Nazywam się Kaja Michalczyk i jestem studentką II roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Zawsze starałam się pomagać ludziom, nie tylko w lokalnym środkowisku będąc wolontariuszem Caritasu, czy pomagając pacjentom w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorob Wewnętrznych PUM. Chcąc zdobywać doświadczenie i rozwijać swoją pasję wyjechałam w zeszłym roku na 3-tygodniowy wolontariat na Filipiny - do małego miasteczka, pogrążonego w ubóstwie, gdzie nie tylko brakowało dostępności do podstawowej opieki medycznej, lecz przede wszystkim jedzenia i możliwości edukacji. Pod okiem tamtejszych lekarzy pracowałam w lokalnym szpitalu oraz brałam udział w organizowanych przez nich misjach medycznych.
Jestem także członkiem IFMSA - w ramach tej działalności powadzę akcje promujące szerzenie wiedzy medycznej w szkołach oraz jestem wolontariuszem na akcjach organizowanych w Centrum Zdrowia Matki Polki.
Biorę aktywny udział w działalności Koła Pediatrycznego przy Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii, UMED. Pozwala mi to na rozwój naukowy poprzez tworzenie prac naukowych i zdobywanie osiągnięć m.in III miejsce w sesji pediatrycznej 12 międzynarodowej studenckiej konferencji naukowej Juvenes Pro Medicina w Łodzi.
Jestem bardzo zmotywowaną i pracowitą osobą. Pochodzę ze Szczecina, gdzie się wychowałam i zdałam maturę międzynarodową. Jednakże myśl o dalszym rozwoju sprawiła, że wyjechałam studiować na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Podczas moich studiów zaangażowałam się w pracę Koła Naukowego Kardiologii Prenatalnej i Diagnostyki Wad Wrodzonych - jedynego koła zajmującego się taką działalnością w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Możliwość działalności w kole dała mi niesamowitą możliwość poznania Kardiologii Prenatalnej - tak wąskiej i wspaniałej dziedziny medycyny, która mnie zafascynowała i to właśnie z nią chciałabym związać swoją medyczną przyszłość.
Łódźki Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest wspaniałym ośrodkiem, wyjątkiem na skalę europejską, gdyż jednocześnie w szpitalu znajdują się oddziały kariologii prenatalnej, intensywnej terapii noworodka i kardiochirurgia dziecięca. Jest to jedyny ośrodek multidyscyplinarny w Polsce mogący zapewnić ciągłą opiekę od okresu prenatalnego do dorosłości.
W Polsce każdego roku przychodzi na świat ponad 7 tysięcy dzieci z wadami wrodzonymi, głównie serca. Ich dalsze losy, często dalsze życie, zależy od wczesnego, jeszcze w okresie ciąży, wykrycia tej wady oraz odpowiedniej w czasie interwencji lekarskiej zaraz po porodzie. Umożliwia to m. in. diagnostyka ultrasonograficzna.
Najlepszym sposobem, aby zdobyć wiedzę jest nauka od innych wykwalifikowanych specjalistów. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się zaaplikować na praktyki w najlepszym szpitalu dziecięcym świata Boston Children’s Hospital. To właśnie tu dokonano pierwszego udanego zabiegu kardiologicznego u płodu. Jest to najbardziej innowacyjny i najlepiej rozwijający się ośrodek w tej dziedzinie.
Niestety koszt wyjazdu na taki staż jest ogromny:
- miesięczny wynajem pokoju - 1300 USD
- bilet do Bostonu - 900 USD
Wybrałam ten szpital ze względu na oferowany przez nich poziom naukowy - jest to szpital kliniczny Uniwersytetu Harvarda, a profesorowie i lekarze przez niego zatrudniani są najlepszymi mentorami. Ośrodek prowadzi liczne badania naukowe na pacjentach, którzy przyjeżdżają z całego świata by tam się leczyć.
Wyjazd umożliwi mi także udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Harvardu z dziedziny kardiologii prenatalnej i dziecięcej.
Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie!
Kaja
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Paweł Krzywicki
Jedź jedź, ucz się. Ale pamiętaj o jednym..... żebyś nigdy nie została nadętym bufonem z kupą kasy który ponad pomaganie ludziom stawiał będzie pieniądze... Nie daj się zepsuć jak duża część młodych lekarzy.
www.idzpodprad.pl
„Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5
nataliak
wow
Stefan
Spełniaj marzenia Kaja ;)
Kaja Michalczyk - Organizator zbiórki
Dzięki Stefan!
Ewa
Kaju, zycze Ci zeby spelnienie Twojego marzenia pomagalo w przyszlosci maluchom, ktore bedzisz leczyc.
Kaja Michalczyk - Organizator zbiórki
Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że wyjazd pozwoli mi zdobyć zarówno doświadczenie i wiedzę, którą będę mogła wykorzystać w przyszłości. Pozdrawiam :)