Zbiórka Medyczne praktyki marzeń - zdjęcie główne

Medyczne praktyki marzeń

2 111 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kaja Michalczyk - awatar

Kaja Michalczyk

Organizator zbiórki

Praktyki Marzeń...

Nazywam się Kaja Michalczyk i jestem studentką II roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Zawsze starałam się pomagać ludziom, nie tylko w lokalnym środkowisku będąc wolontariuszem Caritasu, czy pomagając pacjentom w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorob Wewnętrznych PUM. Chcąc zdobywać doświadczenie i rozwijać swoją pasję wyjechałam w zeszłym roku na 3-tygodniowy wolontariat na Filipiny - do małego miasteczka, pogrążonego w ubóstwie, gdzie nie tylko brakowało dostępności do podstawowej opieki medycznej, lecz przede wszystkim jedzenia i możliwości edukacji. Pod okiem tamtejszych lekarzy pracowałam w lokalnym szpitalu oraz brałam udział w organizowanych przez nich misjach medycznych.

Jestem także członkiem IFMSA - w ramach tej działalności powadzę akcje promujące szerzenie wiedzy medycznej w szkołach oraz jestem wolontariuszem na akcjach organizowanych w Centrum Zdrowia Matki Polki.

Biorę aktywny udział w działalności Koła Pediatrycznego przy Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii, UMED. Pozwala mi to na rozwój naukowy poprzez tworzenie prac naukowych i zdobywanie osiągnięć m.in III miejsce w sesji pediatrycznej 12 międzynarodowej studenckiej konferencji naukowej Juvenes Pro Medicina w Łodzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Medyczne praktyki marzeń

Jestem bardzo zmotywowaną i pracowitą osobą. Pochodzę ze Szczecina, gdzie się wychowałam i zdałam maturę międzynarodową. Jednakże myśl o dalszym rozwoju sprawiła, że wyjechałam studiować na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Podczas moich studiów zaangażowałam się w pracę Koła Naukowego Kardiologii Prenatalnej i Diagnostyki Wad Wrodzonych - jedynego koła zajmującego się taką działalnością w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Możliwość działalności w kole dała mi niesamowitą możliwość poznania Kardiologii Prenatalnej - tak wąskiej i wspaniałej dziedziny medycyny, która mnie zafascynowała i to właśnie z nią chciałabym związać swoją medyczną przyszłość.

Łódźki Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest wspaniałym ośrodkiem, wyjątkiem na skalę europejską, gdyż jednocześnie w szpitalu znajdują się oddziały kariologii prenatalnej, intensywnej terapii noworodka i kardiochirurgia dziecięca. Jest to jedyny ośrodek multidyscyplinarny w Polsce mogący zapewnić ciągłą opiekę od okresu prenatalnego do dorosłości.

W Polsce każdego roku przychodzi na świat ponad 7 tysięcy dzieci z wadami wrodzonymi, głównie serca. Ich dalsze losy, często dalsze życie, zależy od wczesnego, jeszcze w okresie ciąży, wykrycia tej wady oraz odpowiedniej w czasie interwencji lekarskiej zaraz po porodzie. Umożliwia to m. in. diagnostyka ultrasonograficzna.

Zdjęcie opisu zbiórki Medyczne praktyki marzeń

Na co zbieram środki?

Najlepszym sposobem, aby zdobyć wiedzę jest nauka od innych wykwalifikowanych specjalistów. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się zaaplikować na praktyki w najlepszym szpitalu dziecięcym świata Boston Children’s Hospital. To właśnie tu dokonano pierwszego udanego zabiegu kardiologicznego u płodu. Jest to najbardziej innowacyjny i najlepiej rozwijający się ośrodek w tej dziedzinie.

Niestety koszt wyjazdu na taki staż jest ogromny: 

- miesięczny wynajem pokoju - 1300 USD
- bilet do Bostonu - 900 USD

Wybrałam ten szpital ze względu na oferowany przez nich poziom naukowy - jest to szpital kliniczny Uniwersytetu Harvarda, a profesorowie i lekarze przez niego zatrudniani są najlepszymi mentorami. Ośrodek prowadzi liczne badania naukowe na pacjentach, którzy przyjeżdżają z całego świata by tam się leczyć. 

Wyjazd umożliwi mi także udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Harvardu z dziedziny kardiologii prenatalnej i dziecięcej.

Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie!

Kaja

Zdjęcie opisu zbiórki Medyczne praktyki marzeń

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Paweł Krzywicki - awatar

  Paweł Krzywicki

  11.09.2019
  11.09.2019

  Jedź jedź, ucz się. Ale pamiętaj o jednym..... żebyś nigdy nie została nadętym bufonem z kupą kasy który ponad pomaganie ludziom stawiał będzie pieniądze... Nie daj się zepsuć jak duża część młodych lekarzy.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  06.01.2019
  06.01.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • nataliak - awatar

  nataliak

  02.06.2016
  02.06.2016

  wow

 • Stefan - awatar

  Stefan

  31.05.2016
  31.05.2016

  Spełniaj marzenia Kaja ;)

  • Kaja Michalczyk - awatar

   Kaja Michalczyk - Organizator zbiórki

   31.05.2016
   31.05.2016

   Dzięki Stefan!

 • Ewa - awatar

  Ewa

  31.05.2016
  31.05.2016

  Kaju, zycze Ci zeby spelnienie Twojego marzenia pomagalo w przyszlosci maluchom, ktore bedzisz leczyc.

  • Kaja Michalczyk - awatar

   Kaja Michalczyk - Organizator zbiórki

   31.05.2016
   31.05.2016

   Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że wyjazd pozwoli mi zdobyć zarówno doświadczenie i wiedzę, którą będę mogła wykorzystać w przyszłości. Pozdrawiam :)

2 111 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kaja Michalczyk - awatar

Kaja Michalczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Renata - awatar
Renata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij