śmiałków, którzy sobie przywłaszczyli pieniądze?

114 620 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 795 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 795

Piotr - awatar
Piotr
5
Martyna - awatar
Martyna
5
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna Słowik - awatar
Katarzyna Słowik
10
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kewin - awatar
Kewin
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij