Zbiórka Uśmiech Dziecka - TO DZIAŁA ! - miniaturka zdjęcia

Uśmiech Dziecka - TO DZIAŁA !

RĄCZKI MALUTKIE, ALE CHWYCĄ CIĘ ZA SERCE NA ZAWSZE !

Specjalizujemy się w terapii uśmiechem i zabawą, którą przeprowadzamy na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz na oddziałach pediatrycznych , domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Naszym głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok. Nie raz widzimy przypadki w których to własnie pozytywne podejście odgrywa główną rolę. Nasza akcja "Uśmiech Dziecka" wywołuje dużo pozytywnej energii dla tych najmłodszych, dla starszych i obowiązkowo dla rodziców. Niosąc im radość i uśmiech, bawiąc likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego Dziecka. 

Pozytywna energia ma ogromne znaczenie i od niej zależy bardzo dużo: jeśli Pacjent się UŚMIECHA, łatwiej mu przychodzi WALKA! Wsparcie pozytywnie zmotywowanej rodziny ma również kolosalne znaczenie, dlatego my "wpadamy" na oddział z UŚMIECHEM i jak zawsze poprzeszkadzamy, pohałasujemy by rozwiać szpitalną nudę :)

Z roku na rok rośnie liczba dzieci i młodych ludzi u których diagnozuje się choroby nowotworowe. Jednak są osoby które mimo wszystko chcą przywrócić im uśmiech, nadzieję i przypomnieć, że każda chwila jest na wagę złota, każdą trzeba się cieszyć i czerpać z niej siłę do WALKI. Do nich należą również finaliści ostatniej edycji programu "You Cand Dance - po prostu tańcz" Klaudia Antos i Michał MajKel Kalcowski, którzy zawitali na oddział onkologii i hematologii Dziecięcej UCK w Gdańsku <3 Poprzez naszą aktywność chcemy nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworu". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać. 

W chwili obecnej przeprowadzamy również projekt "Czapeczki Niewidki" kolorowe, magiczne czapeczki dla dzieci z oddziałów onkologii, chemioterapii jak również hospicjów w całej Polsce. Pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia udziału w akcji. Największy nacisk kładziemy na współpracę z osobami samotnymi,  oraz mieszkańcami w Domach Pomocy Społecznej zapewniając im tym samym udział w terapii manualnej, pozwalając wykorzystać ich wspaniałe umiejętności szydełkowania. " Już wiem, już wiem co zrobię, do bajki wejdę sobie, pożyczę na chwileczkę, niezwykłą czapeczkę. Czapeczka Niewidka, niewielka, niebrzydka. Na głowę ją włożę i nie ma cię chorobo.....JEST ZDROWIE"

Przeprowadzamy akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, oraz zgłaszamy chorych na nowotwory krwi do jednej z Baz Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku. W ramach naszego programu przeprowadzamy prelekcję w szkołach z udziałem realnego Dawcy szpiku. Łamiąc stereotypy pobrań szpiku edukujemy młodzież w jak prosty sposób można podzielić się tym co mamy we krwi najcenniejszego i uratować życie osoby chorej na białaczkę. 

Pomagamy również w codziennym leczeniu naszych podopiecznych - w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację - dzięki temu mogą POKONAĆ CHOROBĘ.

Nasi podopieczni:

NORBERT

ANIA 

Aby móc to wszystko kontynuować potrzebujemy wsparcia. Artykuły plastyczne szybko są zużywane. Chcielibyśmy też umożliwić Dzieciom świętowanie różnych uroczystości, świąt np. urodziny, imieniny, bale.....

Cała uzbierana kwota będzie przeznaczona na zakup materiałów na zajęcia z Dziećmi, pokrycie kosztów dojazdu, słodyczy, art. dekoracyjne potrzebne do świętowania urodzin i innych imprez dla Dzieci. Oczywiście zebrana kwota pozwoli nam na przeprowadzenie niejednej akcji w różnych miastach :)

Tylko z Twoją pomocą możemy pomóc małym pacjentom aby zapomnieli o szarej rzeczywistości. Dlatego prosimy Cię o wsparcie!

Więcej o nas:

WWW: http://muszkieterowieszpiku.org.pl 

FACEBOOK: http://fecebook.com/muszkieterowieszpiku 


Za każdą wpłatę darowizny dziękujemy!


Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij