Trzy organy cztery operacje

Sara ma 16 lat. Przeszła dwie poważne operacje serca i miała zoperowaną przepuklinę. W tej chwili czeka na przeszczep wątroby.

Serce Sary dzięki zabiegowi naprawienia aorty i długiej, żmudnej rehabilitacji, dzięki lekom i oszczędnemu trybowi życia pracuje równo i wydajnie. Jednak Sara wie, że nie może go przeciążać ani stresem, ani wysiłkiem. Mogłaby z tak pocerowanym serduszkiem żyć spokojnie, gdyby nie to, że całkiem zbuntowała jej się wątroba.

Zdjęcie opisu zbiórki Sara i jej przeszczep

W kolejce po zdrowie

Wyniki badań są fatalne. 
​Wątroba nie oczyszcza krwi z toksyn, co powoduje całkowite zatrucie organizmu.
Nie pomagają leki, zioła, ani ostra dieta. Kolejne wizyty w szpitalu i kolejne konsultacje u kolejnych lekarzy potwierdziły konieczność przeszczepu wątroby.

Decyzja już zapadła - Sara podpisała zgodę na zabieg. Chociaż nie jest jeszcze pełnoletnia, przepisy mówią, że w jej wieku ma prawo sama decydować o swoim zdrowiu. Gdyby faktycznie mogła, zdecydowałaby MAM BYĆ ZDROWA. Podpis, który złożyła, pozwolił na wpisanie jej na listę osób oczekujących na zabieg przeszczepu. 

Być w kolejce, to znaczy czekać na dawcę.

Zdjęcie opisu zbiórki Sara i jej przeszczep

Co możemy dać?

Na portalu pomocowym nie znajdzie się dawcy organu, ale można liczyć na inną pomoc.

Utrzymanie Sary i jej rodzeństwa ze skromnych dochodów domowych jest dla mamy dziewczynki nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że nie ma żadnego wsparcia w swoich kłopotach.

Nic dziwnego, że dojazdy do szpitali, wykupienie koniecznych leków, dodatkowo płatne badania i prywatne wizyty u specjalistów (te refundowane byłyby spóźnione) są coraz trudniejsze do opłacenia. Roczne koszty związane z leczeniem Sary to 25 000 złotych.

W perspektywie jest jeszcze konieczność wywiezienia Sary po zabiegu z dusznego miasta do klimatu, który zapewni przyspieszenie rekonwalescencji. Już teraz lekarze zapowiadają, że niezbędny będzie udział w turnusie rehabilitacyjnym. Musi odbudować się krew, muszą wrócić siły, musi wrócić radość życia. To kosztuje.

Na opłacenie najbliższych wydatków związanych z leczeniem Sary i wykupienie turnusu rehabilitacyjnego potrzeba 5.200 złotych.

Wyczarować je można tylko z pomocą ludzi o wrażliwym sercu, dlatego zwracamy się do każdego o udzielenie pomocy.

Aktualności

 • Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom - awatar

  Sara jest już po przeszczepie

  27.05.16
  27.05.16

  Dziękujemy Lekarzom i przede wszystkim Rodzinie Dawcy za danie nadziei na lepszy los. Zabieg nie oznacza jednak końca kłopotów, tylko początek nowych. Leki immunosupresyjne są bardzo drogie. Szczególnie w pierwszej fazie leczenia pooperacyjnego będą potrzebne duże ich dawki. Apel Rodziców Sary jest więc nadal aktualny. Dołączamy się do prośby o wsparcie leczenia dziewczynki. Każda złotówka to kropelka życia.

  Zdjęcie aktualności 921

Komentarze

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  28.02.16
  28.02.16

  pomaganie nie boli !

 • Krysia - awatar

  Krysia

  25.02.16
  25.02.16

  Trzymam kciuki !!

Wpłaty - 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Arkadiusz - awatar
100
Arkadiusz
Karolina - awatar
10
Karolina
Agata - awatar
3
Agata
Piotr - awatar
70
Piotr
Krzysztof - awatar
100
Krzysztof
Magdalena - awatar
20
Magdalena
Dominika - awatar
10
Dominika
Anna - awatar
5
Anna
Katarzyna - awatar
50
Katarzyna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.