Zbiórka Przenieśmy drewniany dom - zdjęcie główne

Przenieśmy drewniany dom

5 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Osada Ekologiczna - awatar

Osada Ekologiczna

Organizator zbiórki

Ratujmy architekturę drewnianą

Architektura drewniana to nieodłączny element polskiego krajobrazu charakterystyczny szczególnie dla terenów Polski północno-wschodniej, wschodniej  i południowej, zwłaszcza na Podlasiu, Małopolsce i na Podkarpaciu. Występująca zarówno w miasteczkach, wsiach jak i dużych miastach. Są niemym świadkiem historii i cennym elementem dziedzictwa stanowiącym źródło do poznania kultury regionu.

W krajach skandynawskich obiekty drewniane są szczególnie pielęgnowane i otaczane troską, dzięki czemu cieszą oko turystów i stanowią powód dumy mieszkańców. 

W Polsce sytuacja wygląda inaczej. Wiele zabytkowych obiektów popada w zapomnienie.

Są budynki mieszkalne które w bezmyślny sposób są utylizowane.

Właściciele działek nie pomyślą że można wykorzystać taki dom do przeniesienia na inną działkę. Bez zastanowienia niszczą domy ciężkim sprzętem. 

"Stary drewniany dom ma swoją historię, duszę i zazwyczaj mnóstwo uroku."

Kiedyś domy były budowane inaczej. To było wielkie święto. Cała wioska czekała na mistrza rzemiosła. Gdy już przyjechał cieśla, po kolei budował wioski. Jechali do okolicznych lasów z mistrzem i on wybierał każde drzewo pod dom. Domy były cięte ręcznie.

Przenosząc stary dom w nowe miejsce zyskuje się mieszkanie, którego wartość nie jest jedynie materialna. Satysfakcja z ocalenia kawałka historii oraz życia w miejscu, które ma swoją małą legendę, jest godna uwagi. 

Od kilku lat zajmujemy się wyszukiwanie domów dla naszych znajomych. Ale to jest za mało aby uratować wszystkie.

zdjęcia z przenosin domu znajomych

Dlatego postanowiliśmy stworzyć osadę nad morzem i uratować kolejne domy.

Osadę ekologiczną w której będziemy promować budownictwo ekologiczne. 

Chcemy uświadamiać ludziom że nie muszą burzyć dom.

My możemy go zabrać dla kogoś kto go pokocha i zaadoptuje.

Często osoby do których trafiamy, chcą się pozbyć domów drewnianych z powodu wybudowania domu z cegły nie są świadome że ich dom może być przeniesiony do innego miejsca. Gdy ich uświadamiamy bardzo przychylnie do tego podchodzą. Zwłaszcza u osób starszych pojawia się łezka w oku że ich dom nie będzie zburzony. Tylko kolejne pokolenie będzie w nim mieszkać i kochać :)

W przyszłości chcielibyśmy aby w wiosce powstała baza noclegowa oraz sale do spotkań. Wioska nie tylko będzie się zajmować tematyką domów drewnianych do przeniesienia.

Ale też wszelaką techniką związaną z ekologią.
Budowa domów z bali/ lub przeniesienie.
Budowa domów ze słomy i gliny.
Budowa domów z ziemi.

DLACZEGO O TYM PISZEMY

Jeśli uważasz że nasza historia złapała cię za serce i chciałbym nas wspomóc. Zapraszamy. Obecnie przygotowujemy się na przeniesienie kolejnego domu do naszej osady.

Myśleliśmy że damy radę wraz ze znajomymi zebrać odpowiednią sumę. 

Dostaliśmy informację od właściciela domu że do połowy czerwca usunie dom. Właściciel stawia na działce sklep i on tylko zawadza.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe, które pomoże nam uratować kolejny dom.

Od dwóch lat współpracujemy z cieślami którzy przenoszą domy. Są to wspaniali ludzie którzy przenoszą domy od wielu lat. Przenieśli już kilka domów dla naszych znajomych. Panowie zgodzili się w formie sponsoringu przenieść nam dom po kosztach. Ale musimy mieć wszystkie materiały budowlane :)

Polub nas Facebook - https://www.facebook.com/OsadaEkologiczna/Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Osada Ekologiczna - awatar

Osada Ekologiczna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Malgorzata - awatar
Malgorzata
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij