Zbiórka Poproszę uśmiech. Wenezuela. - zdjęcie główne

Poproszę uśmiech. Wenezuela.

6 065 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

Nazywam się Patrycja Chowańska. Jestem dentystką i wolontariuszką Fundacji Redemptoris Missio. Niedawno wróciłam z Wenezueli. Przez 10 miesięcy leczyłam tam pacjentów, których nie stać na wizytę u stomatologa. W tym ogarniętym kryzysem kraju zastałam dramatyczną sytuację...

W Wenezueli brakuje praktycznie wszystkiego. W mieście, w którym mieszkałam od lat nie ma bieżącej wody, regularnie wyłączany jest prąd - zdarza się, że nie ma go nawet kilka dni pod rząd. Na stacjach benzynowych brakuje paliwa. W całym kraju trudno kupić nawet podstawowe leki, nie mówiąc o specjalistycznych medykamentach na poważne choroby. To co jest dostępne kosztuje fortunę. Większość moich pacjentów chorowała na cukrzycę i nadciśnienie, jednak 80 % z nich nie przyjmuje leków.

W kraju panuje niewyobrażalna hiperinflacja. Średnia miesięczna pensja to 0,25$. Tymczasem kilogram mąki kosztuje 3,5$. Leki przeciwbólowe - jeśli już uda się je znaleźć - kosztują nawet 10$ za opakowanie. W takich warunkach ludzie nie mogą liczyć na pomoc stomatologiczną. Brakuje nawet punktów pomocy doraźnej. Dla niektórych ból stał się codziennością... Uciążliwym towarzyszem, który od lat utrudnia normalne życie. 

Razem możemy dotrzeć z pomocą w miejsca, o których świat wolałby zapomnieć. Jeśli uda się zgromadzić niezbędne fundusze, to za miesiąc wrócę do Wenezueli, aby ulżyć w chorobie tym, którzy wciąż na to czekają. Potrzebne są jednak pieniądze m.in. na wyposażenie ambulatorium oraz zakup leków i środków opatrunkowych. 


Pomóżmy! Z góry dziękuję za każdą złotówkę! 


Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.02.2021
    11.02.2021

    Powodzenia

6 065 zł  z 9 500 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby

Wpłaty: 64

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ElaG - awatar
ElaG
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Tadeusz Boleslawski - awatar
Tadeusz Boleslawski
135
Adam Krucki - awatar
Adam Krucki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij