Zbiórka Leczenie odleżyn IV stopnia - zdjęcie główne

Leczenie odleżyn IV stopnia

41 784 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 571 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Wodzińska - awatar

Izabela Wodzińska

Organizator zbiórki

WALCZYMY Z ODLEŻYNAMI!

Agnieszka od kilkunastu lat, z mniejszymi lub większymi przerwami, walczy z trudno gojącymi się ranami - odleżynami. Powstają one w miejscu nadmiernego ucisku, a są wynikiem tego, że od 17 lat porusza się na wózku. 

Agnieszka w nieszczęśliwym wypadku złamała kręgosłup i jest kompletnie sparaliżowana od pasa w dół. Wymuszona przez niepełnosprawność pozycja siedząca, niewydolność krążeniowa i brak ruchu powodują cykliczne powstawanie odleżyn.

W tym momencie boryka się z odleżynami IV stopnia w IV stopniowej skali.

Tak zaawansowane odleżyny leczy się miesiącami - od kilku do kilkunastu miesięcy.

Co dwa dni jest na oddziale w szpitalu, gdzie wycinana jest tkanka martwicza. Teraz głównym zadaniem lekarzy jest to, aby nie dopuścić do zajęcia kości i szpiku kostnego. W przeciwnym wypadku może dojść do sepsy a w rezultacie do śmierci. Śmiertelność posocznicy jest wysoka i wynosi od 30 do 50%.

Dlatego wybraliśmy dla Agnieszki najbardziej zaawansowana terapię odleżyn -(Negative Pressure Wound Therapy, NPWT). To stosowana na szeroką skalę i potwierdzona rezultatami podciśnieniowa terapia ran umożliwiająca poprzez ciągłe odsysanie wysięku z rany utrzymywanie ujemnego ciśnienia na jej powierzchni. Koszt takiej terapii to prawie 4000 PLN miesięcznie.

W przypadku Agnieszki najważniejsza jest rehabilitacja. To ona utrzymuje ją w zadowalającym stanie zdrowia i zabiega tworzeniu się odleżyn. Niestety teraz powstaje zjawisko tzw. "błędnego koła".  Przy wystąpieniu odleżyn nie można korzystać z wielu form rehabilitacji, w tym z najważniejszego - pływania. To jednak plan na przyszłość. Teraz staramy się przede wszystkim nie dopuścić do sepsy.

Poniżej koszty poszczególnych opatrunków i akcesoriów. Opatrunki nie są refundowane przez NFZ. Bilans nie zawiera wizyt lekarskich, na razie Agnieszka leczy się Narodowy Fundusz  Zdrowia. Koszt wizyty lekarskiej w prywatnej klinice leczenia ran to 580 PLN. Mamy nadzieję, że nie będzie to potrzebne.

Jesteśmy grupą Przyjaciół, którzy zastępują Agnieszce rodzinę, której nie ma i nigdy nie miała.

Dziękujemy za każde wsparcie.

KOSZT 30-dniowej terapii - wersja minimum

Genadyne UNO
30-dniowe urządzenie NPWT

 1 296 PLN
Genadyne Uno - zbiornik 70 ml / 10 zbiorników
620 PLN
Pasta stomijna do mocowania opatrunków Genodyne
Coloplast 60 g/ 5op.
248 PLN
Opatrunek Genodyne 15x30 cm
560 PLN
Ligasano – sterylny opatrunek (gąbka) z pianki poliuretanowej do czyszczenia i leczenia ran - 4  sztuki
216 PLN
Argotiab, krem, 50 ml/ 10 op
360 PLN
Allevyn Ag heel opatrunek 10,5x13,5cm- 1szt. / 10 szt
350 PLN


Poniżej będzie się pojawiać historia leczenia odleżyn Agnieszki oraz wydane środki ze zbiórki. 

Zakup systemu  podciśnieniowego PICO 7 wraz z opatrunkiem. 

KOSZT - 750 PLN

Zakup opatrunku podciśnieniowego Genadyne wraz z dodatkowym niezbędnym wyposażeniem 

KOSZT - 1780,92

Wizyta w prywatnej przychodni leczenia ran Podos w Warszawie. Rana została opracowana, wyczyszczona z martwicy przez chirurga oraz zabezpieczona opatrunkiem.

KOSZT - 843 PLN

Zakup poduszki przeciwodleżynowej amerykańskiej firmy ROHO. Ośmiokomorowa pneumatyczna poduszka QUADTRO SELECT zapobiegnie tworzeniu się nowych odleżyn.

KOSZT - 1885 PLN

Druga wizyta w prywatnej przychodni leczenia ran Podos w Warszawie. Ponowne opracowanie rany przez pielęgniarki, zmiana opatrunku oraz założenie nowego - Genadyne.

KOSZT - 547 PLN

Zakup opatrunków na odleżynę 2 stopnia na stopie.

KOSZT - 45,90

Zakup poduszki przeciwodleżynowej z pianki z pamięcią kształtu firmy ROHO (wymienna z QUADTRO SELECT)

KOSZT - 643 PLNWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Maciej Neumann-Kochanski - awatar

  Maciej Neumann-Kochanski

  28.02.2023
  28.02.2023

  Kolega prosi, to znaczy, że to ważne

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.2023
  26.02.2023

  Pani Agnieszko , jest Pani bardzo dzielna. Henryk

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.2023
  26.02.2023

  Zdrowia❤️‍🔥

 • Kinga Kaźmierczak - awatar

  Kinga Kaźmierczak

  25.02.2023
  25.02.2023

  Zdrówka i wytrwałości! ❤️

 • Grzegorz Borowski - awatar

  Grzegorz Borowski

  25.02.2023
  25.02.2023

  Poszło

41 784 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 571 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Izabela Wodzińska - awatar

Izabela Wodzińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 571

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna - awatar
Justyna
20
Alicja Rybczyk-Orlecka - awatar
Alicja Rybczyk-Orlecka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Eliza Kuna - awatar
Eliza Kuna
20
Izabela Wójciak - awatar
Izabela Wójciak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Marcinowska - awatar
Ewa Marcinowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij