Zbiórka Poproszę uśmiech. Wenezuela. - zdjęcie główne

Poproszę uśmiech. Wenezuela.

6 065 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

Nazywam się Patrycja Chowańska. Jestem dentystką i wolontariuszką Fundacji Redemptoris Missio. Niedawno wróciłam z Wenezueli. Przez 10 miesięcy leczyłam tam pacjentów, których nie stać na wizytę u stomatologa. W tym ogarniętym kryzysem kraju zastałam dramatyczną sytuację...

W Wenezueli brakuje praktycznie wszystkiego. W mieście, w którym mieszkałam od lat nie ma bieżącej wody, regularnie wyłączany jest prąd - zdarza się, że nie ma go nawet kilka dni pod rząd. Na stacjach benzynowych brakuje paliwa. W całym kraju trudno kupić nawet podstawowe leki, nie mówiąc o specjalistycznych medykamentach na poważne choroby. To co jest dostępne kosztuje fortunę. Większość moich pacjentów chorowała na cukrzycę i nadciśnienie, jednak 80 % z nich nie przyjmuje leków.

W kraju panuje niewyobrażalna hiperinflacja. Średnia miesięczna pensja to 0,25$. Tymczasem kilogram mąki kosztuje 3,5$. Leki przeciwbólowe - jeśli już uda się je znaleźć - kosztują nawet 10$ za opakowanie. W takich warunkach ludzie nie mogą liczyć na pomoc stomatologiczną. Brakuje nawet punktów pomocy doraźnej. Dla niektórych ból stał się codziennością... Uciążliwym towarzyszem, który od lat utrudnia normalne życie. 

Razem możemy dotrzeć z pomocą w miejsca, o których świat wolałby zapomnieć. Jeśli uda się zgromadzić niezbędne fundusze, to za miesiąc wrócę do Wenezueli, aby ulżyć w chorobie tym, którzy wciąż na to czekają. Potrzebne są jednak pieniądze m.in. na wyposażenie ambulatorium oraz zakup leków i środków opatrunkowych. 


Pomóżmy! Z góry dziękuję za każdą złotówkę! 


Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.02.2021
    11.02.2021

    Powodzenia

6 065 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

Wpłaty: 64

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ElaG - awatar
ElaG
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Tadeusz Boleslawski - awatar
Tadeusz Boleslawski
135
Adam Krucki - awatar
Adam Krucki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij