Zbiórka Busik dla niepełnosprawnych - miniaturka zdjęcia

Busik dla niepełnosprawnych

Leo Nowicki - awatar

Leo Nowicki

Organizator zbiórki

Jesteśmy Warsztatem Terapii Zajęciowej Fundacji „Leonardo” w Skale, który prowadzi działalność w zakresie rehabilitacji społeczno–zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną i z doświadczeniem kryzysu psychicznego. 

Stawiamy sobie za cel przygotowanie naszych uczestników do samodzielnego życia w środowisku lokalnym. Osoby uczestniczące w zajęciach mają możliwość rozwoju umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach oraz rozwój innych umiejętności niezbędnych w życiu codziennym. Ważnym punktem terapii jest rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających podjęcie pracy.

Brak możliwości samodzielnego funkcjonowania oraz poruszania się w środowisku sprawia, iż osoby niepełnosprawne pozostawione są same sobie. Słabo rozwinięta sieć komunikacyjna sprawia, iż bez naszej pomocy osoby niepełnosprawne z terenu Skały i okolicznych miejscowości nie będą miały możliwości uczestniczenia w aktywnej rehabilitacji, co pogłębi ich stygmatyzację i marginalizację w środowisku lokalnym.

Udział uczestników w zajęciach prowadzonych przez WTZ jest możliwy dzięki zapewnieniu im dowozu do ośrodka, dziennie to około 200 km. Bus, którym aktualnie dysponujemy wymaga ciągłych i kosztownych napraw. Sytuacja wymusza na nas konieczność pilnego zakupu nowego pojazdu.
Choć nasz WTZ otrzymał dofinansowanie z PFRON nadal brakuje nam pieniędzy na wymagany wkład własny w wysokości 50000 zł. Bez nowego busa, naszym podopiecznym grozi wykluczenie społeczne i gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia. Zakup przystosowanego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych pozwoliłby na aktywniejsze ich życie.

Mając na względzie dotychczasowe sukcesy naszych uczestników oraz jak ważną rolę w społeczności lokalnej pełni nasz ośrodek zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie. Prosimy Państwa o pomoc w zbieraniu brakującej kwoty.

Bez ludzi dobrej woli, nie zdołamy zapewnić transportu naszym uczestnikom!
Szanowni Państwo, liczymy na Was!

Z wyrazami wdzięczności
Uczestnicy, pracownicy i Zarząd Fundacji Leonardo

Wybierz kwotę

Leo Nowicki - awatar

Leo Nowicki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 32

Martyna - awatar
100
Martyna
Sylwia - awatar
50
Sylwia
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
D.M. - awatar
50
D.M.
Marek D. - awatar
50
Marek D.
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.