Kiedy Michał wyjeżdżał tego dnia spod domu na swoim motorze, nie spodziewał się, że już nigdy nic nie będzie takie samo. Wypadek zaskoczył go kompletnie. Kierowca samochodu ciężarowego wymusił pierwszeństwo i wyjechał Michałowi w poprzek drogi. W zderzeniu z ciężarówką motocyklista nie miał żadnych szans.
W szpitalu
Michał w bardzo ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze stwierdzili rozległe obrażenia: uraz wielonarządowy oraz uszkodzenia kręgosłupa i bioder. Zaraz po wypadku Michał został podłączony do aparatury wspomagającej oddychanie, poza tym był odżywiany pozajelitowo. Uszkodzenia kręgosłupa i bioder spowodowały, że obecnie nie chodzi.
Lekarze w tej chwili nie są w stanie określić czy będzie chodził. Obecnie może tylko siedzieć, a porusza się na wózku inwalidzkim. Jedno jest pewne – bez dalszej pracy nad poprawą zdrowia, czyli bez rehabilitacji lepiej nie będzie.
W tej trudnej sytuacji pomagają poszkodowanemu w wypadku motocykliście narzeczona i rodzice.
Kim jest Michał?
Michał jest bardzo silnym psychicznie młodym mężczyzną i potrzebuje naszej pomocy, aby stanąć na nogi. Pomóżmy mu uwierzyć w siebie na nowo!
Michał do czasu wypadku miał bardzo dobrą pracę. Pracował legalnie za granicą jako specjalista ds. zaopatrzenia. W pracy musiał być stale aktywny – jego zajęcie zawodowe polegało na ciągłej mobilności i podróżowaniu.
Owego feralnego dnia wypadku Michał przyjechał do Polski, żeby odwiedzić rodziców. Niestety do pracy za granicą już nie wrócił.
Wspólnie z narzeczoną mieli wiele planów na przyszłość, chcieli założyć rodzinę. Wypadek pokrzyżował wszystkie plany….
Jaki jest cel zbiórki?
Michał ma szansę znowu być aktywnym i szczęśliwym mężczyzną. Jednak trzeba mu w tym pomóc. A jedyna droga to długa i niestety kosztowna rehabilitacja.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację. Pobyt ciągły w placówkach medycznych planowany jest na najbliższy rok. Placówki oferujące rehabilitację na NFZ nie przyjmują osób leżących od zaraz. Na termin czeka się miesiącami, a nawet latami. Pozostają prywatne kliniki, w których pobyt jednomiesięczny wynosi w granicach 15 tys. zł.
Co dalej?
Po pobycie w specjalistycznym szpitalu rehabilitacyjnym w Kielcach Michał został skierowany na rehabilitację. Jadnak okazało się, że najbliższy wolny termin to styczeń 2029r. (!) Dlatego jedyną szansą są turnusy rehabilitacyjne w prywatnej klinice, gdzie pobyt kosztuje 15 tys. zł za 1 miesiąc.
Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie, żeby Michał mógł stanąć na własnych nogach!
Michał ma bardzo pozytywne nastawienie i ogromna nadzieję na powrót do zdrowia. Nie poddaje się i ma nastawienie wojownika. Jego słowa to: „Nie ma mocy, która mogłaby nam nadzieję odebrać – co nie znaczy, że nie możemy czasem przegrać, by potem wygrać”.
Pomóż Michałowi wygrać walkę o zdrowie!!!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: