Zbiórka Pomoc dla Czamara!! - zdjęcie główne

Pomoc dla Czamara!!

1 866 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Makowska-Panek - awatar

Karolina Makowska-Panek

Organizator zbiórki

Czamar to koń, który całe swoje dotychczasowe życie spędził na „dzikich łąkach”, bez kontaktu z człowiekiem. Do naszej stajni trafił w styczniu tego roku. Od samego przyjazdu skradł nasze serca. Początki nie były łatwe, jako że ma już około 10 lat wszystko trzeba było robić dwa razy wolniej. Przyzwyczajaliśmy go do każdego szelestu, szczeknięcia psa czy przejazdu samochodu. Wiele osób nam pomagało, wiele czasu oraz pieniędzy już w niego włożyliśmy. Gdy wszystko zaczęło się już układać, nagle pojawił się problem zdrowotny. Pewnego dnia zauważyliśmy wgłębienie w żuchwie konia. Po niedługim czasie pojawił się spadek apetytu i dziwne zachowanie u konia. Przyjechał weterynarz, który po zdjęciach RTG stwierdził, że Czamar ma przetokę zębową która musi zostać koniecznie zoperowana. Przetoka powstała z powodu zepsutego zęba z którego ropa znalazła ujście robiąc dziurę w żuchwie.  Konieczne jest operacyjne usunięcie zęba w klinice weterynaryjnej, antybiotykoterapia oraz kilkutygodniowa opieka pooperacyjna. Koszt to 10 tysięcy złotych. Były właściciel konia zgodził się na jego zwrot do 30 maja, z góry zaznaczając że nie będzie go leczył. Nie podjęcie leczenia grozi złamaniem kości żuchwy lub brakiem pobierania pożywienia, więc prędzej czy później koń padnie z głodu lub trafi w ręce handlarza. Nie chcemy takiego losu dla Czamara, nie chcemy jego cierpienia. Liczy się czas, a nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie sami uzbierać na leczenie Czamara. Powód? 1,5 roku temu właścicielka konia doznała okropnego wypadku skutkiem czego było złamanie otwarte kości piszczelowej. Pierwsza operacja była nieudana, kość nie chciała się zrosnąć więc potrzebna była druga operacja która pochłonęła wszystkie pieniądze jakimi dysponowała. Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak ważne są nogi w pracy przy koniach. Kość zrosła się dopiero niedawno, a do pełnej sprawności dalej wraca. Wiemy, że prosimy o wiele, ale liczy się każda złotówka. Sami gdy mieliśmy możliwość pomagaliśmy jak się tylko dało. Wierzymy w to, że dobro wraca i mamy nadzieję że tym razem los uśmiechnie się do Czamara. Niestety już teraz widać że koń mocno schudł. Wiemy także że cierpi, coraz wolniej je.. Prosimy o pomoc dla Łatka!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karolina Makowska-Panek - awatar

  Karolina Makowska-Panek

  13.07.2018
  13.07.2018

  Czamar jest w klinice we Wrocławiu od 23 czerwca. Niestety jego stan był na tyle poważny, że musi zostać w niej jeszcze minimum przez dwa tygodnie, czyli do końca lipca. Doszło do rozległego zakażenie kości, z przetoki wciąż sączy się ropa pomimo codziennego płukania. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, czy konieczny będzie zabieg łyżeczkowania. Już teraz wiemy, że zabieg przekroczy zakładaną kwotę 10 tysięcy zł.
  Prosimy o wsparcie dla Łaciaka :(

  Zdjęcie aktualizacji 17 388

1 866 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Makowska-Panek - awatar

Karolina Makowska-Panek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Emilia - awatar
Emilia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Julia Cieśla - awatar
Julia Cieśla
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna&Julia - awatar
Joanna&Julia
20
Martyna - awatar
Martyna
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij