Zbiórka Pomóżmy razem psiakom z fundacji - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy razem psiakom z fundacji Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy razem psiakom z fundacji - zdjęcie główne

Pomóżmy razem psiakom z fundacji

561 zł  z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Es - awatar

Karolina Es

Organizator zbiórki

Moi Drodzy Znajomi- zarówno ci bliscy, jaki ci dalsi!

Jak część z Was pewnie wie, od pewnego czasu wspieram i pomagam fundacji S.O.S Małym Molosom, która opiekuje się zranionymi fizycznie i psychicznie psiakami- psiakom tym próbuje też znaleźć nowy, kochający dom. Ja sama adoptowałam od nich moją kochaną buldożkę Melę. I tak zaczęła się ta historia... Historia, która dla mnie jest wyjątkowa, bo osoba, która tę fundację prowadzi jest po prostu wyjątkowa. Jest człowiekiem przez wielkie "C". Dlaczego? Bo sama mając bardzo niewiele, poświęciła w 100% siebie i całe swoje życie ratowaniu tych wszystkich skrzywdzonych istot. Oddała im właściwie wszystko, sama wyrzekając się większości rzeczy, które dla Was (i dla mnie też) są pewnie absolutną normą i standardem. Wszystko, co robi- robi z myślą o swoich podopiecznych- tych obecnych, byłych i przyszłych.  A jest przy tym jeszcze matką, żoną i osobą doświadczoną przez ciężką chorobę. Myślę, że właściwie żadne słowa nie są w stanie oddać tego, jak dobrą i niesamowitą jest osobą. I myślę, że naprawdę takich ludzi jest bardzo, bardzo niewielu na świecie. Dlatego bardzo chcę jej pomóc. Jej i przede wszystkim psiakom z fundacji, którą prowadzi. 

A o jaką pomoc konkretnie chodzi? O pomoc, która pozwoli w zakupie klimatyzatora ściennego dla nich do mieszkania.

Słowo "fundacja" brzmi okazale, prawda? Ale wiecie, czym jest ta fundacja? Malutkim, 2-pokojowym mieszkankiem na ostatnim piętrze PRL-owskiego bloku, w którym poza 9 psiakami, muszą zmieścić się jeszcze 3 osoby. Mieszkania, w którym przy obecnie panującej pogodzie i fakcie, że od razu nad nim jest dach i nagrzewająca się papa, dochodzi do 40 stopni celsjusza i nie ma przy tym żadnego przewiewu. A psiaki ze względu na specyfikę rasy bardzo się męczą, pomimo, iż wokół stoi chyba z 10 wentylatorów, a właścicielka otwiera na oścież lodówkę i zamrażalnik byle tylko jakoś mogły się schłodzić. 

Fundacja nie ma żadnych unijnych/rządowych dotacji, jak pewnie mogłoby się Wam wydawać. Funkcjonuje tylko dzięki wpłatom dobroczyńców. A wpłat tych nie ma tak wielu, bo fundacja nie jest jedną z tych, które przewijają się w mediach, czy gdziekolwiek indziej, gdzie mogłaby pozyskać wspierających. Jest 1-osobową działalnością osoby, która chcąc ratować życie i zdrowie skrzywdzonych przez ludzi istot i założyła fundację, aby formalnie, zgodnie z literą prawa mogła to robić. I wiecie co? W statucie jej fundacji jest zapis, że cały pozyskany dochód przeznaczany jest podopiecznym. Ona sama nie ma z tego nic, a faktury za leczenie, jedzenie, badania lekarskie swoich podopiecznych regularnie rozlicza na profilu fundacji. A powiem Wam więcej- nie dość, że nie ma z tego nic, to jeszcze pracuje fizycznie za pieniądze, za które większości z nas nie chciałoby się nawet podnieść z wyra- i to tylko po to, żeby starczało na karmę. I wiecie co jeszcze jest niesamowite? Że tak naprawdę ona o nic się nie prosi, nie oczekuje pomocy i wsparcia. Sama chce na wszystko zarobić, sama pomagać tym psiakom. Kiedy rzeczywiście jest już bardzo krucho z finansami, to wrzuca post na fb z prośbą o pomoc. Ale robi to bardzo rzadko i bardzo niechętnie. Moją pomoc też zawsze przyjmuje niechętnie, bo jak sama mówi: "to mój obowiązek zapewnić tym psiakom godne warunki, to ja zdecydowałam o tym, że będę im pomagać, więc teraz muszę być za to odpowiedzialna, a nie oczekiwać pomocy z różnych stron". Ale ja wiem, że bez pomocy innych będzie jej bardzo, bardzo ciężko. A już z całą pewnością nie da rady zakupić klimatyzatora, który jest im po prostu niezbędny, bo, zaufajcie mi- tam się nie da żyć przy takich temperaturach. A co dopiero psiaki, z których część jest też obarczona różnymi schorzeniami.

Dlatego proszę i apelują o Waszą pomoc- pomóżcie mi uzbierać tę kwotę i kupić im klimatyzator! Wspólnie pomóżmy im przetrwać te upały. Bez Waszej pomocy nie dam rady!


Jak tylko uda się nam uzbierać kwotę na klimatyzator, czym prędzej go zakupię i  wyślę lub zawiozę osobiście do fundacji, a fakturę i zdjęcia szczęśliwych mordek od razu wrzucę tutaj i na fejsbuka, abyście sami mogli zobaczyć, ile szczęścia mogliście dać tym istotom.


Link do klimatyzatora, który trafi do fundacji: 

www.allegro.pl/klimatyzator-scienny-lg-p12en-3-5-kw-standard-a-i7237545140.html


Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna,

Karola

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
561 zł  z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Es - awatar

Karolina Es

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij