Zbiórka Projekt edukacyjny Jamniczek - zdjęcie główne

Projekt edukacyjny Jamniczek

100 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Projekt Jamniczek to inicjatywa społeczna, wolontariacka  na rzecz edukacji dla zwierząt domowych . W Polsce bezdomność i związane z tym zjawiska takie jak : porzecenie brak odpowiedzialności, brak empatii dla zwierząt czy nawet okrucieństwo jest to sparawa masowa. W 2011 – ponad 100 tys psów i ponad 20 tys kotów /NIK /i niestety są to tendencje wzrastające / co roku o 25% /. Większosć schronisk nie zapewnia zwierzętom należytych warunków, gdyż masowość i brak środków powoduje że warunki w jakich żyją bezdomne zwierzęta są fatalne, często zagrażają ich zdrowiu i życiu nie wspominając o aspektach behawioralnych tej sprawy .NIK podaje w raporcie że jest tak w przypadku 80% bezdomnych zwierząt.

Faktem jest, że działalność organizacji pozarządowych wiele wnosi w problematykę bezdomności jednak ta działalnosć likwiduje raczej skutki a nie przyczyny. Poprzez ratowanie zwierząt już bezdomnych, porzuconych, skrzywdzonych nie likwidujemy źrodła problemu.

Niestety leży on u podstaw mianowicie w braku świadomości i edukacji w tym zakresie. Nigdy nie zlikwidujemy bezdomności i cierpienia jeśli nie wyedukujemy społeczeństwa. Zmiana mentalności powodowana wiedzą może w przyszłości dać owoce, jednak musi to być działanie długofalowe i systematyczne, najlepiej systemowe. Niestety w programach szkolnych nie ma o tym słowa, tymczasem szacunek do żywego stworzenia wynosi się tyle z domu, co z placówki oświatowej. To musi się zmienić. Jako nowoczesne europejskie Państwo nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Projekt Jamniczek to program szkolny, który obecnie realizowany jest na poziomie przedszkolnym lecz liczymy, że w przyszłości obejmie on wszystkie etapy edukacyjne i pozwoli na stworzenie kampanii społecznej na rzecz zwierząt. Mottem tej inicjatywy jest słynny cytat "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś". Chcemy by w społeczeństwie wzrastala świadomość, że :

  • zwierze nie jest rzeczą lecz żywą integralną jednostką, której należy się szacunek i godność
  • zwierzę odczuwa strach, ból, radość, smutek – tak jak człowiek
  • zwierzę jest zależne od człowieka, który powinien zapewnić mu opiekę jeśli zostało udomowione lub dać wolność, przestrzeń i poczucie niezależności jeśli jest wolnożyjące.

Nasz program został opracowany przez doświadczonych inspektorów fundacji, pedagoga, psychologa i szkoleniowca zwierząt jest on w pełni zgodny z wymogami MEN i metodyką przyjętą w placówkach szkolno- pedagogicznych. Program jest realizowany w przedszkolu Ensimo w Bydgoszczy od 2015/2016 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy od roku szkolnego 2016/2017. Byliśmy również obecni na Bydgoskim Festiwalu Nauki. Są to edycje pilotażowe, które można śmiało powiedzieć już potwierdziły „atrakcyjność” i zasadność tego przedsięwzięcia.

Obecnie wszelkie materiały dydaktyczne wykonujemy metodą domową jednak w dalszej perspektywie taka manufaktura nie da nam odpowiednich możliwości rozwojowych. Będą na pewno potrzebne materiały reklamowe i materiały dydaktyczne, które pozwolą na prowadzenie zajęć. Planujemy wydanie podręcznika do zajęć. W projekcie uczestniczy pies terapeutyczny  / cavalierka Santa /  przeszkolony specjalnie do pracy z dziećmi. Utrzymanie i szkolenie takiego zwierzaka to duże koszty.

W dalszej kolejności będziemy rozszerzać naszą działalność o kolejne etapy edukacyjne jednak nie ukrywamy, że jest to uzależnione od środków finansowych.

Liczymy na pomoc osób, którym bliski jest los zwierząt, edukacja na ich rzecz, edukacja ekologiczna. Dziękujemy za każde wsparcie tego przedsięwzięcia. Jesteśmy również zainteresowani współpracą z firmami i wszystkimi, którzy mogliby ogjąc patronatem ten projekt. Więcej o „Projekcie Jamniczek” można przeczytać na naszej stronie www.jamnikiniczyje.pl lub na facebook

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
100 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata - awatar
Beata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij