Jestem zła, kiedy co jakiś czas kolejni chętni do władzy karmią mnie ‘kiełbasą wyborczą’. Podczas własnych kampanii uśmiechają się, rozmawiają i udają zainteresowanie. Obiecują rzeczy, o których tuż po ogłoszeniu wyników, zapominają …
W trakcie kadencji wybrańcy unikają kontaktów z wyborcami. Osoby zainteresowane ich działaniami uważają za wścibskie, a tych którzy krytykują nazywają pieniaczami.
Trzeba to zmienić! Tak właśnie powstał projekt „Portret władzy lokalnej”. W nagraniach audio wideo będą pokazani ci, którzy wygrali ostatnie wybory - sołtysi, radni, wójt. Sami powiedzą o swoich sukcesach i porażkach oraz o swoim zaangażowaniu w działania dla dobra lokalnej społeczności.
Upublicznienie nagrań ma zachęcić mieszkańców do przemyśleń, do własnej oceny, a w konsekwencji większego zainteresowania nadchodzącymi wyborami. Chcemy, aby każdy poczuł, że ma wpływ na życie społeczne, a wrzucenie głosu do urny to efekt przemyślanego wyboru, a nie ulotki z ładną fotką z kampanii wyborczej.
Projekt „Portret władzy lokalnej” będzie realizowany na terenie gminy Dobroń, woj. łódzkie, przez Fundację Zielony Przylądek.
O nas
Fundacja powstała w marcu 2013 r. W celach statutowych mamy zapisaną budowę społeczeństwa obywatelskiego i działania strażnicze.
Chcemy pokazać, że wola pojedynczego obywatela i jego zaangażowanie ma sens. Że każdy ma prawo wiedzieć, kontrolować i świadomie podejmować decyzję o swoich przedstawicielach.
Członkowie Fundacji aktywnie wspierają również działania Łódzkiej Koalicji na Rzecz Jawności http://jawnelodzkie.org.pl/
Na co zbieramy?
Na projekt zatytułowany "Portret władzy lokalnej". W efekcie powstaną 34 fimy (18. sołtysów, 15. radnych i wójt), na których zostaną zaprezentowani ci, którzy w obecnej kadencji pełnią władzę w gminie Dobroń. Każda grupa będzie odpowiadała na pytania według utworzonego sceniariusza. Celem filmów jest pokazanie mieszkańcom jak 'wybrańcy' wypełniają swoje obowiązki. W ten sposób lokalna społeczność ma możliwość samodzielnej oceny swojego sołtysa, radnego i wójta.
Z pozyskanych środków pokryjemy te wydatki:
Działanie | ilość i jedn. miary | cena jednostkowa brutto w zł | Wartość brutto w zł |
1. opracowanie scenariuszy 2. nagrania i przygotowanie do publikacji 3. opracowanie mapy 4. kampania fundraisingowa 5. koszty administracyjne projektu 6. opłata crowdfundingowa dla portalu pomagam.pl 7. promocja projektu 8. rozliczenie projektu/księgowość 9. inne/rezerwa RAZEM | 34 szt. 34 szt. 1 szt 1 szt. 1 szt. 7,5 % 1 szt. 1 szt. 1 szt. | 120,00 250,00 1 800,00 4 824,00 2 000,00 1 875,00 800,00 500,00 621,00 | 4 080,00 8 500,00 1 800,00 4 824,00 2 000,00 1 875,00 800,00 500,00 621,00 25 000,00 |
Będziemy używać kamery, która już została kupiona ze środków Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, z grantu przyznanego przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Teraz czas ją wykorzystać :)
Jeśli ktoś uzna, że chciałby na swoim terenie zrealizować ten pomysł, to bardzo chętnie pomogę. Można się ze mną kontaktować mailowo [email protected]
Dlaczego prosimy o Waszą pomoc?
W działaniach strażniczych ważne jest, aby być rzetelnym i niezależnym. Jedynie finansowanie społecznościowe daje taką gwarancję. Bardzo serdecznie dziękuję każdemu, kto dowolną kwotą wesprze ten projekt. Chciałabym także zachęcić Was do kontrolowania Waszej lokalnej władzy i wprowadzania zmian, które posłużą spoleczeństwu.
Zróbmy to razem!
Małgorzata Rogalska
prezes zarządu Fundacji Zielony Przylądek
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: