Trudna interwencja w pseudohodowli

Kilka dni trwała próba odebrania zwierzat na skraju wycieńczenia z pseudohodowli w miejscowosci Puszczykowo/gmina Kamień.

Niektóre psy były w stanie agonalnym, po innych pozostaly szczątki. Psy przebywały w pseudohodowli, gdzie od dłuższego czasu trwała ich masowa eksterminacja. Szczenięta zabierał hurtowo handlarz, a wycieńczone suki konały w męczarniach. Martwe zwierzęta były porozrzucane na tyłach gospodarstwa, zwłoki niektórych były częściowo zwęglone...

Sprawą zajmowała się Pani Roma, miejscowa działaczka, ktora odkryła przypadkowo makabryczne znalezisko. Reportaż o tej sprawie był emitowany w telewizji. 

Do Fundacji Jamniki Niczyje przyjechało cudem odebrane 12 psów. W tym jedna wycieńczona suka, która obecnie przebywa w klinice pod kroplówkami. Ma 8 szczeniąt. Mamy nadzieję, że suczka przeżyje. Pieski są kilkudniowe.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencji

Jamniczek Szogun

Jest to piesek w najpilniejszej potrzebie.

Szukamy mu domu tymczasowego a najlepiej adopcyjnego. Dawno nie widzieliśmy tak smutnego psa. Jamniczek podchodzi i wtula łebek, patrzy w oczy, szuka pomocy i ciepła.

Serce pęka jak się patrzy na niego. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencji

Mamusia z dziećmi

Mamusia grzejąca swoje maluchy i my w roli zastępczej matki - karmicielki. Cała noc spędziliśmy na czuwaniu i karmieniu, ale daliśmy radę

Szczeniaczki dostają mleko na żądanie. Imitujemy im normalne karmienie. Nie wiem czy szczylki są zorientowane że dostają smoka butelki. Mama je grzeje, pielęgnuje, wyczynia z nimi różne kombinacje a mleko płynie z butli.

Wszytko się zgadza.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencjiZdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencji

Wszystkie pieski są przekochane, zgrane - żaden nie sprawia kłopotów. Bardzo potrzebują człowieka - kiedy się do nich podchodzi, po prostu się wlepiają. Zero agresji, ciągle jednak widać smutek.

Podejrzewamy, że psiaki mogą pochodzić z kradzieży. Wszystkie są zsocjalizowane, pięknie chodzą na smyczy, w kontakcie z człowiekiem szybko się otwierają - pragną tego kontaktu.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla psów z interwencji

Potrzebna pilna pomoc!

Prosimy Państwa o pomoc finansową - to kolejne psy w fundacji, a pomocy potrzebują bardzo pilnej.

Pieski wymagają szczepień, odrobaczenia, leczenia, zabiegów sterylizacji, kastracji. To wszystko wielkie koszty. Wszystkie psy sa chore, zaniedbane, wycieńczone - zabrane z łańcuchów. 

Szczenięta muszą miec zapewniony system profilaktyki - mleko, podkłady i inne. Suka karmiąca wymaga specjalistycznej karmy - puszka 14 zł / 400 gram. Dodatkowo pieski przebywaja w domowym hoteliku. To też duże koszty. Jeśli znajdą się domy tymczasowe to umieścimy je w nich, ale narazie każdy wymaga dokładnej diagnostyki i leczenia.

Prosimy o pomoc, bo sami nie damy rady!

Wpłaty - 9

Barbara - awatar
20
Barbara
Klaudia - awatar
20
Klaudia
Daniel - awatar
50
Daniel
Aleksandra - awatar
10
Aleksandra
Ewa - awatar
10
Ewa
Urszula - awatar
5
Urszula
Dominika - awatar
10
Dominika
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka
Gabriela - awatar
5
Gabriela

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij