Zbiórka żywcem pogrzebani chcą żyć!!! - miniaturka zdjęcia

żywcem pogrzebani chcą żyć!!!

Katarzyna Trzaskowska - awatar

Katarzyna Trzaskowska

Organizator zbiórki

Kochani, potrzebujemy waszej POMOCY!!!  My , TOZ we Włocławku zdecydowaliśmy że, pomożemy psiej rodzinie z Brześcia Kujawskiego.  Młody chłopak zmarnował sobie życie bestialskim czynem. Zakopał żywe szczenięta na polu koło swojego domu.  Zakopał 7 maluszków, odebrał matce i skazał na powolną śmierć z głodu i chłodu. Na wielogodzinną śmierć. Malutkie ciałka w mogile miały dość powietrza by walczyć z losem jaki zafundował im "człowiek". 

 Dobra dusza, świadek zdarzenia zaalarmował miejscowych stróży prawa. Ruszyła lawina pomyślnych zdarzeń. Policja, lekarz weterynarii i my wolontariusze towarzystwa opieki nad zwierzętami przyszliśmy z pomocą.  Chłopakowi postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kara go nie ominie. 

  Szczenięta wraz z matką zostały umieszczone w domu tymczasowym. Pod troskliwą opieką rosną. Niestety 2 z 7 zakopanych szczeniąt ucierpiały na zdrowiu. Jedna sunia po dokarmieniu butelką odzyskała wigor. Druga malutka ( 4 razy mniejsza niż największy brat) doznała urazu oka w czasie zakopywania. Malutkie ciałko noworodka stoczyło walkę z infekcją. Powieki jeszcze się nie otworzyły. Malutka nie widziała światła dnia a już z uszkodzonego oka wylewała się ropa, a ciałem targała gorączka. W ciągu tygodnia stoczyła kolejną walkę o życie. 

   Utrzymanie jej na tym świecie wymaga ogromnego nakładu pracy. Ponosimy koszty związane z leczeniem i karmieniem jej specjalistycznym mlekiem co 2h również w nocy ( dziewczynka nie jest w stanie dopchać się do sutka, nie jest w stanie pobrać odpowiedniej ilości matczynego mleka). 

   Wszystkie szczenięta musimy zaszczepić i odrobaczyć to daje ok 100zł kosztów na pieska. Każdy piesek musi dostać przez minimum 6 tyg ( od 4 do 10 tyg - docelowy wiek gdy maluchy pójdą do adopcji) karmę dla szczeniąt. Sjesta wypija 1 puszkę mleka dla szczeniąt w tygodniu ( 4 za nami jeszcze 2 tyg) 1 puszka to 50zł. 

Matkę szczeniąt SABĘ 27 kg mix. owczarka niemieckiego również musimy nakarmić ( i to dobrze bo karmi 9 szczeniąt), odrobaczać i zaszczepić a do tego przed adopcją musi przejść zabieg sterylizacji. Koszty utrzymania tej rodzinki są naprawdę nie małe. Należy dodać czas, pracę, środki na dojazdy do lecznicy, środki do sprzątania, podkłady na siuśki itd, posłania.... 2000 zł to totalne minimum potrzebne na pierwszych 10 tygodni życia piesków.   


BŁAGAMY O WSPARCIE FINANSOWE. BEZ NIEGO NIE MOŻEMY POMAGAĆ. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Aga M. - awatar

    Aga M.

    28.06.17
    28.06.17

    Grosik przelany. Mam też nadzieję, że oprócz kary więzienia ten parszywiec zostanie obciążony kosztami leczenia piesków i to z nawiązką.

Katarzyna Trzaskowska - awatar

Katarzyna Trzaskowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Dorota Szymanowicz - awatar
20
Dorota Szymanowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Aga M. - awatar
20
Aga M.
Mateusz Strocki - awatar
15
Mateusz Strocki
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
35
Anonimowy Darczyńca
Anna Tola - awatar
10
Anna Tola
Magdalena Brzozowska - awatar
100
Magdalena Brzozowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij