DOBRO ZAWSZE POWRACA Z WIĘKSZĄ SIŁĄ NIŻ JE OFIAROWALIŚMY
Na dzień dzisiejszy najpilniejsze to zakup PIECA GAZOWEGO Z ZAMKNIĘTĄ KOMORĄ SPALNIA CENTRALNEGO OGRZEWANIA z podłączeniem i wznowieniem dostaw gazu do budynku.
POMOŻECIE...?
POMÓŻMY W REMONCIE PRZYSTANI WODNEJ DLA DZIECI W PRZEMYŚLU Szanowni Państwo Prosimy o Wsparcie remontu Przystani Wodnej w Przemyślu - tylko dzięki osobom o Wielkim Sercu cel może zostać osiągnięty, a dzieciom ofiarujemy miejsce gdzie będą mogły aktywnie spędzić wolny czas na sportowo z dala od komputerów i telefonów komórkowych, tak jak za dawnych lat kiedy przystań tętniła życiem, a dziś stała się ruiną.
Przystań w Przemyślu to nie tylko łódki i kajaki, powstanie także sala klocków LEGO, modelarnia dla dzieci, miejsce gdzie najmłodsi będą mogli spędzić czas pozalekcyjny i nauczyć się cierpliwości, dokładności i poznać żeglarstwo.
Przystań to także miejsce dla kajakarzy przepływających przez Przemyśl rzeką San, by mogli tu się zatrzymać, odpocząć, wysuszyć ubrania, zjeść ciepły posiłek.
Stowarzyszenie organizuje dla dzieci całoroczne, bezpłatne i ogólnodostępne zajęcia sportowe, które są dostępne dla każdego dziecka z uwzględnieniem dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Jesteśmy Stowarzyszeniem "Róża Wiatrów" z Przemyśla z 10 letnią tradycją. Nasza działalność od 2014 roku opiera się na organizacji całorocznych, bezpłatnych zajęciach żeglarskich dla dzieci z zajęciami sportowo - rekreacyjnymi prowadzonych przez naszych wolontariuszy. Taka forma pozwala każdemu dziecku, niezależnie na status społeczny, pochodzenie, zamożność rodziny uczestniczyć w zajęciach.
W naszych zajęciach udział biorą także dzieci z:
- Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii dla dziewcząt w Przemyślu
- Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Domy dla Dzieci" w Przemyślu
- Świetlicy Terapeutycznej dla dzieci w Przemyślu
- Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących w Przemyślu
- Klubów żeglarskich prowadzących zajęcia dla dzieci na terenie województwa podkarpackiego.
Cztery lata temu podjęliśmy się remontu i uporządkowania opuszczonej i zdewastowanej Przystani Wodnej w Przemyślu opierając się tylko o pracę wolontariuszy i pomoc indywidualnych osób. Pierwszy etap remontu, było to przywrócenie dostaw mediów do budynku z koniecznością wykonania wymiany instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej, wodnej, wymiany drzwi garażowych, wykonania nowych posadzek, ścian, oświetlenia w dolnej części budynku, uporządkowanie terenu w około z odkopaniem i naprawą slipu do rzeki San.
Tak to wyglądało kiedy podjęliśmy się remontu Przystani Wodnej i wówczas wielu mówiło "nie uda wam się, nie ma szans, to ruina, odpuście" - a jednak...
... w połowie się już udało, dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia i osobom o wielkim sercu, które nas wsparły. Dziś teren został już uporządkowany, budynek odnowiony z zewnątrz i przeprowadzony został remont garaży, które były nam niezbędne w pierwszej kolejności do przechowywania sprzętu dla dzieci oraz został oczyściliśmy i częściowo naprawiony slip do wody z którego korzystają dzieci, kajakarze oraz służby ratownictwa wodnego - jest to jedyny utwardzony slip na rzece San w Przemyślu.
Mimo, że posiadamy już magazyny i dzieci mają gdzie trzymać sprzęt na którym pływają Optimisty, kajaki, nadal nie mamy miejsca gdzie możemy prowadzić zajęcia, zwłaszcza w chłodniejsze dni i w okresie jesienno - zimowym. Dotychczas opieraliśmy się o szkoły, ale obecnie koszty udostępnienia pomieszczeń nas przerastają, a szkoły są niechętne je udostępniać. W związku z tym musimy przystąpić do drugiego etapu, czyli remontu i adaptacji pomieszczeń pierwszego piętra budynku w celu stworzenia sali wykładowej, sali motoryki małej dla dzieci z klockami LEGO, modelarni dla dzieci gdzie mogły by budować swe modele, okręty i potem wodować na rzece San, która jest tuż za ogrodzeniem, ale także stworzyć miejsce gdzie przypływająca kajakami młodzież oraz dzieci korzystające z dobrodziejstw urokliwej rzeki San, mogły by się przespać, wziąć prysznic, przygotować sobie ciepły posiłek i popłynąć dalej w dół rzeki, nawet i do Gdańska.
Ale żeby móc tego dokonać potrzebujemy PAŃSTWA POMOCY, bo zakres prac jest ogromny, który wykonają nasi wolontariusze, ale do tego są potrzebne materiały budowlane na które nas po prostu nie stać.
Do wymiany były: okna, drzwi, podłogi z wykonaniem wylewek i izolacji, sufity, instalacja elektryczna z rozdzielnią, wodna, centralnego ogrzewania z montażem pieca gazowego i wykonaniem niezbędnych dokumentów do wznowienia dostaw gazu, wyposażenie i modernizacja łazienki, tak żeby w razie konieczności można było wziąć prysznic, wyprać i wysuszyć ubrania, ocieplenie ścian z zewnątrz by koszty ogrzewania nas nie przerosły, zakup stołów, krzeseł, regałów, oświetlenia pomieszczeń, tynków, farb...
Dużo udało już się nam zrobić, ale...
brakuje nam obecnie:
- pieca gazowego z zamkniętą komorą spalania centralnego ogrzewania na 120m2 powierzchni w raz z montażem i wykonaniem dokumentacji niezbędnej do wznowienia dostaw gazu do budynku.
- żaluzji pionowych do pomieszczeń
- lodówki podblatowej
- płyty grzewczej do kuchni
- ścianek wodoodpornych ubikacji
- materiałów do ocieplenia budynku
- zadaszenia drzwi wejściowych
Tylko dzięki otrzymanemu wsparciu w postaci materiałów budowlanych, wielkiej włożonej pracy wolontariuszy stowarzyszenia, oraz pomocy osób o Wielkim Sercu dziś jesteśmy już na finiszu zakończenia prac wewnątrz budynku lecz nadal brak nam Pieca Gazowego Centralnego Ogrzewania.
Dziś już tak to wygląda:
UŚMIECH DZIECI JEST NAJWAŻNIEJSZY I BEZCENNY
STOWARZYSZENIE PROWADZI CAŁOROCZNE I NIEODPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI, WSPIERA WIELE INICJATYW SPOŁECZNYCH, CHARYTATYWNYCH, PATRIOTYCZNYCH, ODWIEDZA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY, ORGANIZUJE ZAJĘCIA DLA DZIECI ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, A OD PIERWSZYCH DNI ROZPOCZĘCIA KONFLIKTU NA UKRAINIE CZYNNIE POMAGA KOBIETOM I DZIECIOM UCIEKAJĄCYM PRZED WOJNĄ.
Stowarzyszenie nigdy nie odmówiło nikomu pomocy, tak i było kiedy spadły pierwsze pociski na Ukrainę. Razem z mieszkańcami Przemyśla i wolontariuszami z całego świata ruszyli z pomocą Matkom z Dziećmi uciekającym przed konfliktem zbrojnym na w schodzie, często posiadającym tylko dokumenty i reklamówkę z ubraniami dla dzieci, zmarznięte, głodne, przerażone, chcące tylko ratować swoje dzieci i być jak najdalej w bezpiecznym miejscu. To tysiące ludzkich historii, które będziemy pamiętać jeszcze długie lata.
W akcje pomocy w remoncie przystani wodnej dla dzieci włączyła się także TVP3
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: