Zbiórka Remont schroniska dla zwierząt - miniaturka zdjęcia

Remont schroniska dla zwierząt

Ewa Wiśniewska - awatar

Ewa Wiśniewska

Organizator zbiórki

Wymiana instalacji elektrycznej nareszcie zbliża się ku końcowi mnóstwo pracy,kabli,gniazd,przełączników, wyłączników,nowe oświetlenie pola wybiegowego itd.itp. Dokupujemy już w sumie drobiazgi i czekamy na PGE aż zamontuje nową skrzynkę. 

Mamy nadzieję,że lutym 2019 nareszcie będziemy mogli ogłosić instalacja elektryczna wymieniona od podstaw jest bezpiecznie. 

W międzyczasie musieliśmy wymienić muszlę i dolnopłuk w szpitaliku, kran w kuchni na piętrze. W starym budynku jedno z pomieszczeń zostało przy pomocy płyt osb podzielone tym samym dwójka seniorów Zdzichu i Alberta mieszkają w pomieszczeniach ( dotychczas na wybiegu z budami )

Na cały remont jaki dotychczas zrobiliśmy wydaliśmy ; nowy piec plus montaż, plus bojler plus nowe grzejniki  24 000 zł, nowy taras, kojec, remont kotłowni to kolejne  4700 zł, wymiana okien 4800 zł  kontener tzw.morski  oraz wyrównanie utwardzenie terenu pod ten kontener  15 000 zł. Wymiana ościeżnic i nowe drzwi zewnętrzne to kolejne 8400 zł . 

Płytki, cement,zaprawy,kleje,pianki to kolejne koszty. Na cito musimy zainstalować bramę wjazdową i furtkę z montażem i wykonaniem podłoża bo wchodza nam obce psiaki i ludzie robi się niebezpiecznie Koszt przewidywany to 5580 zł. Do wymiany część ogrodzeń -sypie sie podmurówka .  W związku z tym,że stalismy się właścicielami działki musimy wykonac nowe podłączenie z licznikiem na wodę miejską. Czeka nas jeszcze o czym myślimy z przerażeniem - elektryka od początku, nowe liczniki i cała instalacja,wszystkie kable,gniazda,przełązniki itp,

Brama z furtką nareszcie zamontowane od 2 maja czekaliśmy koszt 6 800 zł. Teraz utwardzenie terenu pod bramą i utwardzenie drogi dojazdowej 

Błagamy,prosimy o wsparcie na remont i modernizację schroniska, nie możemy odkładać dla bezpieczeństwa komfortu naszych podopiecznych jak i dla lepszej obsługi 

Fundacja Ostatnia Szansa prowadzi w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej nie komercyjne schronisko w którym obecnie mamy 131 psów i 3 urocze kocury specjalnej troski (białaczkowe), dwa podrzucone na podwórko kocięta, dwa psy w hotelach z trenerami, 2 psy w domach tymczasowych oraz 70 kotów wolnobytujących. Tu psy nie siedza jak skazańcy w boksach, sa wyprowadzane codziennie na spacery na dużą ogrodzoną łąkę, grupami dla bezpieczeństwa. Tu psy wychodza na wekeendowe spacery poza schronisko. Tu psy są zaszczepione na wszystko i co roku je szczepimy oprócz obowiązkowej wścieklizny na choroby zakaźne,regularnie odrobaczane,zaczipowane. Pssy mają stała opieke weterynaryjną,są leczone korzystamy z usług  klinik weterynaryjnych w Warszawie i Milanówku .

Staramy sie naszym boguszakom  stworzyć namiastkę domu. 

Tu psy socjalizujemy przygotowujemy do adopcji. Nie wydajemy psów na łańcuch,do pilnowania pola czy sadu.

Niestety schronisko od dłuższego czasu wymaga  GENERALNEGO REMONTU i to na szybko. Tragiczny stan instalacji elektrycznej,do wymiany wymiany kolejne okna,drzwi,                     Ocieplenie  część budynku bo jest zbudowany z pustaka.                                                                     Kolejne pomieszczenia do wyłożenia płytkami i nie dla urody ale lepszego utrzymania czystości,higieny możliwości dezynfekcji  i coś co musimy z uwagi na wysokie koszty odłożyć wymiana całej instalacji c.o i wodnokanalizacyjna oraz wymiana szamb.Modernizacja kojców.    Wszystko tak naprawdę do remontu, napraw, modernizacji. wiele już zrobiliśmy ale drugie tyle przed nami. Działamy nie od dzisiaj, niestety zaczęły nas i to mocno ograniczać finanse  

To co już zrobiliśmy czy jesteśmy w trakcie  na bieżąco informujemy na naszym fanpage Fundacja Ostatnia Szansa-Boguszyce oraz na stronie www.psiaszansa.pl  ; nowy piec, nowa terma podłączona do pieca (oszczędności na energii ), nowy dach nad przeciekającym gabinetem zabiegowym, szczeniaczkarnia, nowa wylewka na tarasie bo przeciekało, wyremontowana kotłownia, nowe drzwi do barakowozu gdzie śpią psy, zadaszenie dla psiaków śpiących na dworze, stemple w jednym z pomieszczeń bo sie sufit zarywał,wymieniona część grzejników,w trakcie naprawiamy we własnym zakresie cieknący niemiłosiernie dach na starym budynku i częściowo ocieplone ściany w pomieszczeniach starego budynku. Nowa brama wjazdowa, zmodernizowane podłączenie pieca c.o.Wyłozona wykładziną przemysłową podłoga w dwóch grupach. 

Marzy nam sie tez plac zabawa dla boguszaków bo jak wiadomo psy sie nudza a jak sie nudza są w stresie... 

Pomożecie nam stworzyć schronisko o dobrym standardzie,bezpieczne,wygodne dla zwierząt?


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Ewa Wiśniewska - awatar

  Ewa Wiśniewska

  04.02.19
  04.02.19

  Jak było a jak jest obrazują zdjęcia okazuje sie ,że to cud iz nic sie nie stało

Komentarze

 • KURSANCI HELL YEEEAH <3 - awatar

  KURSANCI HELL YEEEAH <3

  02.02.19
  02.02.19

  Pieniądze zostały zebrane przez kursantów warszawskiego studio pole dance Hell Yeeeah. Dzięki Kochani!! <3

 • Ingeborga Janikowska-Lipszyc - awatar

  Ingeborga Janikowska-Lipszyc

  04.10.18
  04.10.18

  Powodzenia!

 • Ewa Samoraj - awatar

  Ewa Samoraj

  28.12.17
  28.12.17

  to prezent urodzinowy :)

 • Ankel Azalia Bif - awatar

  Ankel Azalia Bif

  02.09.17
  02.09.17

  Od Laliny i Toliny:*

  • Ewa Wiśniewska - awatar

   Ewa Wiśniewska - Organizator zbiórki

   06.09.17
   06.09.17

   Kochani pięknie dziękujemy za wsparcie :)

Ewa Wiśniewska - awatar

Ewa Wiśniewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 76

Beata Krupianik - awatar
100
Beata Krupianik
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
KURSANCI HELL YEEEAH <3 - awatar
1 500
KURSANCI HELL YEEEAH <3
Ewa F. - awatar
100
Ewa F.
Anna Puchalska - awatar
50
Anna Puchalska
Ingeborga Janikowska-Lipszyc - awatar
20
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
Anonimowy Darczyńca - awatar
130
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Małgorzata Brus - awatar
20
Małgorzata Brus

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij