Zbiórka Uśmiech Dziecka - TO DZIAŁA ! - miniaturka zdjęcia

Uśmiech Dziecka - TO DZIAŁA !

Uśmiech Dziecka - TO DZIAŁA !

3 143 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać teraz
 

RĄCZKI MALUTKIE, ALE CHWYCĄ CIĘ ZA SERCE NA ZAWSZE !

Specjalizujemy się w terapii uśmiechem i zabawą, którą przeprowadzamy na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz na oddziałach pediatrycznych , domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Naszym głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok. Nie raz widzimy przypadki w których to własnie pozytywne podejście odgrywa główną rolę. Nasza akcja "Uśmiech Dziecka" wywołuje dużo pozytywnej energii dla tych najmłodszych, dla starszych i obowiązkowo dla rodziców. Niosąc im radość i uśmiech, bawiąc likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego Dziecka. 

Pozytywna energia ma ogromne znaczenie i od niej zależy bardzo dużo: jeśli Pacjent się UŚMIECHA, łatwiej mu przychodzi WALKA! Wsparcie pozytywnie zmotywowanej rodziny ma również kolosalne znaczenie, dlatego my "wpadamy" na oddział z UŚMIECHEM i jak zawsze poprzeszkadzamy, pohałasujemy by rozwiać szpitalną nudę :)

Z roku na rok rośnie liczba dzieci i młodych ludzi u których diagnozuje się choroby nowotworowe. Jednak są osoby które mimo wszystko chcą przywrócić im uśmiech, nadzieję i przypomnieć, że każda chwila jest na wagę złota, każdą trzeba się cieszyć i czerpać z niej siłę do WALKI. Do nich należą również finaliści ostatniej edycji programu "You Cand Dance - po prostu tańcz" Klaudia Antos i Michał MajKel Kalcowski, którzy zawitali na oddział onkologii i hematologii Dziecięcej UCK w Gdańsku <3 Poprzez naszą aktywność chcemy nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworu". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać. 

W chwili obecnej przeprowadzamy również projekt "Czapeczki Niewidki" kolorowe, magiczne czapeczki dla dzieci z oddziałów onkologii, chemioterapii jak również hospicjów w całej Polsce. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia udziału w akcji. Największy nacisk kładziemy na współpracę z osobami samotnymi,  oraz mieszkańcami w Domach Pomocy Społecznej zapewniając im tym samym udział w terapii manualnej, pozwalając wykorzystać ich wspaniałe umiejętności szydełkowania. " Już wiem, już wiem co zrobię, do bajki wejdę sobie, pożyczę na chwileczkę, niezwykłą czapeczkę. Czapeczka Niewidka, niewielka, niebrzydka. Na głowę ją włożę i nie ma cię chorobo.....JEST ZDROWIE"

Przeprowadzamy akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, oraz zgłaszamy chorych na nowotwory krwi do jednej z Baz Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku. W ramach naszego programu przeprowadzamy również prelekcję w szkołach z udziałem realnego Dawcy szpiku. Łamiąc stereotypy pobrań szpiku edukujemy młodzież w jak prosty sposób można podzielić się tym co mamy we krwi najcenniejszego i uratować życie osoby chorej na białaczkę. 

Pomagamy również w codziennym leczeniu naszych podopiecznych - w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację - dzięki temu mogą POKONAĆ CHOROBĘ.

Nasi podopieczni:

9 letni NORBERT

11 letni DOMINIK

7 letni KSAWERY30 letni KUBA

Aby móc to wszystko kontynuować potrzebujemy wsparcia. 

Cała uzbierana kwota będzie przeznaczona na:

-  zakup materiałów na zajęcia z Dziećmi - akcje "Uśmiech Dziecka", które przeprowadzamy na oddziałach Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz na oddziałach pediatrycznych. Pełne radości i prezentów akcje, dzięki którym Dzieci zapominają o chorobie - na ich buziach pokazuje się uśmiech,

- pokrycie kosztów dojazdu na Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej,

- pilne wyjazdy do Kliniki - Kochani są to zgłoszenia Mam , które po stwierdzonej chorobie nowotworowej Dziecka trafiają na oddział onkologii i hematologii - tragedia diagnozy, szok, poczucie niesprawiedliwego świata - dlaczego moje dziecko!.  Kiedy otrzymujemy telefon z prośbą o pomoc chcemy być tam jak najszybciej, poznać małego pacjenta, rodzinę i działać. Kiedy rodzic decyduje się na wykonanie telefonu do nas, uwierzcie to niejednokrotnie nie jest łatwa rozmowa - pełna łez,  proszenia oraz dziękowania za pomoc - ale przede wszystkim to dla Rodziców jest dramatycznym apelem o pomoc - nie odmówimy jej nikomu!. 

- ubezpieczenia Wolontariuszy (jesteśmy jako organizacja do tego zobowiązani i musimy mieć na to pieniążki)

Muszkieterowie Szpiku działają całkowicie charytatywnie, nikt z nas nie pobiera żadnego wynagrodzenia za pracę w Stowarzyszeniu. Nie mamy żadnego sponsora, wszystkie nasze akcje finansujemy z tego co uzbieramy od Was Kochani. Wszystkie wydatki rozliczamy co do grosza, przed wydaniem Waszej każdej złotówki oglądamy ją z każdej strony czy nie za dużo wydamy, czy można zaoszczędzić aby zrobić więcej akcji, aby częściej być na oddziałach u Dzieciaków.................aby wystarczyło.

Tylko z Twoją pomocą możemy pomóc małym pacjentom. Dlatego prosimy Cię o wsparcie!

Więcej o nas:

WWW http://muszkieterowieszpiku.pl 

FACEBOOK: http://fecebook.com/muszkieterowieszpiku 


Za każdą wpłatę darowizny dziękujemy!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  09.10.18
  09.10.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • DAROWIZNA - awatar

  DAROWIZNA

  09.03.18
  09.03.18

  Dum spiro, spero.

 • Beata Krochmal darowizna - awatar

  Beata Krochmal darowizna

  09.03.18
  09.03.18

  Zdrowka

 • Danusia Kopacz - awatar

  Danusia Kopacz

  22.02.18
  22.02.18

  Popieram i Wspieram :) Ps. Kasiu dziękuję za zaproszenie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.18
  21.02.18

  Jestescie Wielcy! pozdrawiam

3 143 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Edith - awatar
Edith
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kasia - awatar
Kasia
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij