Witam,
Opowiem parę słów o sobie, mam na imię Daria mam 29 lat, jak widać jeszcze jestem młodym człowiekiem. Z wykształcenia jestem fotografem oraz biomasażystą. Interesuję się historią, harcerstwem, podróżami i filatelistyką. Ogólnie jestem instruktorem harcerskim, aktualnie w stanie spoczynku. Nieraz pomagałam innym potrzebującym kiedy byłam wolontariuszem w MOPS w Pruszkowie teraz role się odmieniły.
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
(sentencja, autor nieznany).
Wypadek miał miejsce 8 listopada 2018 przed samą firmą wychodziłam z służbowego busa i poślizgnęłam się na kochanej ulotce wyborczej.
Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc, ponieważ jak wiemy nasz system NFZ działa jak działa, ale co ja się będę o tym rozpisywać, wszyscy o tym dobrze wiemy, operację mam zaplanowaną na koniec sierpnia, a rehabilitacja jest za planowana uwaga na...: wrzesień, gdzie lekarz stanowczo stwierdził, że muszę nogę rozruszać do czasu operacji i korzystać z zabiegów przed operacją. Oczywiście jest masa innych rzeczy, między innymi zastrzyki z których muszę korzystać, a nie są one w żadnym stopniu refundowane. Jedną serię takich zabiegów udało mi się już odbyć, dzięki temu wiem, że przynoszą one ulgę oraz noga nie jest tak napuchnięta i boląca. Obecnie chodzę w ortezie i jest mega niekomfortowe i uciążliwe, ponieważ musi ona być stale ustawiona pod kątem 30° i jednocześnie nie obciążać nogi zbyt mocno. By skrócić czas leczenia, który nie jest moim sprzymierzeńcem w tym przypadku, muszę niestety leczenie odbyć prywatnie, załączam zdjęcia USG mojego prawego stawu kolanowego:
Jak wspomniałam wyżej uzbierane środki przeznaczę na rehabilitację oraz leki, a jeśli coś zostanie, to przekażę je dalej kolejnemu potrzebującemu.
Opis z karty wizyty:
Wywiad
Pacjentka 8 tygodni po urazie stawu kolanowego. Zgłosiła się na badanie USG kolana zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego - ortopedy.
Badania obrazowe
USG prawego stawu kolanowego.
Zachyłek nadrzepkowy o wzmożonym wypełnieniu płynem, błona maziowa pogrubiała ze wzmocnieniem sygnału w badaniu PD. Chrzęstne części stawu o prawidłowych zarysach, grubość chrząstki prawidłowa, echogeniczność zmniejszona - chondromalacja I°. Cechy bocznego przyparcia rzepki. Rozwarstwienie i warstwy płynowe w obrębie troczków przyśrodkowych rzepki w części bliższej. Ciągłość troczków przyśrodkowych zachowana - uszkodzenie II°. Więzadło rzepkowe, więzadło poboczne strzałkowe, ścięgno mięśnia czworogłowego, oraz tkanki miękkie dołu podkolanowego bez nieprawidłowości. Więzadło poboczne piszczelowe uszkodzone w obrębie przyczepu udowego - rozwarstwienie i pogrubienie przyczepu udowego - uszkodzenie III°. Łąkotka przyśrodkowa i rozwarstwiona w obrębie trzonu, tylna część trzonu niewidoczna - uszkodzenie MM na pograniczu trzonu i rogu tylnego. Łąkotka boczna prawidłowa. Przebieg więzadła krzyżowego tylnego prawidłowy. Przyczep więzadła krzyżowego przedniego do kłykcia bocznego kości udowej obrzęknięty, z odczynem płynowym. Badania dynamicznego trudne (pacjentka odczuwa żywą bolesność) Test Lachmana i pivot shift (+ - -). Guzowatość kości piszczelowej i więzadło rzepkowe prawidłowe. Wnioski - miernego stopnia w stawie kolanowym prawym, uszkodzenie troczków przyśrodkowych rzepki II°, uszkodzenie TCL III°, uszkodzenie brzeżne trzonu MM. Podejrzenie zerwania ACL.
Zalecenia
Wydano opis badania wraz z 9 zdjęciami. Dalsze leczenie pod kierunkiem lekarza prowadzącego.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Perfekcyjny
Mała cegiełka ze szrtrima ;)