Zbiórka Produkujmy maseczki - miniaturka zdjęcia

Produkujmy maseczki

Produkujmy maseczki

12 079 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób w ciągu 13 dni.
Wpłać teraz
 
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Kim jesteś: grupą wolontariuszy związanych z poznańskim środowiskiem wolnościowym

Na co zbieramy: zakup materiałów do produkcji maseczek i środków dezynfekujących

Jak zostaną one wykorzystane: wyprodukowane maseczki i środki dezynfekujące trafią do osób wykluczonych społecznie o których zapomniano w obliczu epidemii


Bierzemy sprawy w swoje ręce  – produkujmy maseczki


Ratownicy medyczni często muszą pracować nie posiadając ani jednej sztuki maseczki. Podobnie jest z lekarzami na oddziałach niezwiązanych stricte z pandemią np. położniczych. Obserwujemy ich brak również w wielu instytucjach typu schroniska dla bezdomnych, domach opieki itp. Maseczki można w dalszym ciągu kupić w niewielkich ilościach na tzw. wolnym rynku, ale kosztują krocie, więcej nawet o 1000%. Zwykłe przeciwpyłowe maseczki budowlane, które nie pełnią funkcji ochrony przed wirusami, kosztują 30 zł zamiast dotychczasowych 2 zł.


Wydaje się, że totalnie zapomniano o najbardziej wykluczonych: bezdomnych w schroniskach, opiekunach i opiekunkach oraz osobach przebywających w ośrodkach pomocy społecznej. Dla nich nikt nie przewidział pomocy. Resztkę często niewielkich funduszy musiały one wydać na środki do dezynfekcji i nie mogą sobie pozwolić na zakup masek w aktualnych cenach, jakie ustala rynek przy ich totalnym niedoborze. W takich miejscach razem z pracownikami przebywa nierzadko ponad 100 osób, gdzie pojawienie się choroby w środku i szybkie rozniesienie przez brak zabezpieczenia, spowoduje, że jeszcze więcej pracy spadnie na medyków (tych bez maseczek na tę chwilę).


Są ludzie, którzy dzięki dobrej woli samoorganizują się i pomagają bezinteresownie. Nie liczą na zapłatę za wyprodukowane maseczki. Na nasz apel odpowiedziało ponad 40 takich osób. Dostarczamy im materiały, z których w domowych warunkach produkują maski. Często organizują się między sobą: jedna sąsiadka wycina, druga fastryguje, a dopiero trzecia finalnie zszywa. Następnie po wysterylizowaniu ich lampą UV przekazujemy maseczki dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Dzielimy się wiedzą dotyczącą szycia z innymi osobami, które niezależnie szyją maseczki i przekazują je do miejsc najbardziej potrzebujących.


Oprócz tego produkujemy również środki dezynfekujące, które dystrybuujemy do najbardziej potrzebujących. Potrzebujemy ich też więcej w związku z produkcją maseczek, aby zachować maksimum bezpieczeństwa.


Niestety cała operacja „Bierzemy sprawy w swoje ręce” sporo kosztuje. Wyprodukowanie jednej maseczki wynosi około 1 zł. Dochodzą do tego koszta logistyki (głównie paliwo plus woreczki strunowe). Do tego momentu przekazaliśmy już około 800 maseczek, a kolejne cały czas się szyją. Rozdysponowaliśmy też całkiem sporo materiału po Poznaniu i okolicach, z którego powstaną kolejne maseczki. Aby przyspieszyć produkcję, zakupiliśmy trzy używane maszyny. Również spory nakład pieniężny przeznaczyliśmy na środki dezynfekcji, które już zostały przekazane w kilka miejsc. Niestety nasz budżet też ma pewne ograniczenia i teraz potrzebujemy waszej pomocy.


Nie możemy się biernie przyglądać temu, jak system zawodzi, wolny rynek generuje spekulantów, a rząd działa chaotycznie. Państwo i kapitalizm w okresie pandemii zawodzi. „Weźmy sprawy w swoje ręce” i załatajmy dziurę, która powstała przez lata wskutek olewania służby zdrowia i opieki nad osobami wykluczonymi przez kolejne rządy. Dzięki waszemu wsparciu, będziemy mogli dokupić więcej materiałów i kontynuować nasze działania, które z dnia na dzień intensyfikują się coraz bardziej, podobnie jak zapotrzebowanie na maseczki, po które różne instytucje się do nas zgłaszają.


Każda maseczka na wagę życia! Jeśli jesteś z Poznania i masz maszynę, oraz jakąkolwiek umiejętność używania jej (wzór jest prosty) i chcesz się włączyć do akcji nawet wieczorami, napisz na mail [email protected]mail.com


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Łukasz Weber - awatar

  Łukasz Weber

  01.04.20
  01.04.20

  Na dzień 31.03 udało nam się przekazać 3477 maseczek do ośrodków i osób, które najbardziej ich potrzebują. Oprócz tego rozdysponowaliśmy również 50 litrów środków do dezynfekcji. W dalszym ciągu szyjemy kolejne maseczki. W akcji na terenie Poznania i okolicznych miejscowości uczestniczy już około 70 osób. Niektóre z nich nie odchodzą od maszyn, inne szyją wieczorami po powrocie z pracy lub skończeniu zajęć uniwersyteckich https://www.rozbrat.org/informacje/poznan/4711-wciaz-potrzebujemy-waszego-wsparcia

  Zdjęcie aktualności 46 876

Komentarze


 • Dziękizamaseczki Rozbratzostaje - awatar

  Dziękizamaseczki Rozbratzostaje

  26.03.20
  26.03.20

  Pozdrawiam osoby na każdym etapie produkcji maseczek :)

 • Paweł Adamiak - awatar

  Paweł Adamiak

  21.03.20
  21.03.20

  oi oi

12 079 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób w ciągu 13 dni.
Wpłać teraz
 
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 206

Zachar Records - awatar
Zachar Records
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stefan Machura - awatar
Stefan Machura
30
Zosia - awatar
Zosia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Nikodem Oleksowicz - awatar
Nikodem Oleksowicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij