Zbiórka SOS Pożar domu w Stanicy - zdjęcie główne

SOS Pożar domu w Stanicy

12 943 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 202 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Do pożaru doszło w czwartek, 9 lutego, przed godziną 11.00

Film ze strony iknurow.pl

https://www.facebook.com/watch/?v=751482113003645

https://iknurow.pl/pilchowice-stanicaa-pozar-domu-przy-ul-gliwickiej/?fbclid=IwAR2s2ko7DM-fizmzJ6fD1hMNus1ztdJsdebKOwaKPHiIC5ABhzsDpd56RBc

- Dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o pożarze piętrowego budynku przy ul. Gliwickiej w miejscowości Stanica - mówi kpt. Damian Dudek, oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach.

Cały dach budynku został objęty ogniem.

- Obecnie na miejscu wciąż pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej - dodaje kpt. Damian Dudek.

Przed przybyciem straży pożarnej z budynku pobliskiej szkoły podjęto decyzję o ewakuacji 193 uczniów oraz 20 opiekunów. Wszyscy schronili się w pobliskim kościele.

- Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Z kolei z budynku, który był objęty pożarem, jedna osoba została ewakuowana również przed przybyciem straży pożarnej. Gdy strażacy dojechali na miejsce była już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego - podsumowuje kpt. Damian Dudek.

https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-slaskie-pozar-domu-jednorodzinnego-w-stanicy,nId,6587423#crp_state=1

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/pozar-domu-jednorodzinnego-ewakuowano-uczniow-z-pobliskiej-szkoly/84x1qj9,79cfc278

https://gliwice.naszemiasto.pl/pozar-budynku-mieszkalnego-w-miejscowosci-stanica-blisko/ar/c1-9203349

Te bardzo smutne informacje dotyczą Pani Zofii - Irmgard , która w grudniu skończy 90 lat. Pomyślcie tylko co musi mysleć osoba w tym wiek, kiedy stoi przed swoim domem w koszuli, kapciach, wiedząc że ogien strawił cały dorobek życia. 

Pani Zofia - Irmgard jest bardzo dobrą i lubianą osobą, całe życie pracowała w szkole. Jej tata był przez dziesiątki lat Komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanicy 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064782996231

 Pani Zofia - Irmgard i jej rodzina wielokrotnie pomagali pogorzelcom dzisiaj te role się odwróciły i to My powinniśmy pomóc.

My jako społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów działamy  w stylu niewidzialnej ręki, są osoby, które walczyły z tym złym losem i pomagają od samego początku, ich również jakby nie widać, dlatego składamy Wielkie podziękowania dla strażaków  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie, Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Stanica, OSP Pilchowice, OSP Żernica, OSP Knurów, Zespołom Ratownictwa Medycznego, Policji i wszystkim innym za sprawną akcję.

Pragniemy również podziękować i pogratulować dyrekcji, pracownikom oraz uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanicy za wzorowo przeprowadzoną akcję ewakuacyjną z pobliskiej szkoły. Na Skutek silnego zadymienia ze szkoły ewakuowało się 213 osób. Dziękujemy rodzicom za współpracę, Parafii Stanica za gościnę i pomoc podczas ewakuacji. 

 Pani Anna Sadowy z rodziną zaopiekowała się i zapewniła schronienie w swoim domu dla Pani Zofii - Irmgard,  sąsiedzi, Pan Maciej Gogull Wójt Gminy Pilchowice, strażacy OSP Stanica, okoliczni mieszkańcy i Wszyscy ludzie dobej woli pomogli nam w uruchomieniu tej zbiórki.

Dziękujemy Wszystkim dziennikarzom, którzy pochylili się nad tą tragedią.

Uruchamiamy pomoc dla Pani Zofii - Irmgard jednocześnie prosząc Was wszystkich o włączenie się do tej lawiny dobra. Każda wpłata i udostępnienie jest ważne.

Każda złotówka z tej zbiórki cała kwota w 100% zostanie przekazana dla poszkodowanej Pani Zofii - Irmgard bez żadnych prowizji.

Nasza idea pomagania w stylu niewidzialnej ręki jest może staroświecka i nie do końca wpisuje się w świat selfików, jednak to dzięki Wam Wszystkim ta niby niewidzialna pomoc staje się realna i sama w sobie widoczna, kiedy z każdym krokiem pozwala oddalać się od tragedii kolejnym poszkodowanym...

Z całego serca dziękujemy Wam Wszystkim.

Razem ugaśmy ten pożar do końca!!!

Akademia Dobrych Pomysłów

https://www.facebook.com/PortalLudziDobrejWoli

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

  Akademia Dobrych Pomysłów

  19.05.2023
  19.05.2023

  Szanowni Darczyńcy przyjaciele w dniu dzisiejszym 19.05.2023r przelaliśmy na konto Pani Zofii całą 100% dotychczas zebrana kwotę 12 443zł . Poszkodowana, Pani Zofia, ze względu na utratę domu jest zmuszona do mieszkania w mieszkaniu zastępczym, niestety odpłatnie, co burzy jej płynność finansową. Ze względu na niską emeryturę, każdy grosz jest jej niezbędnie potrzebny. Dziękujemy Wam Wszystkim dotychczasowym Darczyńcom za pomoc i wsparcie. My jako strażacy nie schodzimy jeszcze z tego pogorzeliska i zbiórka wciąż trwa, gdyż każda złotówka będzie ogromnym wsprciem dla Pani Zofii. Przesyłamy ogromne uściski dla Wszystkich 201 Darczynców.

  Dziekujemy Wam z całego serca ❤
  Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów🖐

  Zdjęcie aktualizacji 120 925

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paulina - awatar

  Paulina

  13.02.2023
  13.02.2023

  Warto Pomagać !

  • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

   Akademia Dobrych Pomysłów - Organizator zbiórki

   14.02.2023
   14.02.2023

   Tak jest, dobro zawsze wraca. Dziękujemy.

 • Sandra - awatar

  Sandra

  13.02.2023
  13.02.2023

  Pomagamy !

  • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

   Akademia Dobrych Pomysłów - Organizator zbiórki

   14.02.2023
   14.02.2023

   Bardzo dziękujemy.

 • Jesteśmy z Tobą ! - awatar

  Jesteśmy z Tobą !

  11.02.2023
  11.02.2023

  Zawsze trzeba sobie pomagać !

  • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

   Akademia Dobrych Pomysłów - Organizator zbiórki

   11.02.2023
   11.02.2023

   Jesteśmy tego samego zdania. Dziękujemy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2023
  10.02.2023

  ❤️

  • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

   Akademia Dobrych Pomysłów - Organizator zbiórki

   11.02.2023
   11.02.2023

   ❤🖐 Dziękujemy

12 943 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 202 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 202

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Mateusz - awatar
Mateusz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika i Paweł - awatar
Monika i Paweł
100
Krystyna - awatar
Krystyna
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij