Produkujmy maseczki

15 121 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Kim jesteś: grupą wolontariuszy związanych z poznańskim środowiskiem wolnościowym

Na co zbieramy: zakup materiałów do produkcji maseczek i środków dezynfekujących

Jak zostaną one wykorzystane: wyprodukowane maseczki i środki dezynfekujące trafią do osób wykluczonych społecznie o których zapomniano w obliczu epidemii


Bierzemy sprawy w swoje ręce  – produkujmy maseczki


Ratownicy medyczni często muszą pracować nie posiadając ani jednej sztuki maseczki. Podobnie jest z lekarzami na oddziałach niezwiązanych stricte z pandemią np. położniczych. Obserwujemy ich brak również w wielu instytucjach typu schroniska dla bezdomnych, domach opieki itp. Maseczki można w dalszym ciągu kupić w niewielkich ilościach na tzw. wolnym rynku, ale kosztują krocie, więcej nawet o 1000%. Zwykłe przeciwpyłowe maseczki budowlane, które nie pełnią funkcji ochrony przed wirusami, kosztują 30 zł zamiast dotychczasowych 2 zł.


Wydaje się, że totalnie zapomniano o najbardziej wykluczonych: bezdomnych w schroniskach, opiekunach i opiekunkach oraz osobach przebywających w ośrodkach pomocy społecznej. Dla nich nikt nie przewidział pomocy. Resztkę często niewielkich funduszy musiały one wydać na środki do dezynfekcji i nie mogą sobie pozwolić na zakup masek w aktualnych cenach, jakie ustala rynek przy ich totalnym niedoborze. W takich miejscach razem z pracownikami przebywa nierzadko ponad 100 osób, gdzie pojawienie się choroby w środku i szybkie rozniesienie przez brak zabezpieczenia, spowoduje, że jeszcze więcej pracy spadnie na medyków (tych bez maseczek na tę chwilę).


Są ludzie, którzy dzięki dobrej woli samoorganizują się i pomagają bezinteresownie. Nie liczą na zapłatę za wyprodukowane maseczki. Na nasz apel odpowiedziało ponad 40 takich osób. Dostarczamy im materiały, z których w domowych warunkach produkują maski. Często organizują się między sobą: jedna sąsiadka wycina, druga fastryguje, a dopiero trzecia finalnie zszywa. Następnie po wysterylizowaniu ich lampą UV przekazujemy maseczki dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Dzielimy się wiedzą dotyczącą szycia z innymi osobami, które niezależnie szyją maseczki i przekazują je do miejsc najbardziej potrzebujących.


Oprócz tego produkujemy również środki dezynfekujące, które dystrybuujemy do najbardziej potrzebujących. Potrzebujemy ich też więcej w związku z produkcją maseczek, aby zachować maksimum bezpieczeństwa.


Niestety cała operacja „Bierzemy sprawy w swoje ręce” sporo kosztuje. Wyprodukowanie jednej maseczki wynosi około 1 zł. Dochodzą do tego koszta logistyki (głównie paliwo plus woreczki strunowe). Do tego momentu przekazaliśmy już około 800 maseczek (stan na 21.03.20 aktualizacja informacji wstawiana na dole tekstu), a kolejne cały czas się szyją. Rozdysponowaliśmy też całkiem sporo materiału po Poznaniu i okolicach, z którego powstaną kolejne maseczki. Aby przyspieszyć produkcję, zakupiliśmy trzy używane maszyny. Również spory nakład pieniężny przeznaczyliśmy na środki dezynfekcji, które już zostały przekazane w kilka miejsc. Niestety nasz budżet też ma pewne ograniczenia i teraz potrzebujemy waszej pomocy.


Nie możemy się biernie przyglądać temu, jak system zawodzi, wolny rynek generuje spekulantów, a rząd działa chaotycznie. Państwo i kapitalizm w okresie pandemii zawodzi. „Weźmy sprawy w swoje ręce” i załatajmy dziurę, która powstała przez lata wskutek olewania służby zdrowia i opieki nad osobami wykluczonymi przez kolejne rządy. Dzięki waszemu wsparciu, będziemy mogli dokupić więcej materiałów i kontynuować nasze działania, które z dnia na dzień intensyfikują się coraz bardziej, podobnie jak zapotrzebowanie na maseczki, po które różne instytucje się do nas zgłaszają.


Każda maseczka na wagę życia! Jeśli jesteś z Poznania i masz maszynę, oraz jakąkolwiek umiejętność używania jej (wzór jest prosty) i chcesz się włączyć do akcji nawet wieczorami, napisz na mail [email protected]


Aktualizacje


 • Łukasz Weber - awatar

  Łukasz Weber

  19.10.2020
  19.10.2020

  Podsumowanie akcji szycia maseczek wraz z dokumentacją działań akcji “Bierzemy Sprawy w Swoje Ręce”
  Dziś z każdym dniem informowani jesteśmy o kolejnych zachorowaniach na COVID – 19. Na czas dywagować czy mamy do czynienia z kolejną falą pandemii, czy może nie wyszliśmy jeszcze z pierwszej. Ważniejsze jest to, że pomimo natłoku często sprzecznych czy nieprecyzyjnych informacji zawsze możemy liczyć na samoorganizację. Pandemia pokazała potencjał współdziałania. Kiedy na początku roku odnotowano pierwsze zachorowania, władze uspokajały, że każdy z nas jest bezpieczny, a nawet jeśli pojawią się jakieś przypadki koronawirusa SARS CoV-2, to “Polska jest na to przygotowana”. Oczywiście zapewnienia rządzących okazały się mijać z rzeczywistością Narastająca ilość zachorowań pokazała, że władze nie były w stanie zabezpieczyć nawet podstawowych środków ochronnych, wystarczającej liczby miejsc w szpitalach. Zabrakło prawie wszystkiego… Jeszcze kilka miesięcy temu nawet zwykłych maseczek po prostu nie było. Mimo obietnic podstawowych środków ochronnych brakowało zarówno w szpitalach jak i w DPS-ach czy schroniskach dla bezdomnych. (...)

  (...) Dziękujemy Wam za solidarność i współpracę podczas pierwszych pandemicznych bojów. Następne przed nami!

  Bardzo prosimy osoby, które użyczyły nam maszyny i nie otrzymały ich z powrotem o kontakt z nami w sprawie dostarczenia. Niestety podczas przenoszenia odkleiła się naklejka z Waszymi adresami! Piszcie na naszego Facebooka!

  https://www.rozbrat.org/informacje/poznan/4735-covid-19-istnieje-podsumowanie-akcji-szycia-maseczek

  Zdjęcie aktualizacji 56 780

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.2020
  04.04.2020

  Szacun dla Was!

 • Dziękizamaseczki Rozbratzostaje - awatar

  Dziękizamaseczki Rozbratzostaje

  26.03.2020
  26.03.2020

  Pozdrawiam osoby na każdym etapie produkcji maseczek :)

 • Paweł Adamiak - awatar

  Paweł Adamiak

  21.03.2020
  21.03.2020

  oi oi

15 121 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Łukasz Weber - awatar

Łukasz Weber

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 259

Adam P - awatar
Adam P
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olek - awatar
Olek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tomila Yanovytska - awatar
Tomila Yanovytska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Jacek - awatar
Jacek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij