Zbiórka Moja największa prośba - zdjęcie główne

Moja największa prośba

5 760 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogna Mróz - awatar

Bogna Mróz

Organizator zbiórki

 Witam. Jestem niepełnosprawna fizycznie. Poruszam się na wózku elektrycznym. Z powodu mojego stanu zdrowia i konieczności pomocy osób trzecich w codziennych czynnościach takich jak mycie, ubieranie i inne.  Od 2017r. przebywam w Domu Opieki w Grębiszewie niedaleko Warszawy. Do zeszłego roku mieszkałam tu z moim Ukochanym Mężem Jackiem (również niepełnosprawnym). Wspaniała opieka, rehabilitacja na najwyższym poziomie i cudowna atmosfera tego miejsca poprawiała naszą kondycję fizyczną. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Wydawało się, że nic nie może przerwać naszej sielanki.
   

Jednak Bóg chciał inaczej: W styczniu zeszłego roku Jacek zmarł, zaniedbany w szpitalu. Znów zostałam sama. Dzięki ogromnemu wsparciu Dyrekcji i Kadry naszego ośrodka wyszłam z ogromnej traumy po śmierci mojego Męża i nadal mieszkam w Grębiszewie, gdzie odnalazłam swoje miejsce na ziemi.
   

Myślałam, że limit złych wydarzeń w moim życiu został wyczerpany. Jednak na początku marca tego roku mój spokój znów został zburzony. Dowiedziałam się, że ktoś podszywając się pode mnie wziął kredyty, chwilówki na zakup towarów takich jak Ifony, laptopy itp. Musiało to być w zeszłym roku, gdy przeżywałam żałobę po stracie Jacka. Nikomu nie udostępniałam moich danych osobowych. Jeden list od komornika przyszedł na mój adres domowy w Warszawie i dzięki temu moja Ciocia mogła podjąć działania, aby to wyjaśnić. Sprawa jest już zgłoszona do Prokuratury. . Wspólnie z moją Ciocią i Wujkiem przy pomocy Kancelarii Prawnej dochodzimy prawdy, jednak na to potrzeba czasu.
   

Szybko okazało się, że tych roszczeń i egzekucji komorniczych jest więcej (obecnie kilkanaście). ZUS na wniosek komorników potrąca mi 25% miesięcznie z mojej renty, co skutkuje tym, że nie starcza mi na opłatę za pobyt w tym Ośrodku. Dopiero po interwencji mojej Cioci otrzymałam kilkanaście listów od wierzycieli, komorników i z sądu, które adresowane były na adres ośrodka.
   

Wierzę, że działania Prawnika, Policji i Prokuratury pomogą wyjaśnić tę sprawę i znajdą osobę (lub osoby), która wykorzystała moje dane osobowe i wyłudziła pieniądze.
   

Pisałam już wcześniej, jak dobrze mi w Ośrodku w Grębiszewie. Chciałabym tu pozostać na zawsze, ale ciągle zastanawiam się, kto "zafundował" mi te niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienia. Chcę wierzyć, że podobna krzywda i niesprawiedliwość nie spotka żadnego pensjonariusza.
   

Sytuacja finansowa spowodowana czyimś przestępstwem może uniemożliwić mi dalszy pobyt w tym Ośrodku, dlatego zdecydowałam się założyć tę zbiórkę i prosić Was o pomoc.
   

Wyjaśnienie, dlaczego założyłam drugą zbiórkę: Ktoś (nie znam tej osoby, ale znam jej imię i nazwisko) próbował "włamać" się na moją zbiórkę. Ta osoba napisała również do Pomagam pl. że zbiera dla mnie pieniądze, co jest nieprawdą. Dzięki czujności organizatorów zbiórki nie straciłam pieniędzy, które mi wpłaciliście (zostały wypłacone na moje konto bankowe). Jednak dla bezpieczeństwa konto tamtej zbiórki zostało zamknięte przez organizatorów.  Założyłam nowe konto i drugą zbiórkę, która jest kontynuacją tamtej.  Zastanawiam się, co mnie jeszcze spotka...

Chcę wierzyć, że będę miała powody podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami, dzisiaj dziękuję bardzo za zrozumienie i wsparcie.

Serdecznie Was pozdrawiam. 

                                                             Bogna

Zdjęcie nad stawem w pobliżu mojego ośrodka, Wszystkie zdjęcia, które pokazuję, są bliskie, ponieważ przypominają mi Jacka i nasze szczęśliwe chwile... 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bogna Mróz - awatar

  Bogna Mróz

  01.06.2023
  01.06.2023

  Konto zbiórki codziennie się powiększa. Dziękuję Wam z całego serca. Na zdjęciu przejażdżka bryczką z moim Mężem po naszej okolicy w Jego 52 Urodziny. Bardzo o tym marzył...

  Zdjęcie aktualizacji 121 822

5 760 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogna Mróz - awatar

Bogna Mróz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
145
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Helenka - awatar
Helenka
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350
Helena - awatar
Helena
500
Beata - awatar
Beata
100
Beata Trela - awatar
Beata Trela
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij