Zbiórka Pomóż Aleksowi JAMISTOŚĆ RDZENIA - miniaturka zdjęcia

Pomóż Aleksowi JAMISTOŚĆ RDZENIA Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Aleksowi JAMISTOŚĆ RDZENIA - zdjęcie główne

Pomóż Aleksowi JAMISTOŚĆ RDZENIA

1 192 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Kasia - awatar

Katarzyna Kasia

Organizator zbiórki

Witam wszystkich, 

jestem mamą trójki dzieci, w tym właśnie Aleksa

(lat 11 i pół), który choruje na JAMISTOŚĆ RDZENIA. 

Tak to właśnie wygląda u Aleksa

to badanie z 2015 roku

a to z lutego 2017 r

Jamistość rdzenia (syringomielia) 

to rzadko spotykana, postępująca choroba, której istotą jest tworzenie się w rdzeniu kręgowym jam mających tendencję do rozszerzania się. Objawami choroby są: zaburzenia czucia, niedowłady, zaniki i przykurcze mięśni, bóle neuropatyczne, zaburzenia funkcji zwieraczy. Niestety, na chwilę obecną schorzenie to jest nieuleczalne i w wielu przypadkach prowadzi do nieodwracalnego inwalidztwa.

Jamistość rdzenia kręgowego należy do rzadkich jednostek chorobowych. Zapadalność na tę chorobę szacuje się na 7 na 100 000 osób. Najczęściej rozwija się ona między 20 a 30 rokiem życia (ale stwierdzana jest także u dzieci)

Do objawów jamistości rdzenia kręgowego zaliczamy:

  • zaburzenia czucia (tzw. rozszczepienne zaburzenie czucia – zniesienie czucia bólu i temperatury przy zachowanym czuciu dotyku i czuciu głębokim) – pierwszą manifestacją choroby są zwykle urazy i oparzenia, których chory nie czuje,
  • niedowłady o typie spastycznym (ze wzmożonym napięciem mięśni) lub wiotkim (z obniżonym napięciem),
  • zaniki mięśniowe wskutek porażenia wiotkiego,
  • przykurcze powstające wskutek porażenia spastycznego (np. „ręka szponiasta”)
  • ból o charakterze bólu neuropatycznego, opisywany jako piekący lub palący,
  • zaburzenia ze strony układu autonomicznego (zaburzenia wydzielania potu itp.),
  • skrzywienie kręgosłupa wskutek asymetrycznego osłabienia mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy ciała,
  • zaburzenia zwieraczowe (niezależne od woli oddawanie moczu i/lub stolca) – najczęściej pojawiają się w zaawansowanym stadium choroby,
  • zmiany troficzne (zanikowe) skóry i jej przydatków – ścieńczenie, wysuszenie skóry, osłabienie paznokci,
  • zespół Hornera (zwężenie źrenicy po stronie uszkodzenia, opadanie powieki, zapadnięcie gałki ocznej),
  • osłabienie.


O chorobie Aleksa wiemy od 2012 roku i jego objawami są w tej chwili takimi najbardziej uciążliwymi problemy zwieraczowe,  doszły między czasie zalegania moczu, (w tej chwili jest na leku omnic ocast). W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zauważono drżenia rąk, wolne tępo pisania, szybką męczliwość.  Aleks także choruje na astmę oskrzelową, na którą również bierze leki, ma zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, wadę wzroku.

Dnia 19 kwietnia 2017, miał przycięcie nici końcowej rdzenia kręgowego, zabieg operacyjny odbył się w szpitalu Szczecin Zdroje na oddziale neurochirurgii . 

Kotwiczenie rdzenia jest wadą wrodzoną, przez którą może dojść do powstania jamistości rdzenia. Przycięcie nici końcowej ma na celu zahamowaniu pogarszania obecnych objawów, natomiast nie gwarantuje ich poprawy. Więc obecnie zaczeliśmy walkę od likwidowania możliwej przyczyny z nadzieją, że to była właśnie ta przyczyna. Dnia 23 października ma kolejny termin do szpitala w Szczecinie, ale tym razem na oddział neurologii, aby wykonać kontrolny rezonans magnetyczny, po którym się okaże czy jama się zmniejsza. Jeśli nie to czekają Aleksa kolejne operacje np. drenaż jam. 

Więc, ze względu na bieżące wydatki, moje dochody przy trójce dzieci ledwo starczają. Zebrane pieniądze chciałabym przeznaczyć na przystosowanie łazienki do potrzeb Aleksa, czyli dokończyć ściany (płyty gipsowe, płytki, obniżenie sufitu-mieszkamy w starej kamienicy, gdzie ogrzewanie na piece kaflowe, a w łazience na prąd, gdzie i tak zimno) no i wstawienie prysznica.

Byłabym bardzo wdzięczna, za pomoc w walce z chorobą i przystosowaniem warunków mieszkalnych.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Katarzyna Kasia - awatar

    Katarzyna Kasia

    22.12.2019
    22.12.2019

    Tak jak obiecałam wcześniej korytarz w tej chwili wygląda tak jak na zdjęciu. Jeszcze paru rzeczy brakuje, ale powoli do przodu.

    Zdjęcie aktualizacji 41 693

Komentarze


  • Justa - awatar

    Justa

    31.12.2018
    31.12.2018

    Trzymajcie sie kochani ❤️

    • Katarzyna Kasia - awatar

      Katarzyna Kasia - Organizator zbiórki

      31.12.2018
      31.12.2018

      Dziękuję bardzo, również się trzymajcie ♥️.

1 192 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Kasia - awatar

Katarzyna Kasia

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 31

Piotr Santus - awatar
Piotr Santus
100
Michał - awatar
Michał
20
Karl - awatar
Karl
100
Magda - awatar
Magda
50
Kuba&Natalia - awatar
Kuba&Natalia
20
Lidia Sosnowska - awatar
Lidia Sosnowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Justa - awatar
Justa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij