Zbiórka Pomoc dla Przemka z Olsztyna - zdjęcie główne

Pomoc dla Przemka z Olsztyna

15 173 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 294 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksander Grzegorz Wiszniewski - awatar

Aleksander Grzegorz Wiszniewski

Organizator zbiórki

Witam, mam na imię Aleksander. Mam brata Przemka 26l. Od urodzenia choruje on na dziecięce porażenie mózgowe- czterokończynowe oraz epilepsję lekooporną.

W styczniu 2020r.nagle zmarła nasza mama, która poświęciła całe swoje życie jemu. Tym samym została odebrana Przemkowi największa część jego małego świata. Mama była przy nim zawsze, przez 24h na dobę. Robiła przy nim wszystko jak przy niemowlaku przez 26lat. Teraz po jej śmierci na własnej skórze przekonałem się jak ciężki krzyż musiała dźwigać. Przemka trzeba przewijać, karmić, myć, dźwigać do wanny, wychodzić na spacery. Co prawda mieszkamy na parterze i jest 8 schodków do zejścia na zewnątrz co dla mnie nie stanowi problemu. Ale pod moją nieobecność jest to ogromny problem dla filigranowej Cioci. Planujemy również zrobienie windy lub podjazdu z oknem balkonowym co w części jest szansa zrealizować z pomocą PFRON... Nie wiem jaką kwotę uda nam się zebrać ale mam nadzieję, że w związku z ułomnością naszego systemu socjalnego uda mi się choć na jakiś czas zapewnić mu bezpieczeństwo. Środki zebrane na pomoc dla "Małego" zostaną wykorzystane zgonie z ich przeznaczeniem .

Po śmierci mamy wraz z ciocią Wandą zrobiliśmy wszystko aby Przemek nie trafił do ośrodka pomocy społecznej, być może tam miałby zapewnioną opiekę. Ale nie oszukujmy się, jest to opieka paliatywna, szczególnie w przypadku schorzeń z jakimi "Mały" się zmaga. Jego miejsce jest tu z nami w domu w którym był całe życie. Kiedy emocje trochę opadły napisaliśmy wniosek do sądu o przyznanie cioci Wandzie prawnej opieki nad Przemkiem. W dniu 3.03.2020r. Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał postanowienie o przyznaniu opieki prawnej nad "Małym" dla naszej Cioci. Jestem i będę do końca życia jej za to wdzięczny, przecież nie musiała brać tego na siebie mogła dalej żyć swoim życiem. A jednak okazała serce, którego ma tak wiele jak nasza zmarła mama a jej siostra bliźniaczka. Po postanowieniu Sądu odetchnęliśmy z ulgą a tak naprawdę dopiero tu zaczęły się schody. Okazało się, że Przemkowi zostały wstrzymane wszystkie świadczenia wraz z rentą socjalną w związku z tym, że to mama była jego jedynym prawnym opiekunem i to do niej te świadczenia były przypisane. Po kilkunastu dniach jeżdżenia do MOPS i ZUS w Olsztynie (w zusie wstępnie udało się sprawę uregulować ale dopiero po kontakcie z p. Kwiatek naczelnikiem zus w Olsztynie). Swoją drogą jedyna osoba, która podeszła do nas jak do ludzi a nie kolejnych petentów w kolejce. W mops okazało się jednak, że pomimo prawomocnego postanowienia sądu, cioci nie należą się świadczenia z tytułu rezygnacji z pracy i opieki nad Przemkiem, ponieważ nie jest z nim spokrewniona w pierwszej linii.. Brzmi jak żart, wiem. Ale to smutna prawda i zapewne jeden z licznych przykładów ułomności naszego systemu socjalnego. Jedna z pań z mops w Olsztynie zaproponowała abym ja przejął opiekę nad małym i zrezygnował z pracy na rzecz świadczenia w kwocie ok. 1800zł. Gdybym to zrobił zapewnienie mu chociażby podstawowej opieki nie mówiąc już o moim własnym życiu. Byłoby nie możliwe. Pracując mam szansę im pomagać...W związku z powyższym ciocia musi wrócić do pracy aby mieć jakiekolwiek środki na swoje życie i potrzeby. Ja nadal będę im pomagał. W ostatnim czasie wyremontowałem mieszkanie w którym mieszkają, krótko mówiąc robię co mogę. W związku z powyższym zawracam się z prośbą o pomoc nie dla mnie, nie dla cioci a dla chłopaka którego życie i tak nigdy nie było usłane różami. Chciałbym zebrać jakiekolwiek środki, które moglibyśmy przeznaczyć na jego rehabilitację i egzystencję. Aby choć trochę zrekompensować mu brak mamy, która była dla niego całym światem... O pomoc zwróciłem się również do lokalnej prasy, więc w najbliższym czasie zapewne ukaże się artykuł na temat "Małego"

Zawsze pomagałem innym bezinteresownie, co wielu moich znajomych może potwierdzić. Nie sądziłem, że ta pomoc będzie potrzebna tak bliskiej mi osobie.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i zapraszam do kontaktu w celu weryfikacji zbiórki. A chętnych na herbatę do Przemka ;)

Pozdrawiam 

Aleksander

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aleksander Grzegorz Wiszniewski - awatar

  Aleksander Grzegorz Wiszniewski

  03.07.2021
  03.07.2021

  Niebawem adwokat złoży pozew do Sądu, spróbujemy wywalczyć świadczenie z tytułu opieki nad Przemkiem dla cioci Wandzi. Walczymy. Trwało to trochę ponieważ 2ktotnie składaliśmy wnioski o świadczenie, następnie odwoływaliśmy się. A na pisemną odpowiedź rzecz jasna odmowną musieliśmy czekać, żeby mieć podstawę do walki w sądzie.
  Myślę że będzie dobrze choć ciężko było znaleźć pełnomocnika który sprawy by się podjął.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.07.2021
  11.07.2021

  Pomagajmy

 • Marta karpińska - awatar

  Marta karpińska

  10.05.2021
  10.05.2021

  Trzymam kciuki za Was, jesteście dzienli. Szczególnie Ty Ciociu <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.03.2020
  16.03.2020

  Powodzenia!

15 173 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 294 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Aleksander Grzegorz Wiszniewski - awatar

Aleksander Grzegorz Wiszniewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 294

Milena - awatar
Milena
20
Kasia - awatar
Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
progres - awatar
progres
200
Bożena - awatar
Bożena
20
Joanna - awatar
Joanna
17
Kasia Rutkowska - awatar
Kasia Rutkowska
110
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kropka - awatar
Kropka
50
Anna Kozłowska - awatar
Anna Kozłowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij