Zbiórka żywcem pogrzebani chcą żyć!!! - miniaturka zdjęcia

żywcem pogrzebani chcą żyć!!!

Zbiórka żywcem pogrzebani chcą żyć!!! - zdjęcie główne

żywcem pogrzebani chcą żyć!!!

235 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Trzaskowska - awatar

Katarzyna Trzaskowska

Organizator zbiórki

Kochani, potrzebujemy waszej POMOCY!!!  My , TOZ we Włocławku zdecydowaliśmy że, pomożemy psiej rodzinie z Brześcia Kujawskiego.  Młody chłopak zmarnował sobie życie bestialskim czynem. Zakopał żywe szczenięta na polu koło swojego domu.  Zakopał 7 maluszków, odebrał matce i skazał na powolną śmierć z głodu i chłodu. Na wielogodzinną śmierć. Malutkie ciałka w mogile miały dość powietrza by walczyć z losem jaki zafundował im "człowiek". 

 Dobra dusza, świadek zdarzenia zaalarmował miejscowych stróży prawa. Ruszyła lawina pomyślnych zdarzeń. Policja, lekarz weterynarii i my wolontariusze towarzystwa opieki nad zwierzętami przyszliśmy z pomocą.  Chłopakowi postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kara go nie ominie. 

  Szczenięta wraz z matką zostały umieszczone w domu tymczasowym. Pod troskliwą opieką rosną. Niestety 2 z 7 zakopanych szczeniąt ucierpiały na zdrowiu. Jedna sunia po dokarmieniu butelką odzyskała wigor. Druga malutka ( 4 razy mniejsza niż największy brat) doznała urazu oka w czasie zakopywania. Malutkie ciałko noworodka stoczyło walkę z infekcją. Powieki jeszcze się nie otworzyły. Malutka nie widziała światła dnia a już z uszkodzonego oka wylewała się ropa, a ciałem targała gorączka. W ciągu tygodnia stoczyła kolejną walkę o życie. 

   Utrzymanie jej na tym świecie wymaga ogromnego nakładu pracy. Ponosimy koszty związane z leczeniem i karmieniem jej specjalistycznym mlekiem co 2h również w nocy ( dziewczynka nie jest w stanie dopchać się do sutka, nie jest w stanie pobrać odpowiedniej ilości matczynego mleka). 

   Wszystkie szczenięta musimy zaszczepić i odrobaczyć to daje ok 100zł kosztów na pieska. Każdy piesek musi dostać przez minimum 6 tyg ( od 4 do 10 tyg - docelowy wiek gdy maluchy pójdą do adopcji) karmę dla szczeniąt. Sjesta wypija 1 puszkę mleka dla szczeniąt w tygodniu ( 4 za nami jeszcze 2 tyg) 1 puszka to 50zł. 

Matkę szczeniąt SABĘ 27 kg mix. owczarka niemieckiego również musimy nakarmić ( i to dobrze bo karmi 9 szczeniąt), odrobaczać i zaszczepić a do tego przed adopcją musi przejść zabieg sterylizacji. Koszty utrzymania tej rodzinki są naprawdę nie małe. Należy dodać czas, pracę, środki na dojazdy do lecznicy, środki do sprzątania, podkłady na siuśki itd, posłania.... 2000 zł to totalne minimum potrzebne na pierwszych 10 tygodni życia piesków.   


BŁAGAMY O WSPARCIE FINANSOWE. BEZ NIEGO NIE MOŻEMY POMAGAĆ. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Aga M. - awatar

    Aga M.

    28.06.17
    28.06.17

    Grosik przelany. Mam też nadzieję, że oprócz kary więzienia ten parszywiec zostanie obciążony kosztami leczenia piesków i to z nawiązką.

235 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Trzaskowska - awatar

Katarzyna Trzaskowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Dorota Szymanowicz - awatar
Dorota Szymanowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aga M. - awatar
Aga M.
20
Mateusz Strocki - awatar
Mateusz Strocki
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anna Tola - awatar
Anna Tola
10
Magdalena Brzozowska - awatar
Magdalena Brzozowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij