Przywrócić głos

83 176 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 562 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Niedbała - awatar

Asia Niedbała

Organizator zbiórki

WSZELKIE NOWE WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE TATY MOŻNA PRZECZYTAĆ W AKTUALNOŚCIACH.

____________________________________________________________________________


WIADOMOŚCI 23.11.2023

Wstępnie chciałam bardzo wszystkim podziękować za zaangażowanie i tyle dobra. Tata w tym momencie znajduje się w na rehabilitacji neurologicznej w szpitalu. Na moment przeniesienia go tam na oddział miał w głowie dwa krwiaki, które powstały w wyniku wylewu. Otrzymał odpowiednie leki na ich wchłonięcie, ale to będzie trwać. Krwiaki powodują ucisk co nie ułatwia tacie zadania jaką jest rehabilitacja. Nadal jest afazja, agrafia i już wiemy że również apraksja. Po rehabilitacji szpitalnej zakładamy przejście na domową. Na razie czekamy.

____________________________________________________________________________

W niedzielę 15 października, a więc w dniu wyborów. Nasz tata, mąż, a Wasz znajomy, sąsiad, przyjaciel miał wypadek - zawał mózgu czyli udar. Wyszedł przed dom pozbierać jabłka, gdzie upadł. Nie został jednak zostawiony sam sobie, bo nasi sąsiedzi stanęli na wysokości zadania. Zajęli się tatą, wezwali karetkę i zawiadomili rodzinę.

W szpitalu na Ochojcu tata dostał opiekę nad najwyższym poziomie, dzięki czemu dość szybko znika niedowład po prawej stronie ciała. 

Niestety, jak to bywa w takich sytuacjach, doszło do krwotoku w głowie i niedotlenienia. Okazało się że część mózgu odpowiadającą za mowę i jej rozumienie obumarła. Dookoła martwej tkanki są niedotlenione komórki nerwowe które można uratować i być może powstaną nowe. Do tego jednak niezbędna jest rehabilitacja (głównie neurologopedyczna). Chcemy żeby tata wrócił do wszystkiego co kocha: do muzyki, śpiewu, pomocy niepełnosprawnym gdzie był muzykoterapeutą, sadzenia drzew i całej reszty. Kto tatę zna ten wie, a kto nie - zapraszamy na jego YT, Studnię i Facebooka.

https://sylwekszweda.pl/www/php/sylwek.php

https://www.youtube.com/@Qliiik

https://www.youtube.com/@sylwek1231000

https://www.facebook.com/sylwek.szweda1/

https://www.facebook.com/StudniaMurcki

Nie chcemy doprowadzić do założeń lub braku możliwości prowadzenia terapii stąd nasza prośba o pomoc. Wierzymy że z Waszą pomocą szybko podstawimy tatę na nogi i do głosu. Ta zbiórka to szansa na udzielenie pomocy człowiekowi, który zawsze bezinteresownie robił wszystko dla innych. Każde uzbierane 200 złotych to godzina rehabilitacji, która zwiększa szanse na przywrócenie mowy.

Rodzina


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Asia Niedbała - awatar

  Asia Niedbała

  30.06.2024
  30.06.2024

  Witam wszystkich:) Chciałam powiedzieć wspaniałe nowiny:D
  Tata zaczął sam śpiewać sto lat - bez pomocy. Powtarza świadomie słowa: oko, jeszcze, jeść, jeż, jak, gitara, alleluja, Jezus.
  Potrafi wskazać prawidłowo daty na kalendarzu, tym samym orientuje się w datach. Powoli samodzielnie chodzi na spacery - poblisku - pod nadzorem całej społeczności Murckowskiej (za to kocham tą dzielnicę) -bardzo wszystkim dziękuję. Tata kontynuuje do 4 razy na tydzień (UDAŁO SIĘ) zajęcia z neurologopedą, raz w tygodniu akupunktura udarowa, raz w tygodniu tlenoterapia. Dodatkowo zaczął odwiedzać swoich podopiecznych w Ośrodku dla Niepełnosprawnych. Także idziemy w dobrym kierunku z pomocą wszystkich otaczających go ludzi. DZIĘKUJEMY!!!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Joanna Radziszewska - awatar

  Joanna Radziszewska

  17.06.2024
  17.06.2024

  Słów brakuje, ale serce jest przy Was. Uda się! Pozdrawiam Asia

  • Asia Niedbała - awatar

   Asia Niedbała - Organizator zbiórki

   18.06.2024
   18.06.2024

   My nie tracimy nadzieji.

 • Publiczność Contrastu, SCOB i Goście - awatar

  Publiczność Contrastu, SCOB i Goście

  14.04.2024
  14.04.2024

  Kwota zebrana wśród Publiczności koncertu "Słodki Całus od Buby dla Sylwka Szwedy" (z gościnnym udziałem duetów: Joanna i Zbyszek Siudy oraz Jarek Nadstawny i Adam Gros). Wykonawcy wystąpili za darmo lub przekazali honoraria dla Sylwka.

 • Grażyna Szafraniec - awatar

  Grażyna Szafraniec

  18.12.2023
  18.12.2023

  Wszystkiego dobrego dla Ciebie Sylwestrze, wracaj szybko do zdrowia!

 • Chopie Godej - awatar

  Chopie Godej

  06.12.2023
  06.12.2023

  Godej

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.11.2023
  24.11.2023

  Wracaj do zdrowia jak najszybciej, sercem jesteśmy z Tobą ❤️

83 176 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 562 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Niedbała - awatar

Asia Niedbała

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 562

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Zenon Kozik - awatar
Zenon Kozik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Marek - awatar
Marek
200
Życzymy Ci Sylwku powrotu do zdrowia kuzyn Romek z ojcem - awatar
Życzymy Ci Sylwku powrotu do zdrowia kuzyn Romek z ojcem
2 300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Zdrowiej Sylwku! Olek Mateja - awatar
Zdrowiej Sylwku! Olek Mateja
200
Jan Jelonek - awatar
Jan Jelonek
100
Aga B - awatar
Aga B
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij