Zbiórka Produkujmy maseczki - miniaturka zdjęcia

Produkujmy maseczki

Produkujmy maseczki

15 101 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 258 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Kim jesteś: grupą wolontariuszy związanych z poznańskim środowiskiem wolnościowym

Na co zbieramy: zakup materiałów do produkcji maseczek i środków dezynfekujących

Jak zostaną one wykorzystane: wyprodukowane maseczki i środki dezynfekujące trafią do osób wykluczonych społecznie o których zapomniano w obliczu epidemii


Bierzemy sprawy w swoje ręce  – produkujmy maseczki


Ratownicy medyczni często muszą pracować nie posiadając ani jednej sztuki maseczki. Podobnie jest z lekarzami na oddziałach niezwiązanych stricte z pandemią np. położniczych. Obserwujemy ich brak również w wielu instytucjach typu schroniska dla bezdomnych, domach opieki itp. Maseczki można w dalszym ciągu kupić w niewielkich ilościach na tzw. wolnym rynku, ale kosztują krocie, więcej nawet o 1000%. Zwykłe przeciwpyłowe maseczki budowlane, które nie pełnią funkcji ochrony przed wirusami, kosztują 30 zł zamiast dotychczasowych 2 zł.


Wydaje się, że totalnie zapomniano o najbardziej wykluczonych: bezdomnych w schroniskach, opiekunach i opiekunkach oraz osobach przebywających w ośrodkach pomocy społecznej. Dla nich nikt nie przewidział pomocy. Resztkę często niewielkich funduszy musiały one wydać na środki do dezynfekcji i nie mogą sobie pozwolić na zakup masek w aktualnych cenach, jakie ustala rynek przy ich totalnym niedoborze. W takich miejscach razem z pracownikami przebywa nierzadko ponad 100 osób, gdzie pojawienie się choroby w środku i szybkie rozniesienie przez brak zabezpieczenia, spowoduje, że jeszcze więcej pracy spadnie na medyków (tych bez maseczek na tę chwilę).


Są ludzie, którzy dzięki dobrej woli samoorganizują się i pomagają bezinteresownie. Nie liczą na zapłatę za wyprodukowane maseczki. Na nasz apel odpowiedziało ponad 40 takich osób. Dostarczamy im materiały, z których w domowych warunkach produkują maski. Często organizują się między sobą: jedna sąsiadka wycina, druga fastryguje, a dopiero trzecia finalnie zszywa. Następnie po wysterylizowaniu ich lampą UV przekazujemy maseczki dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Dzielimy się wiedzą dotyczącą szycia z innymi osobami, które niezależnie szyją maseczki i przekazują je do miejsc najbardziej potrzebujących.


Oprócz tego produkujemy również środki dezynfekujące, które dystrybuujemy do najbardziej potrzebujących. Potrzebujemy ich też więcej w związku z produkcją maseczek, aby zachować maksimum bezpieczeństwa.


Niestety cała operacja „Bierzemy sprawy w swoje ręce” sporo kosztuje. Wyprodukowanie jednej maseczki wynosi około 1 zł. Dochodzą do tego koszta logistyki (głównie paliwo plus woreczki strunowe). Do tego momentu przekazaliśmy już około 800 maseczek (stan na 21.03.20 aktualizacja informacji wstawiana na dole tekstu), a kolejne cały czas się szyją. Rozdysponowaliśmy też całkiem sporo materiału po Poznaniu i okolicach, z którego powstaną kolejne maseczki. Aby przyspieszyć produkcję, zakupiliśmy trzy używane maszyny. Również spory nakład pieniężny przeznaczyliśmy na środki dezynfekcji, które już zostały przekazane w kilka miejsc. Niestety nasz budżet też ma pewne ograniczenia i teraz potrzebujemy waszej pomocy.


Nie możemy się biernie przyglądać temu, jak system zawodzi, wolny rynek generuje spekulantów, a rząd działa chaotycznie. Państwo i kapitalizm w okresie pandemii zawodzi. „Weźmy sprawy w swoje ręce” i załatajmy dziurę, która powstała przez lata wskutek olewania służby zdrowia i opieki nad osobami wykluczonymi przez kolejne rządy. Dzięki waszemu wsparciu, będziemy mogli dokupić więcej materiałów i kontynuować nasze działania, które z dnia na dzień intensyfikują się coraz bardziej, podobnie jak zapotrzebowanie na maseczki, po które różne instytucje się do nas zgłaszają.


Każda maseczka na wagę życia! Jeśli jesteś z Poznania i masz maszynę, oraz jakąkolwiek umiejętność używania jej (wzór jest prosty) i chcesz się włączyć do akcji nawet wieczorami, napisz na mail [email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Łukasz Weber - awatar

  Łukasz Weber

  15.04.20
  15.04.20

  W ostatnich dwóch tygodniach dostarczyliśmy maseczki następującym instytucjom, w liczbie: 400 - Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Śremie 300 - DPS Puszczykowo 700 - Monar 400 - Ratownicy medyczni i szpitale w Koninie 390 - Szpital Kliniczny przy ulicy Długiej 150 - DPS Przybroda 200 - Ośrodek dla bezdomnych w Michałowie 450 - DPS Mościska 360 - Szpital Miejski im. T. Raszei ok. 50 szt, zostało rozdane przy okazji wydawania darmowych posiłków przez grupę Jedzenie Zamiast Bomb Poznań https://www.rozbrat.org/informacje/poznan/4714-bierzemy-sprawy-w-swoje-rece

  Zdjęcie aktualności 47 825

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.20
  04.04.20

  Szacun dla Was!

 • Dziękizamaseczki Rozbratzostaje - awatar

  Dziękizamaseczki Rozbratzostaje

  26.03.20
  26.03.20

  Pozdrawiam osoby na każdym etapie produkcji maseczek :)

 • Paweł Adamiak - awatar

  Paweł Adamiak

  21.03.20
  21.03.20

  oi oi

15 101 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 258 osób
Wpłać teraz
 
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 258

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olek - awatar
Olek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tomila Yanovytska - awatar
Tomila Yanovytska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Jacek - awatar
Jacek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij