Zbiórka Książka Puszcza Gigantów - zdjęcie główne

Książka Puszcza Gigantów

9 562 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Niechoda - awatar

Tomasz Niechoda

Organizator zbiórki

ZBIERAMY NA WYDANIE KSIĄŻKI O PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ - PUSZCZA GIGANTÓW

Nazywamy się Tomasz Niechoda i  Agnieszka Aleksiejczuk  i wraz z przyjaciółmi będącymi tak jak i my miłośnikami Puszczy Białowieskiej  napisaliśmy książkę "Puszcza Gigantów. Rzecz o białowieskich dębach". 

Za opis zawartości ok. 160 stron książki niech służy fragment wstępu do niej: "To tu występuje największe nagromadzenie ogromnych dębów szypułkowych w Polsce szacowane tylko w samej polskiej części Puszczy na ok. 4000 drzew o obwodzie pnia > 395 cm (stan z 2016 r.). A gdyby przyjąć kryterium 300 cm obwodu kwalifikujące dąb szypułkowy jako pomnik przyrody to szacujemy, że takich dębów - pomników przyrody może być nawet ponad 6000. I chociaż w naszym kraju znajdziemy grubsze dęby niż te białowieskie, to nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielkiej ich koncentracji."  

"W naszej podróży zapoznamy się z rozmiarami najwyższych i najgrubszych dębów oraz innych gatunków drzew rosnących w Puszczy Białowieskiej, tych żywych i tych już martwych. Odwiedzimy też dębowe "sanktuaria", gdzie rosną skupienia najwyższych i najpotężniejszych dębów. To w tych miejscach poczujemy Moc Puszczy. Zapraszamy."

Oprócz opisu drzew Puszczy Białowieskiej o wielkich rozmiarach książka zawiera  też opis tras rowerowych do najpotężniejszych drzew zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej.

Wszystko okraszone jest ponad 100 kolorowymi zdjęciami.

OKŁADKA I PRZYKŁADOWA STRONA

                                                                         

Nasza książka jest też mocnym głosem sprzeciwu wobec twierdzenia niektórych środowisk, że w tej Puszczy to już niczego nie ma, że wszystko zjadł kornik, albo: "wszystko już uschło i same graby Panie tam rosną". Jest głosem, który jasno i dobitnie mówi, że Puszcza Białowieska jest wyjątkowa i to nie tylko na mapie przyrodniczej Polski, ale i całej Europy. 

Wydawcą naszej książki będzie Biuro Ekspertyz Przyrodniczo-Leśnych. Kwota dotyczy wyłącznie kosztów wydania książki, bez jakichkolwiek honorariów dla autorów. 

Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.

KAŻDA OSOBA, KTÓRA WPŁACI MINIMUM 35 ZŁ OTRZYMA KSIĄŻKĘ W FORMIE PDF. , A JEŚLI 50 ZŁ I WIĘCEJ - KSIĄŻKĘ WRAZ Z DEDYKACJAMI AUTORÓW.

                                                                      

     SPIS TREŚCI

Aktualizacje


 • Tomasz Niechoda - awatar

  Tomasz Niechoda

  18.06.19
  18.06.19

  Pięknie dziękujemy za wsparcie - brakującą kwotę uzupełnili anonimowi sponsorzy - dzięki Państwu i Im książka ukazała się. Prosimy o kontakt osoby, które wpłaciły co najmniej 50 zł i przesłanie danych adresowych na e-mail: [email protected], Pozdrawiamy serdecznie także w imieniu Puszczy, i jak się okazało ostatnio jedynego niżnego Misia - właśnie z Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy wszystkich do Puszczy. :)

Komentarze


 • Andrzej Szypulski - awatar

  Andrzej Szypulski

  14.06.19
  14.06.19

  Miłego dnia :-)

 • Aneta Korycińska - awatar

  Aneta Korycińska

  13.06.19
  13.06.19

  Trzymam kciuki! Do zobaczenia w Puszczy :)

 • Manfred Baechler - awatar

  Manfred Baechler

  11.06.19
  11.06.19

  Powodzenia!

 • Mateusz Matysiak - awatar

  Mateusz Matysiak

  02.06.19
  02.06.19

  Trzymam kciuki i życzę, by udało się zrealizować ten wspaniały projekt wydawniczy, z nawiązką! Będę bardzo kibicował jak najpilniejszemu i jak najpełniejszemu opracowaniu dotyczącemu wszystkich jeszcze stojących puszczańskich mocarzy. Z przyjemnością wesprzemy Was również fotograficznie. W razie potrzeby zerknijcie i przebierajcie na www.fotomatysiak.pl

 • Agata Gomółka - awatar

  Agata Gomółka

  29.05.19
  29.05.19

  Powodzenia i dziękuję za wspieranie puszczy!

9 562 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Niechoda - awatar

Tomasz Niechoda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 170

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga Falkowska - awatar
Jadwiga Falkowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewelina Trela - awatar
Ewelina Trela
50
Jakub Celewicz - awatar
Jakub Celewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej Szypulski - awatar
Andrzej Szypulski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij