Zbiórka Sara i jej przeszczep - zdjęcie główne

Sara i jej przeszczep

2 258 zł  z 5 200 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Trzy organy cztery operacje

Sara ma 16 lat. Przeszła dwie poważne operacje serca i miała zoperowaną przepuklinę. W tej chwili czeka na przeszczep wątroby.

Serce Sary dzięki zabiegowi naprawienia aorty i długiej, żmudnej rehabilitacji, dzięki lekom i oszczędnemu trybowi życia pracuje równo i wydajnie. Jednak Sara wie, że nie może go przeciążać ani stresem, ani wysiłkiem. Mogłaby z tak pocerowanym serduszkiem żyć spokojnie, gdyby nie to, że całkiem zbuntowała jej się wątroba.

Zdjęcie opisu zbiórki Sara i jej przeszczep

W kolejce po zdrowie

Wyniki badań są fatalne. 
​Wątroba nie oczyszcza krwi z toksyn, co powoduje całkowite zatrucie organizmu.
Nie pomagają leki, zioła, ani ostra dieta. Kolejne wizyty w szpitalu i kolejne konsultacje u kolejnych lekarzy potwierdziły konieczność przeszczepu wątroby.

Decyzja już zapadła - Sara podpisała zgodę na zabieg. Chociaż nie jest jeszcze pełnoletnia, przepisy mówią, że w jej wieku ma prawo sama decydować o swoim zdrowiu. Gdyby faktycznie mogła, zdecydowałaby MAM BYĆ ZDROWA. Podpis, który złożyła, pozwolił na wpisanie jej na listę osób oczekujących na zabieg przeszczepu. 

Być w kolejce, to znaczy czekać na dawcę.

Zdjęcie opisu zbiórki Sara i jej przeszczep

Co możemy dać?

Na portalu pomocowym nie znajdzie się dawcy organu, ale można liczyć na inną pomoc.

Utrzymanie Sary i jej rodzeństwa ze skromnych dochodów domowych jest dla mamy dziewczynki nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że nie ma żadnego wsparcia w swoich kłopotach.

Nic dziwnego, że dojazdy do szpitali, wykupienie koniecznych leków, dodatkowo płatne badania i prywatne wizyty u specjalistów (te refundowane byłyby spóźnione) są coraz trudniejsze do opłacenia. Roczne koszty związane z leczeniem Sary to 25 000 złotych.

W perspektywie jest jeszcze konieczność wywiezienia Sary po zabiegu z dusznego miasta do klimatu, który zapewni przyspieszenie rekonwalescencji. Już teraz lekarze zapowiadają, że niezbędny będzie udział w turnusie rehabilitacyjnym. Musi odbudować się krew, muszą wrócić siły, musi wrócić radość życia. To kosztuje.

Na opłacenie najbliższych wydatków związanych z leczeniem Sary i wykupienie turnusu rehabilitacyjnego potrzeba 5.200 złotych.

Wyczarować je można tylko z pomocą ludzi o wrażliwym sercu, dlatego zwracamy się do każdego o udzielenie pomocy.

Aktualizacje


 • Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom - awatar

  Sara jest już po przeszczepie

  27.05.2016
  27.05.2016

  Dziękujemy Lekarzom i przede wszystkim Rodzinie Dawcy za danie nadziei na lepszy los.

  Zabieg nie oznacza jednak końca kłopotów, tylko początek nowych. Leki immunosupresyjne są bardzo drogie. Szczególnie w pierwszej fazie leczenia pooperacyjnego będą potrzebne duże ich dawki. Apel Rodziców Sary jest więc nadal aktualny. Dołączamy się do prośby o wsparcie leczenia dziewczynki.
  Każda złotówka to kropelka życia.

  Zdjęcie aktualizacji 921

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  28.02.2016
  28.02.2016

  pomaganie nie boli !

 • Krysia - awatar

  Krysia

  25.02.2016
  25.02.2016

  Trzymam kciuki !!

2 258 zł  z 5 200 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Arkadiusz - awatar
Arkadiusz
100
Karolina - awatar
Karolina
10
Agata - awatar
Agata
3
Piotr - awatar
Piotr
70
Krzysztof - awatar
Krzysztof
100
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Dominika - awatar
Dominika
10
Anna - awatar
Anna
5
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij