Zbiórka Przewodnikowi na ratunek - miniaturka zdjęcia

Przewodnikowi na ratunek

Zbiórka Przewodnikowi na ratunek - zdjęcie główne

Przewodnikowi na ratunek

15 912 zł z 36 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Pikul - awatar

Anna Pikul

Organizator zbiórki

Nazywam się Anna Pikul, jestem przewodnikiem górskim i terenowym.

Piszę w imieniu Andrzeja Millera, mojego serdecznego przyjaciela, znanego wielu z nas. Mam na to zgodę jego i jego rodziny. Andrzej to przewodnik - wielkopolski, poznański, po Szlaku Piastowskim. Instruktor przewodnictwa, wieloletni działacz samorządu, krajoznawca, regionalista i bibliofil. Człowiek olbrzymiej wiedzy i charyzmy. Był aktywnym przewodnikiem do połowy maja. Był. Dziś potrzebuje naszej pomocy.

13 maja doznał głębokiego wylewu krwotocznego do mózgu. Efektem jest niedowład prawej części ciała i afazja mieszana. Niemal równocześnie operowano mu ostry stan wyrostka, skutkiem tej operacji było przerwanie leczenia neurologicznego. Oddział chirurgiczny opuścił po dziesięciu dniach, zarażony szpitalną bakterią clostridium, oporną na leczenie antybiotykami. Przez cały ten czas, z uwagi na zagrożenie koronawirusem, szpital nie dopuszczał do żadnego kontaktu, dzisiaj kontakt bezpośredni też jest niemożliwy. Z powodu afazji bardzo trudny jest też kontakt telefoniczny, który możliwy jest dopiero od paru dni i ogranicza się do kilku minut dziennie - afazja to niemożność formułowania myśli, chory nie rozpoznaje też liter. Mimo to jest logiczny, a pamięć i wyraźna wymowa wracają w bardzo szybkim tempie. 

Zakładam zbiórkę w imieniu Andrzeja i jego rodziny, gdyż znaleźli się w dramatycznej sytuacji - zdrowotnej i materialnej. Stan chorego jest bardzo ciężki i wymaga natychmiastowej rehabilitacji neurologopedycznej. Niestety, tę wyklucza bakteria clostridium - wszystkie oddziały rehabilitacyjne są dziś przed Andrzejem zamknięte. Nie ma on dostępu do konta, do emerytury, nie rozpoznaje liter. Ewentualne działania prawne wyklucza stan epidemii, nikt nie ma wstępu do szpitala, a w tym przypadku konieczny jest bezpośredni kontakt z prawnikiem. Zaległe płatności rosną błyskawicznie, a koszty rehabilitacji to około dziewięciu tysięcy miesięcznie. Potrzebne są co najmniej cztery miesiące leczenia. Sytuacja wydaje się bez wyjścia. 

Wiem, że w dobie epidemii zarobki przewodników spadły do zera. Ale w tym wypadku nie wolno czekać. Proszę. Pomóżcie. W razie jakichkolwiek pytań odpowiem - mailem, przez messengera lub telefonicznie. Za każdą pomoc będziemy wdzięczni. Bez względu na to, czy ktoś wpłaci dużo, czy mało. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.20
  08.07.20

  Aniu, gratuluję inicjatywy akcji. Nigdy nie wiemy kiedy my będziemy potrzebować pomocy. Warto pomagać! Przewodnik Bartek

  • Anna Pikul - awatar

   Anna Pikul - Organizator zbiórki

   09.07.20
   09.07.20

   Bartek :) Dziękuję w imieniu swoim i Andrzeja - jego leczenie już przynosi efekty. Najważniejsze, że wreszcie zatrzymali tę bakterię.

 • Wanda - awatar

  Wanda

  08.07.20
  08.07.20

  Wracaj do zdrowia

  • Anna Pikul - awatar

   Anna Pikul - Organizator zbiórki

   08.07.20
   08.07.20

   Dziękuje w imieniu Andrzeja :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.20
  10.06.20

  Dla Pana Andrzeja Millera

15 912 zł z 36 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Pikul - awatar

Anna Pikul

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 152

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
edyta dziarmaga - awatar
edyta dziarmaga
20
Olga Klus - awatar
Olga Klus
200
Irek - awatar
Irek
100
Siódemka - awatar
Siódemka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lila - awatar
Lila
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij