Zbiórka Odbudowa domu pogorzelców - miniaturka zdjęcia

Odbudowa domu pogorzelców

Odbudowa domu pogorzelców

57 703 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 538 osób
Wpłać teraz
 

Historia Pani Barbary i Pana Wacława to jeden z najczarniejszych życiowych scenariuszy.

Pani Barbara ma 75 lat, jej mąż, Pan Wacław, 80. Trafili pod opiekę Fundacji, bo ich największym marzeniem jest znów stanąć na nogi – we własnym domu. Historia tych ludzi to jeden z najczarniejszych życiowych scenariuszy. Potrzebują wsparcia, bo to, co ich spotkało, nie powinno nigdy mieć miejsca. 

W styczniu 2020 roku Pani Barbara i jej rodzina stanęli w obliczu ogromnej tragedii. Kobieta będąc w kuchni, zauważyła dym wydobywający się ze spiżarni, a kiedy zajrzała do spiżarni, okazało się, że pożar rozgorzał już na dobre. Wszystko potoczyło się błyskawicznie – boazeria i drewniane wyposażenie płonęły jak zapałki, a dom niszczał z sekundy na sekundę, niewiele udało się uratować. Stracili dobytek życia, a tylko cud zadecydował o tym, że nikt nie zginął – w okolicy pojawił się mężczyzna, strażak, który wyciągnął z domu Panią Barbarę i jej wnuka, wezwał także pomoc. Przez dwie godziny pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem. Teraz przyszedł czas, by odbudować straty.

Nie zostało im nic, oboje wynieśli z płonącego budynku tylko to, co mieli na sobie – starsze małżeństwo zostało bez dachu nad głową, spłonęły meble, ubrania, dokumenty… Choć oboje są wdzięczni losowi za to, że żyją, największym szczęściem będzie dla nich powrót do domu. Do własnego domu, w którym mieszkali ponad 50 lat. W tej chwili mieszkają w wynajętym pokoju, a ich świat runął i potrzeba jeszcze wiele, by choć w części go odbudować. Wiemy, że z Waszą pomocą to możliwe. 

Na szczęście podczas pożaru nikt nie ucierpiał, ale dobytek całego życia i najważniejsze miejsce dla każdego człowieka - dom, zostały całkowicie zniszczone. Budynek wymaga kapitalnego remontu i choć dzieci Pani Barbary i Pana Wacława robią co w ich mocy, by rodzice mogli wrócić do siebie, to straty całkowicie przekraczają możliwości tej rodziny. Rodzina i przyjaciele naszych Podopiecznych angażują się, jak mogą. Nikt nie boi się pracy: dzieci dokonały już ogromnych postępów, przygotowano dom do dalszego remontu, są też plany instalacji gazowej i elektrycznej, ale to dopiero początek drogi do dnia, w którym Pani Barbara i jej mąż będą mogli wrócić do domu. Sami chcieliby zdobyć środki na odbudowę, ale to starsi ludzie, ograniczeni wiekiem, którzy powinni cieszyć się tym, co stworzyli w ciągu swojego życia, korzystać z trudu który przez lata wkładali w zapewnienie swoim dzieciom bezpiecznego domu. Teraz powinni spokojnie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, jednak zamiast tego muszą martwić się tym, że nie mają własnego dachu nad głową. Dom został już w części przygotowany, przypomina w tej chwili budynek w stanie surowym, taki, który wymaga generalnego remontu, zanim ktokolwiek będzie mógł tam zamieszkać. Potrzebne jest właściwie wszystko: ogromne ilości tynków, kafle, panele, okna i drzwi, żyrandole, gniazdka elektryczne i po prostu środki na zakup niezbędnych rzeczy – to niewielki dom, ale zniszczenia w nim są potężne. 

Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki, która pozwoli Pani Barbarze i Panu Wacławowi wrócić do domu. Odzyskać przynajmniej namiastkę tego, co mieli wcześniej, by mogli poczuć, że mają dokąd wracać, że znów są u siebie i nie muszą drżeć na myśl o tym, co będzie dalej. Jak sami mówią, chcą spędzić resztę życia w domu, w którym przeżyli ponad pół wieku. Nie wyobrażają sobie innej przyszłości, bo przecież „starych drzew się nie przesadza”. Jest w nich wielka nadzieja, którą z Waszą pomocą chcemy przekuć w czyn, dlatego otworzyliśmy zbiórkę dla Pani Barbary i Pana Wacława z Gorzowa, którzy w wyniku pożaru stracili wszystko. To wielki dar, pomóc odzyskać prawdziwy dom – dziękujemy Wam za każdy gest i każdą pomoc, będziemy też informować o etapach remontu i postępach, które są możliwe właśnie dzięki Waszemu wsparciu.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Płyty gipsowo - kartonowe (60m2 zwykłej i 8m2 wodoodpornej)
•Zaprawa tynkarska+ grunt - Przekazane.
•Gładź szpachlowa,
•Nadproża - 4 sztuki
•Rury z kompletem złączy
•Położenie instalacji elektrycznej.
•Kontakty elektryczne ( włączniki) - 6 sztuk + gniazdka elektryczne - 10 sztuk
•Okna - 5 sztuk + parapety okienne wewnętrzne i zewnętrzne - po 5 sztuk
•Drzwi wewnętrzne - 4 sztuki + drzwi zewnętrzne 1 sztuka + ościeżnica
•Płytki podłogowe + panele podłogowe + listwy
•Wymiana dachu - przekazane dachówki 28.09.2020.
•Materiał na podłączenie instalacji gazowej - Przekazany.
•Instalacja ogrzewania podłogowego.
•Opłacenie pracownika budowlanego.
Wyposażenie kuchni : Meble kuchenne, zlew kuchenny, kuchenka, piekarnik+ lodówka, + kuchenka mikrofalowa+ czajnik elektryczny
Wyposażenie łazienki : kabina prysznicowa, bateria prysznicowa, muszla klozetowa + spłuczka, umywalka, szafka pod umywalkę - przekazana kabina prysznicowa, bateria, zestaw podtynkowy z miską.
Wyposażenie pokoi : łóżko, szafa ubraniowa, stół + krzesła, karnisze - 4 sztuki, lampy sufitowe - 5 sztuk - Przekazana 1 stojąca lampa i 3 wiszące.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tę rodzinę bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.


* regulamin Fundacji Wybierz by Pomóc dostępny jest pod adresem : https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  22.12.20
  22.12.20

  Wraz z uroczym Hubertem, życzymy wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt!

  Zdjęcie aktualizacji 60 265

Komentarze


 • ANDRZEJ - awatar

  ANDRZEJ

  04.12.20
  04.12.20

  Mnie również spalił się dom. Bardzo Was rozumiem.

 • Zenon Czajkowski Czajkowski - awatar

  Zenon Czajkowski Czajkowski

  03.12.20
  03.12.20

  Powodzenia, będzie OK.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   07.12.20
   07.12.20

   Bardzo dziękujemy! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.10.20
  26.10.20

  Powodzenia!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   27.10.20
   27.10.20

   Dziękujemy!

 • Mietek - awatar

  Mietek

  24.08.20
  24.08.20

  Życzę Państwu dużo zdrowia i wytrwałości. Wszystko dobrze się ułoży. Pozdrawiam

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   25.08.20
   25.08.20

   Dziękujemy bardzo za ciepłe słowa i wsparcie :)

 • Marek - awatar

  Marek

  24.08.20
  24.08.20

  Zastanawiam się dlaczego ktoś filmuje zamiast ratować

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   25.08.20
   25.08.20

   Panie Marku, dziękujemy za Pana wsparcie:) Pozdrawiamy!

57 703 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 538 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 538

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Łukasz - awatar
Łukasz
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij