Zbiórka Challenge: pomożmy Dorisowi! - miniaturka zdjęcia

Challenge: pomożmy Dorisowi! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Challenge: pomożmy Dorisowi! - zdjęcie główne

Challenge: pomożmy Dorisowi!

2 468 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Franciszek Szkudelski - awatar

Franciszek Szkudelski

Organizator zbiórki

Sztuka z serca Afryki - tylko razem zmieniMY Świat!

   Podczas miesięcznego wolontariatu misyjnego na wsi w Rwandzie, mieliśmy okazję pomagać przy budowie domu dla niepełnosprawnego, dziewiętnastoletniego chłopaka – Dorisa. Doris jest sierotą, choruje na dystrofię mięśniową. Choroba sprawia, że jest całkowicie niesamodzielny – opiekuje się nim starsza ciocia. Żyją w niezwykle trudnych warunkach, zresztą – jak większość mieszkańców ubogiej wsi Gahunga. Ciocia Dorisa nie jest w stanie zapracować na dwie osoby, nie zawsze starcza jedzenia. Ponadto, z uwagi na warunki materialne, chłopak nie może korzystać z jakiejkolwiek wyspecjalizowanej pomocy medycznej, nie ma też możliwości zadbania o higienę - nie wspominając o edukacji... Starsza ciocia nie zawsze radzi sobie z opieką nad chorym – Doris nie porusza rękoma i nogami.

   W tak skrajnie ciężkich warunkach Doris robi jednak coś niesamowitego. Coś, co stanowi dla niego być może jedyną ostoję poczucia własnej wartości – rysuje. Tworzy prace trzymając długopis lub kredki w ustach - tak też wykonuje swoje dzieła. Każde z nich, to całe godziny wymagającej i precyzyjnej pracy.

   Efekt końcowy zachwyca. Zachwyca, choć nie tylko jako dzieło sztuki samo w sobie – nabiera ono bowiem wartości, gdy zastanowimy się nad całym jego procesem twórczym oraz realiami życia i funkcjonowania samego autora.

   Pod koniec naszego pobytu w Rwandzie, Doris podarował nam zrobione przez siebie rysunki – jak mówił – by podziękować tym gestem za naszą pomoc. Była ona jednak niewspółmierna do tak niesamowitego daru jaki otrzymaliśmy. Nie chcemy zatrzymać go dla siebie, chcemy podzielić się historią Dorisa i jego sztuką. 

Zapraszamy Was do wsparcia naszej akcji Challenge: pomóżmy Dorisowi! 

Pieniądze, które uda się zebrać w czasie zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie Dorisa i jego cioci:

/wsparcie medyczne, lekarstwa, sfinansowanie edukacji (która w Rwandzie jest bardzo droga...),  środki higieny osobistej, żywność i ubrania, nauczyciel rysunku i przybory do rysowania...

PomóżMY - naprawdę warto!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Olga s - awatar

  Olga s

  22.10.2020
  22.10.2020

  Mam nadzieję, że zbiórka się uda i pieniądze pomogą 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.2020
  23.02.2020

  Trzymajcie się, chłopaki! Niech pomoc dla tego dzielnego chłopca w Rwandzie zatoczy jak najszerszy krąg - przecież chyba nie jesteśmy takimi strasznymi egoistami??? No i WY, organizatorzy tej wspaniałej akcji nie traćcie zapału i wiary w słynną (?) polską solidarność. Trzymam kciuki za Was xxx

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.2020
  12.02.2020

  Akcja jest bardzo ważna i świetnie zorganizowana! Pomoże Dorisowi zobaczyć swoją wielką wartość a organizatorom akcji doda skrzydeł :-). Trzymajcie się, chłopaki - Ci w Polsce i Tamten w Afryce....

  • Franciszek Szkudelski - awatar

   Franciszek Szkudelski - Organizator zbiórki

   12.02.2020
   12.02.2020

   Bardzo dziękujemy za miłe słowa i za tak wielkie wsparcie! Pozdrawiamy serdecznie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.2019
  28.12.2019

  Great pictures!! I wish they were for sale!

  • Franciszek Szkudelski - awatar

   Franciszek Szkudelski - Organizator zbiórki

   26.01.2020
   26.01.2020

   Let us invite You to keep in touch with us - finally, we are going to organise auction of paintings. Our funpage: https://www.facebook.com/Kierunek-misja-Rwanda-101209321230436/ Best regards!

2 468 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Franciszek Szkudelski - awatar

Franciszek Szkudelski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Olga s - awatar
Olga s
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
260
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij